רק אני וגל גדות שלי: הגלשן הישראלי של וונדר וומן

גל גדות ומיליון וחצי עוקבים יחד איתה פירגנו לאמן גרפיטי צעיר ואנונימי מתל אביב, אליאור יוסף: "קיבלתי כבר המון פניות וזה מאוד מחמיא ומרגש"

"היופי של גל זה שהיא כל כך אצילית, אכפתית וצנועה. יש לה אישיות שמתעלה מעבר ליופי החיצוני" . אליאור יוסף לצד גלשן הוונדר וומן שאייר (צילום: יובל חן)
"היופי של גל זה שהיא כל כך אצילית, אכפתית וצנועה. יש לה אישיות שמתעלה מעבר ליופי החיצוני" . אליאור יוסף לצד גלשן הוונדר וומן שאייר (צילום: יובל חן)
קולקציית קפסולה על גבי ז'קטים וכובעים של המותג נובוריש דוג (צילום: אבי ולדמן)
קולקציית קפסולה על גבי ז'קטים וכובעים של המותג נובוריש דוג (צילום: אבי ולדמן)
גם הגלשנים של אליאור כיכבו בתצוגה של נובוריש דוג בשבוע האופנה האחרון (צילום: אבי ולדמן)
גם הגלשנים של אליאור כיכבו בתצוגה של נובוריש דוג בשבוע האופנה האחרון (צילום: אבי ולדמן)

עד היום השתדל אליאור יוסף להימנע מחשיפה. אבל אז הגיע פוסט אחד בפיד של גל גדות שטרף את כל הקלפים. עכשיו אפילו הוא מכיר בעובדה שהגיעה העת לתת במה לכל שנות העבודה הרבות שלו מתוך אמונה שהערך המוסף של האמנות שלו יעזור לחולל שינוי. "אני באמת מאמין שברכה צריכה להיות סמויה מהעין", הוא מספר לנו לראשונה, "אבל אם היצירה שלי יכולה לתת תמיכה לאנשים או לתת מוטיבציה, אני אשמח להתראיין".

 

האמן בן ה־31 גדל ברחובות נווה צדק התל אביביים, "הרחובות של פעם", הוא מדגיש, ולא אלו המפונפנים של היום. בגיל 20 התחיל לצייר קריקטורות וגרפיטי על קירות וגלשנים וביסס את נוכחותו בקרב קהל הגלשנים המקומי. במשך שנים הוא מקדיש זמן לעשייה חברתית והתנדבותית ופעיל גם בעמותה שנקראת "חסד יסובבנו", שעוזרת, בין השאר, לילדים חולים ומשפחות נזקקות. השילוב בין האמנות הייחודית שלו, שתמיד מעורב בה מסר, לחתירה הבלתי פוסקת שלו לעשיית טוב דיברה כנראה במיוחד ללִבה של גדות, שהעלתה פוסט מפרגן עם גלשן המשלב את דמותה של וונדר וומן. הפוסט זכה ליותר ממיליון וחצי לייקים.

 

   

"הגלשנים האלו הם יצירות אמנות, שאת הרווחים שלהם אני מייעד לתרומה לילדים חולים, העצמה נשית ועזרה לנשים שנפגעו מאלימות. שוויון זכויות זו מטרה שאני מאוד מגויס אליה. בגלשנים האלה יצרתי שילוב בין יצירות האמנות הכי נחשבות בעולם למוטיבים של קומיקס, וכמובן - הרבה הומור. אני הולך לשווק את הגלשנים לגלריות בחו"ל ומתכנן ליצור כאלו לעוד כמה כוכבים. קיבלתי כבר המון פניות וזה מאוד מחמיא ומרגש.

 

"אני בסך הכל בן אדם פשוט שרוצה לעשות את מה שהוא אוהב ולקדם אנשים שנמצאים במקומות נמוכים יותר. משם אני בא ולא מהאליטה שאנשים חושבים שאני נמצא בה היום"

"אני בסך הכל בן אדם פשוט שרוצה לעשות את מה שהוא אוהב ולקדם אנשים שנמצאים במקומות נמוכים יותר. משם אני בא ולא מהאליטה שאנשים חושבים שאני נמצא בה היום. האמנות שלי מבטאת את כל האג'נדות שלי, וכל יצירה מבטאת אמירה אישית אחרת שפונה אל כולם. בכל ציור שלי תמצאו איזשהו מסר".

 

איך הגעת לגל? היא בטח מקבלת המון פניות כאלו כל יום. למה לדעתך היא בחרה לתת במה דווקא ליצירה שלך?

"אני באמת מאמין בזה שאמנות היא משהו שאתה יכול להעביר בו מסר חשוב, ויכול להיות שבגלל זה היא התחברה ליצירה שלי. חשוב לי לומר שכאשר הכרתי אותה אפילו לא היה לי חשבון אינסטגרם. אני ממש מעט זמן שם. אני חושב שהיופי של גל זה שהיא כל כך אצילית, אכפתית וצנועה. יש לה אישיות שמתעלה מעבר ליופי החיצוני. אם תסתכלו על הציור אפשר לראות שיש שני פסים צהובים שמקיפים אותו. אלו פסים שמייצגים את הלאסו של וונדר וומן, לאסו האמת, ואני חושב שזו בדיוק גל - היא לא רק וונדר וומן, היא גם באמת דוגלת באמת".

 

"בכל ציור שלי תמצאו איזהו מסר". הז'קטים של נובוריש דוג עם האיורים של אליאור יוסף בשבוע האופנה האחרון (צילום: אבי ולדמן)
  "בכל ציור שלי תמצאו איזהו מסר". הז'קטים של נובוריש דוג עם האיורים של אליאור יוסף בשבוע האופנה האחרון(צילום: אבי ולדמן)

   

  יוסף הוזמן להציג את יצירותיו בשבוע האופנה שהתקיים בחודש שעבר בתל אביב ויצר קולקציית קפסולה על גבי ז'קטים וכובעים של המותג נובוריש דוג. בין היצירות שזכו לעלות לבמה היה גם גלשן בדמותה של וונד וומן. סגירת מעגל? נראה לנו יותר כמו פתיחתו של מעגל חדש.

    

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד