נפרדים מאיזק רוזנבאום: מעצב אופנת הגברים הלך לעולמו בגיל 69

המעצב שעלה מפולין בגיל 18 ופתח בגיל 38 את המותג הנושא את שמו, ייזכר כאחד מחלוצי אופנת הגברים המקומית. "ידע לשמר את סגנונו המיוחד עד ימיו האחרונים"

איתי יעקב

|

08.06.20 | 18:05

מעצב האופנה הישראלי איזק רוזנבאום הלך לעולמו אמש (ראשון) ממחלת הסרטן. הוא היה בן 69 במותו והשאיר אחריו את בת זוגו ב-20 השנים האחרונות עדן ושתי הבנות דנה ואיב. מאז פתח את חנות בגדי הגברים שלו ברחוב דיזנגוף בתל אביב בשנות ה-80, היה רוזנבאום מחלוצי הרחוב והמעצבים הפונים לגברים בלבד. לאורך שנים היה מזוהה עם חליפות לחתנים בסגנון אלגנטי מקומי, לצד עיצובים בעלי אוריינטציה צעירה יותר.

 

אל ישראל הגיע רוזנבאום בגיל 18 מפולין. הוא עלה ארצה, התנדב בקיבוץ ושירת שירות צבאי מלא בגולני. לאחר מכן הסתובב בעולם במשך תקופה ארוכה ובגיל 38 פתח את המותג Izak הנושא את שמו. "כשהגעתי לארץ לא היה לי מה ללבוש. לא היו כאן בכלל בגדי גברים", הסביר לפני שמונה שנים בראיון את בחירתו לפתוח מותג בגדי גברים מקומי.

 

 

יחד עם המעצבים דורון אשכנזי ודויד ששון, ניסח רוזנבאום את בגדי הגברים המקומיים בשנות ה-80 וה-90, עד כניסתן בתחילת שנות האלפיים של רשתות אופנה מסחריות לגברים ומאוחר יותר, הצטרפותו של דור חדש של מעצבים לגברים כמו הד מיינר, אלירן נרגסי, אריאל בסן, מעוז דהאן ואחרים.

 

"איזק המוכשר והמוערך היה מראשוני מעצבי אופנת הגברים, כשמאחוריו 30 שנות יצירה ועשייה", ספד לו היום מפיק התצוגות מוטי רייף בפייסבוק, "כמעצב אופנה הביא איזק לגבר הישראלי מראה שונה וחדש, וידע לשמר את סגנונו המיוחד עד ימיו האחרונים".

 

"איזק, דרך ארוכה עשינו ביחד", הוסיף הקולגה דורון אשכנזי, "היה שלום, איש יקר. נתגעגע אליך".

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד