אל תצאו מהבית! אנשי האופנה מצטרפים למאבק בנגיף הקורונה

בלה חדיד אמרה זאת בלי חולצה, נעמי קמפבל התקרבה ליהדות ואפילו אנה ווינטור ויתרה על תדמית מלכת הקרח לטובת בריאות הציבור – צו האופנה הוא להישאר בפנים

איתי יעקב

|

22.03.20 | 12:01

קוראות לעוקבים ברשתות החברתיות לא לעזוב את הבית. בלה חדיד, אנה ווינטור ומירנדה קר (צילום: Pascal Le Segretain, Stuart C. Wilson, Erik Voake/GettyimagesIL)
קוראות לעוקבים ברשתות החברתיות לא לעזוב את הבית. בלה חדיד, אנה ווינטור ומירנדה קר (צילום: Pascal Le Segretain, Stuart C. Wilson, Erik Voake/GettyimagesIL)

מהדורות החדשות אמש נפתחו במסרים סותרים: תלונות על "התל אביבים" שהלכו לטייל בפארקים ובטיילת, והפרו את הנחיות הסגר של משרד הבריאות, אל מול דיווחים כי מדובר בקומץ וכי רוב המצולמים עמדו בהנחיות משרד הבריאות ויצאו לפעילות ספורטיבית המותרת בצמדים. גם גן סאקר ופארק המסילה בירושלים היו שוקקים אתמול עם אנשים שעסקו בפעילות ספורטיבית, אחרים יצאו לחלץ עצמות בין המלקוש לקרני השמש של היום הראשון של האביב.

 

עוד אופנה בימי קורונה:

 

הקריאה להישאר בבית כדי לסייע בעצירת התפשטות נגיף הקורונה היא צעד חשוב לסיום התפרצות ההדבקה. סלבריטאים, משפיענים ואנשי אופנה רבים החליטו לנצל את הפלטפורמה התקשורתית שלהם ברשתות החברתיות, ובימים האחרונים קראו לעוקביהם להישאר בבית לטובת בריאותם האישית, אבל בעיקר עבור הסובבים אותם: האנשים שהם אוהבים, אנשים מקבוצות סיכון והצוותים הרפואיים והאנשים החיוניים שבחוץ. "הם חייבים לצאת מהבית, אבל עלינו להישאר בבתים שלנו", כתבה עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור, כשהיא מצולמת ספונה בביתה, "זו הדרך היחידה להאט את התפשטות נגיף הקורונה".

 

בלה חדיד

הדוגמנית בלה חדיד אימצה טקטיקה סקסית שתמיד עובדת כדי למשוך תשומת לב: חדיד הצטלמה ללא חלק עליון בביתה, כשרק בוריטו מכסה את החזה שלה. "אני והבוריטו שלי קוראים לכם להישאר בפנים!" כתבה, "לא רק למען עצמכם, אלא גם למען שאר העולם והאנשים שאתם אוהבים. אל תהיו אנוכיים".

 

 

ויקטוריה בקהאם

מסר פשוט, אם כי מעט נרקיסיסטי, מגיע מכיוונה של המעצבת ואושיית האופנה ויקטוריה בקהאם, שפרסמה תמונה של בעלה, דיוויד בקהאם, אייקון אופנה בעצמו, עם בריסטול ורוד שעליו הכיתוב: "אני נשאר בבית עבור VB (ויקטוריה בקהאם) וילדיי".

 

 

אנה ווינטור

עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור ניצלה את הפלטפורמה של המגזין שהיא עומדת בראשו כדי למסור הצהרה אישית לקוראיה, מחזה נדיר מאשת הקרח. ווינטור שיבחה את עבודתם של הצוותים הרפואיים, העובדים בחנויות המזון ובכלל, כל מי שנדרש לצאת מהבית לעבודה חיונית. "הם חייבים לצאת מהבית, אבל עלינו להישאר בבתים שלנו. זו הדרך היחידה להאט את התפשטות נגיף הקורונה ולהגן על מי שהכי פגיע".

 

  

מארק ג'ייקובס

בפנים מאופרות ומבט חמוץ, הסביר המעצב מארק ג'ייקובס מה עובר עליו: "יום שישי בערב, לבוש ליציאה ואין לאן ללכת". כמו רבים אחרים, הוא מבקש מעוקביו להישאר בבית באמצעות ההאשטג PLEASEstayhome#.

 

 

נעמי קמפבל

נעמי קמפבל אומנם לא יהודייה, אך ברגעי המשבר הנוכחי היא בחרה לגייס לצדה את הרב מנחם מנדל שניאורסון מליובאוויטש, האדמו"ר האחרון של חב"ד, "מלך המשיח" כהגדרת מאמיניו. קמפבל העלתה ביום שישי תמונה הקוראת לציבור להישאר בבית ותצלום נוסף שלה (בדפדוף) מתפללת על קברו של הרב עם ההאשטג ShabbatShalom#. יחד עם נטלי דדון, שהעבירה לעוקביה מסר דומה על שמירת השבת, תכף יקראו כאן להדלקת נרות המונית.

 

 

קים קרדשיאן ווסט

הזמן שהתפנה אצל קים קרדשיאן ווסט הוביל אותה לעשות סדר בתמונות. בימים האחרונים היא העלתה לא מעט תמונות עבר שלה, תוך העברת מסר ברור: "אני מתגעגעת לאחיותיי, אבל כולנו מתרחקות חברתית זו מזו ונמצאות, כל אחת בנפרד, בסגר עצמי. זה קשה, אבל עלינו לעשות זאת למען ביטחוננו ולמען האחרים. אנא אל תתעלמו מחומרת האזהרות להישאר בפנים כדי לעצור את התפשטות הנגיף. כולנו נצליח לעבור את זה! TogetherApart#".

 

 

מירנדה קר

דוגמנית ויקטוריה'ס סיקרט לשעבר מירנדה קר ניצלה את חשבון האינסטגרם שלה להעברת מסר ניו אייג'י על הצורך להיות אדיבים אחד לשנייה, להביע אמפתיה ולהאמין שהעולם ישתקם לאחר היעלמות הנגיף, אך המסר העיקרי היה: "היו היכן שאתם רוצים להיות, רק בבקשה, תהיו בפנים".

 

 

 

   

  ומה באמת לובשות בבית כוכבות האופנה הישראליות ברשת?

  מהאינסטגרם אל הבידוד: מה באמת עושות המשפיעניות בימי הקורונה? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ליבר בלילתי)
  מהאינסטגרם אל הבידוד: מה באמת עושות המשפיעניות בימי הקורונה? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ליבר בלילתי)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד