"מאחורי כל דירה עומדת משפחה עם עבר וזכרונות המוטמעים בקירות״

סיגל שטרנברג מצאה שיש קונפליקטים בין יזמים בתחומי הבניין לדיירים, והבינה שחסרה דמות מגשרת. היא מוצאת את הדרך להיות רגישה לצרכים, ותוך כדי להילחם ולא לוותר על מה שחשוב

״שקיפות, יושרה, זמינות, מקצועיות ואנושיות, הינם הבסיס להצלחה בעסקים״. סיגל שטרנברג  (צילום: מיכה בריקמן)
״שקיפות, יושרה, זמינות, מקצועיות ואנושיות, הינם הבסיס להצלחה בעסקים״. סיגל שטרנברג (צילום: מיכה בריקמן)
סיגל שטרנברג, מגשרת המובילה מתחמי פינוי בינוי.

 

מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?

״בן זוגי עוסק בהנדסה אזרחית ומנהל משרד המתמחה בפתרון סכסוכים, חוות דעת לבתי משפט, בוררויות ולקויי בנייה. בשנים האחרונות קיבלתי פנייה מדיירים על מנת שאפנה ליזמים וקבלנים, ואבדוק מה עלה בגורל הפרוייקט. התברר כי דיירים רבו בינם לבין עצמם עם היזם, והסתכסכו עם האדריכל. אז הבנתי שחסרה דמות שתגשר, תבין את החששות ותכיל את הפחדים וחוסר הידע, דמות חיצונית אובייקטיבית שאינה חלק מהמעגל המורכב אשר נקרא "בניין", על כל חלקיו״.

 

מה מאפיין את קהל היעד שמגיע אלייך?

״קהל היעד שלי הינו הדיירים החיים במתחמים ובשכונות המיועדות לפינוי בינוי. כולל דיירים במצב סוציו אקונומי נמוך, משקיעים אשר רכשו דירות להשבחה, דיירי הכרמל הוותיק אשר מעוניינים לקדם פרוייקט של תמ"א בבניין מגוריהם. בדרך כלל, דיירים מגיעים אליי עייפים ומותשים מאין ספור הבטחות וחלומות של ׳מאכרים׳ אשר החתימו דיירים דוברי רוסית, על חוזים בשפה העברית, ׳מאכרים׳ אשר הבטיחו לכל דייר, שתי דירות וכדומה. עליי להשיב אמונם בפרוייקט ברשויות, ובשכנים הסובבים אותם. ברצוני להדגיש כי בהגיעי למתחם, אני מקדמת אותו בדרך שקופה ביותר, כנסים עם פרוטוקול ישיבה, קבוצות ואצאפ של מאות דיירים, עדכון על כל פגישה המתקיימת בעירייה ועוד״.

 

הישג שאת גאה בו במיוחד.

״אחד מהישגי הבולטים הינו "מתחם סטרומה", אשר ליוויתי ביחד עם חברת "מנרב". את הדיירים החתימו בשנים האחרונות 3 קבלנים/מוכרי חלומות. כאשר הגעתי למתחם דאגתי שייבחרו נציגים בולטים, חשוב לציין שברוב המתחמים הדיירים אינם ששים להתנדב ולכהן כנציגי הוועד, בשיחות הראשוניות אני מנסה לאתר נציגים בולטים. כל התהליך לווה בשיחות ארוכות, פגישות אישיות עם דיירים מבוגרים אשר להם זאת דירתם היחידה, כל עולמם ספון בקירות. הצלחה בשבילי הינה לרתום דיירים סרבנים, שסירובם לקדם פרוייקט, נובע מחוסר ידע ופחד משינוי, ולאחר מספר פגישות הופכים לדיירים נלהבים וחיוביים״.

 

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כאשת עסקים?

״הצטרפותי לפני חמש שנים לתחום ההתחדשות העירונית, שהינה על כל מגוון היבטיה, יעד מרכזי של ממשלת ישראל, וכן אחד האתגרים המרכזיים במדינה. על המדינה למצוא פתרונות של הוספת יחידות דיור. חברות ציבוריות מהגדולות במשק אותן אני מלווה בפרוייקטים, הינם חברות כגון: "שפיר", "אשדר", "מנרב", "יוסי אברהמי", וחברות נוספות אשר עטות על העיר חיפה הנושקת לים, ובעשור הקרוב תהפוך לריביירה מדהימה ביופייה״.

 

מה ה'אני מאמין' שלך להצלחה בקריירה?

״בעיקר לראות את צרכי הדייר שבבעלותו דירה אחת והיא כל עולמו. יזם אשר מגיע לעסקה ומתעלם מהצרכים, החששות והפחדים של הדייר, נתקל בדייר שאינו נאות לקדם את המתחם עם אותו יזם. צריך לזכור שקידום פרוייקט שכזה הינו מעין ׳חתונה׳ עם היזם, הליך הדומה לריצת מרתון. עלינו לבדוק האם בכלל הדיירים מעוניינים לקדם פרוייקט פינוי בינוי, האם העירייה מעוניינת לקדם מתחם זה? לבדוק את ההיבט החברתי בפרוייקט, מאחר ובדרך ניתקל באין ספור בורות ומהמורות, עלינו לבחור את היזם הנכון, איתו נוכל להתקדם ולקדם ביחד את המתחם המיועד. לשמחתי הפן החברתי הועלה לשיח הציבורי״.

 

האם להיות אשת קריירה בא על חשבון משהו אחר? יש משהו שאת מרגישה שפספסת בבחירתך להתמקד בקריירה מצליחה?

״את הקריירה התחלתי בגיל 45, לאחר שנים בהם הקפדתי להגיע הביתה בשעת צהריים ולגדל את ילדיי. אם מתוסכלת שחשה שאינה ממצה את הפוטנציאל שלה, אם שמרגישה שמפספסת את הרכבת והעולם מתקדם, היא אם שאינה מספיק טובה. דווקא בנותיי ובן זוגי, הם אלה שדחפוני להתקדם, להתמקצע ולפרוח, גם אם זה גבה מהם זמן איכות עם אמא. בעולמנו אנו חצויות, רוצות להצליח במקביל להיותנו אמהות טובות, ובסוף היום אפילו לחייך לבן זוגנו. לכל דבר בחיים יש "תג מחיר" וטבלאות איזונים. קחו עוזרת פעמיים בשבוע, קחו מבשלת פעמיים בשבוע, ותבלו עם ילדיכם שעה איכותית ביום, ללא מכשיר סלולרי״.

 

לתחזק עסק מצליח זו משימה לא פשוטה. מה סודך?

שקיפות, יושרה וזמינות הינם הסוד להצלחתי הרבה. מסירת מידע לדייר המבוגר החושש משינויים הם סוד הצלחתי מאחורי כל דירה עומדת משפחה עם עבר וזכרונות המוטמעים בקירות״.

 

דרך הים 73/א, חיפה | 055-6677605 | 04-8363912

www.sigal-s.co.il | sigalit666@gmail.com

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד