למרות הקורונה: שבוע האופנה של תל אביב מודיע כי ימשיך כמתוכנן

מסיבת הפתיחה בחסות רנואר בוטלה, קוקה קולה הסירו חסות מתצוגת הקיימות והמעצב אביתר מייאור לא יציג - אך רוב האירועים עדיין מתוכננים להתקיים כסדרם

איתי יעקב

|

09.03.20 | 10:02

מתכנן להציג גם השנה. תצוגת האופנה של אלון ליבנה בשבוע האופנה בתל אביב, 2019 (צילום: אלון פרס)
מתכנן להציג גם השנה. תצוגת האופנה של אלון ליבנה בשבוע האופנה בתל אביב, 2019 (צילום: אלון פרס)
נטע ברזילי, נטע אלחמיסטר ונועה בני בתצוגת בגדי הים של בננהוט בשנה שעברה (צילום: אלון פרס)
נטע ברזילי, נטע אלחמיסטר ונועה בני בתצוגת בגדי הים של בננהוט בשנה שעברה (צילום: אלון פרס)

אי ודאות אופפת בימים האחרונים את תעשיית האופנה, פחות משבוע לפני פתיחת שבוע האופנה בתל אביב בערב גאלה חגיגי. לאחר שורה ארוכה של ביטולי אירועים גדולים לחג הפורים, כמו העדלאידע בערים רבות בארץ והופעות שנדחו בימים האחרונים, וירוס הקורונה מעיב גם על שבוע האופנה של תל אביב, שצפוי להימשך לאורך חמישה ימים עם רשימת מעצבים נרחבת הכוללת שמות מוכרים כמו אלון ליבנה ורינה צין, לצד שמות חדשים בלוח התצוגות כמו מותג התיקים הבינלאומי ספרייגראונד והמותג CB Fashion של המעצבת החרדית חנה בן סימון.

 

מעצב האופנה אביתר מייאור הודיע אתמול על ביטול התצוגה שלו, שתוכננה לחתום את יום התצוגות ברביעי הבא, בעקבות עיכוב בייצור הקולקציה עקב השלכות הקורונה. עוד באותו יום החליטה חברת קוקה קולה להסיר את חסותה לתצוגה שתוכננה לשעות הצהריים, עם פריטי לבוש בנושא קיימות של סטודנטים מהמחלקות לאופנה בשנקר, ויצו חיפה ובצלאל. בנוסף, בוטלה מסיבת הפתיחה של שבוע האופנה, שתוכננה להתקיים ביום שישי הקרוב, בחסות מותג האופנה רנואר עם הדי.ג'יי עופר ניסים ופרזנטורית המותג עדן פינס.

 

מרנואר מסרו כי השיר המשותף לניסים את פינס יושק בערב הגאלה, שנכון לכתיבת שורות אלה צפוי להתקיים כסדרו עם עשרות ידועניות על המסלול בבגדי עילית של מעצבים ישראלים. מי שתיעדר מערב הגאלה היא אייקון האופנה סטלה עמר אליס, שהיתה אמורה להגיע מניו יורק, כך פרסמה אתמול בחשבון הפייסבוק שלה.

 

בתוך כך, גורמים בתעשיית האופנה שאיתם שוחחנו בימים האחרונים מספרים כי שבוע האופנה צפוי להתקיים כסדרו. נכון להבוקר (שני) הנחיות משרד הבריאות אוסרות, בין היתר, על התכנסויות והתקהלויות של מעל 5,000 איש. האנגר 11 בנמל תל אביב, שבו יתקיים שבוע האופנה, מכיל עד 700 אורחים בתצוגה, בנוסף לכמה מאות אנשי צוות קבועים מאחורי הקלעים האמונים על האיפור, עיצוב השיער וההלבשה, המאבטחים בכניסה, אנשי הסאונד וההפקה, וגורמים נוספים שצפויים לשהות במקום במשך שעות ארוכות. אלה צפויים לפגוש במהלך כל יום כמה אלפי אנשים, מה שעלול להגביר את סיכוייהם להיחשף לנשאי הנגיף.

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד