עדי הימלבלוי: 'אני בסך הכל אישה בהריון שמצטלמת בהלבשה תחתונה'

פגשנו את הכוכבת על סט הצילומים של פמינה בהריון שני, ושמענו על הרגלי התזונה שלה ("אוהבת את עצמי כשאני אוכלת") ואיזו אמא היא ("אם לי טוב – גם לילד טוב")

איתי יעקב

|

16.05.19 | 15:34

"אני בשלב שזה לא נראה הריון, אלא חוסר פרופורציה. השלב היפה של ההריון מגיע מחודש שביעי". עדי הימלבלוי בצילומים לפמינה (צילום: שי יחזקאל)
"אני בשלב שזה לא נראה הריון, אלא חוסר פרופורציה. השלב היפה של ההריון מגיע מחודש שביעי". עדי הימלבלוי בצילומים לפמינה (צילום: שי יחזקאל)
"בעבר היתה לי ראייה ברורה של איך הלבשה תחתונה צריכה להיראות עליי וזה הכניס את הגוף לפוקוס. אם אני לא שומרת – אני אוביס. יש לי נפש אוביסית. כזו שלא בוחלת בכלום" (צילום: רפי דלויה)
"בעבר היתה לי ראייה ברורה של איך הלבשה תחתונה צריכה להיראות עליי וזה הכניס את הגוף לפוקוס. אם אני לא שומרת – אני אוביס. יש לי נפש אוביסית. כזו שלא בוחלת בכלום" (צילום: רפי דלויה)
"אני חושבת שאנחנו נמצאות בשלב הכי גבוה בתודעה הנשית. אנחנו לוקחות את גופנו לרשותנו" (צילום: שי יחזקאל)
"אני חושבת שאנחנו נמצאות בשלב הכי גבוה בתודעה הנשית. אנחנו לוקחות את גופנו לרשותנו" (צילום: שי יחזקאל)

עד השבוע שעבר, השחקנית ודוגמנית עדי הימלבלוי ניהלה סדר יום ברור לפני צילומים בהלבשה תחתונה ובגדי ים. בראיונות עבר שהעניקה, סיפרה בהרחבה על מעבר לתזונה דלת שומן חודשיים לפני הצילומים ושגרת אימונים מפרכת. עכשיו בפעם הראשונה היא משתחררת מעול הדימוי החיצוני בזכות הריון שני, שאיתו היא מגיעה לסט צילומי קמפיין הקיץ של מותג ההלבשה התחתונה פמינה, לצדן של השחקניות דון לני גבאי והילה סעדה. הבחילות כבר מאחוריה והיד מצאה את מקומה על בטן השליש השני שמבצבצת, מסמנת לציבור כי לא מדובר בנפיחות מקרית.

 

 

עם זאת, בסרטון הפרסומת שצולם בשבוע שעבר לא תראו את הבטן ההריונית, שמוסתרת תחת בייבי דול בצבע ורוד. "אני בשלב שזה לא נראה הריון, אלא חוסר פרופורציה. השלב היפה של ההריון מגיע מחודש שביעי", היא אומרת בראיון המתקיים על סט הצילומים, "לשמחתי, יש פה צוות שגורם לי להרגיש בנוח. ולשמחתי, אני יכולה לאכול מה שבא לי. אתמול אכלתי פנקייקים. אני אוהבת לאכול. מאוד אוהבת. ומאוד אוהבת את עצמי כשאני אוכלת. אבל בעבר היתה לי ראייה ברורה של איך הלבשה תחתונה צריכה להיראות עליי וזה הכניס את הגוף לפוקוס. אם אני לא שומרת – אני אוביס. יש לי נפש אוביסית. כזו שלא בוחלת בכלום".

 

"אני לא זוכרת מההריון הראשון כלום. כנראה שנכנסתי שוב להריון כי הספקתי לשכוח את הקודם" (צילום: שי יחזקאל)
  "אני לא זוכרת מההריון הראשון כלום. כנראה שנכנסתי שוב להריון כי הספקתי לשכוח את הקודם"(צילום: שי יחזקאל)

   

  זהו ההריון השני של הימלבלוי, לאחר שלפני שלוש שנים ילדה את בנה הבכור ליאו. בינתיים, היא מעדיפה לא לספר לליאו שצפוי לו בקרוב אח קטן. "הוא צעיר מדי ובגיל הזה הם חסרי סבלנות", היא מסבירה. מבחינתה, אין משמעויות נסתרות מאחורי הבחירה שלה להצטלם בפעם הראשונה בהריון, או של המותג לצלם אישה בהריון זו עונה שנייה ברציפות (בעונה הקודמת היתה זו הזמרת סיון טלמור).

   

  "אני בסך הכל אישה בהריון שמצטלמת בהלבשה תחתונה. האם יש בזה מסר לקהל? לא יודעת, יש בזה בעיקר מסר לעצמי שהכל טוב. זה מצב קיים ואני חיה אותו בכיף", היא אומרת ומוסיפה: "אני חושבת שאנחנו מנסים לפנות לנשים שיקבלו את מי שהן. הריון זה חלק מהחיים, זה דבר נפלא, הבריאה הכי גבוהה שיש".

   

  במה ההריון השני שונה מההריון הראשון?

  "אני לא זוכרת מההריון הראשון כלום. כנראה שנכנסתי שוב להריון כי הספקתי לשכוח את הקודם".

   

  ובכל זאת?

  "הייתי עסוקה בפלא הבריאה, כך שאני לא ממש זוכרת. אבל אם פעם לא הרמתי שקיות מהסופר, כי אמרו לי לא להרים משקלים גדולים, היום אני מרימה ילד ששוקל 16 קילו".

   

  "התפקיד הבא שלי הוא להיות אמא לשניים. זה תפקיד מאוד מאתגר" (צילום: רפי דלויה)
   "התפקיד הבא שלי הוא להיות אמא לשניים. זה תפקיד מאוד מאתגר"(צילום: רפי דלויה)

    

   יש פער בין האם שחלמת להיות לבין האם שאליה הפכת?

   "תשעה חודשים הם הזמן המדויק שאישה צריכה כדי להכין את עצמה לאימהות. נכון שאת לא יכולה לתכנן הכל לפני, ולילד יש אישיות משלו, אבל אני מאמינה באחריות הורית. לא חשבתי שאהיה אמא חרדתית וידעתי שאמשיך לחיות את חיי כפי שהם, כי זה חלק ממה שאני צריכה כדי לחיות טוב. אם יהיה לי טוב – גם לילד יהיה טוב. אני אמא משחררת, ומהרגע הראשון ליאו ישן אצל ההורים שלי וההורים של נדב".

    

   וכשיש אזעקות פתאום, כמו יום לפני הצילומים האלה, לא חששת לשלוח אותו לגן?

   "אנחנו גרים בהרצליה, ורצה המזל – זה פחות מגיע לשם. אבל לפני הצילומים לא ישנתי כי לא ידעתי מה יהיה. אם תהיה אזעקה ואצטרך להוציא את הילד מהמיטה, מה אגיד לו? איך אסביר לו? לא בא לי להיות בסיטואציה הזאת. היום, כאמא, אני עוד יותר מבינה את הפחד של הורים בדרום. זה מבאס. העולם יכול להיות טוב יותר".

    

   "הריון זה חלק מהחיים, זה דבר נפלא, הבריאה הכי גבוהה שיש" (צילום: שי יחזקאל)
    "הריון זה חלק מהחיים, זה דבר נפלא, הבריאה הכי גבוהה שיש"(צילום: שי יחזקאל)

     

    הימלבלוי, 34, ילידת חולון, התפרסמה כילדה כשרונית ובגיל 18 פרצה כנערת "פלפל". היא הפכה לאחת הדוגמניות המבוקשות בענף האופנה, ובהמשך סללה לעצמה דרך לקריירה של כוכבת ילדים ובני נוער בסדרות כמו "השמינייה" ו"דאוס", וגם כיכבה בסדרות למבוגרים כמו "האלופה" ו"איפה אתה חי?". בקיץ הקרוב היא תפציע בסרטו החדש של אלון גור אריה, "המוסד", לצד צחי הלוי, אפרת דור ודביר בנדק.

     

    "היום אני יכולה לומר שסדרות נוער זה משהו שיותר קשה לי לעשות, כי הרבה פעמים זה התעסקות בדברים לא הגיוניים ודמויות שטוחות. זה פחות מעניין אותי", היא אומרת, "התפקיד הבא שלי הוא להיות אמא לשניים. זה תפקיד מאוד מאתגר". לפני שש שנים חשפה כי חלתה בסרטן בלוטת התריס, ממנו נפטר אביה יגאל כשהיתה בת 13. "הסרטן לנצח יהיה חלק מחיי. אני מתנדבת בעמותת 'חיים' ואני עדיין נמצאת במעקב רפואי", היא אומרת כעת.

     

     

    על אף שהיא מגלה פתיחות כשהיא מתבקשת לדבר על עבודתה כשחקנית או על הרגלי התזונה שלה לפני צילומים, יש נושאים שמהם הימלבלוי מעדיפה להימנע. בראיונות שהעניקה בשנים האחרונות דיברה על כך שבתקשורת התעסקו בקליפה החיצונית שלה ובאיברים בגופה, אך כשהיא נשאלת כעת מדוע לא נשמע קולה בשנה וחצי האחרונות מאז פרצה תנועת MeToo#, היא לא מעוניינת להתבטא באופן אישי.

     

    "אני לא מוכנה להיכנס בראיון למקום הזה", היא אומרת בהחלטיות, ומוסיפה: "אבל אני חושבת שאנחנו נמצאות בשלב הכי גבוה בתודעה הנשית. אנחנו לוקחות את גופנו לרשותנו, לא משנה אם אתה גבר או אישה. אנחנו נמצאים בעידן שיותר ויותר אנשים מדברים. זאת לא בושה אם הוטרדת. זה הזמן להילחם על המקום שלך".

     

    אז למה את לא מוכנה לדבר?

    "כי זה לא הזמן והמקום".

     

      

     ומה גילינו על מורן אטיאס בלי איפור מול המראה?

     מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
     מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד