מיני אין ג'פאן: איוונקה טראמפ חוטפת אש בגלל חצאית קצרצרה

בתו היהודייה של נשיא ארה"ב מרתיחה את האמריקאים והיפנים עם חליפת מיני ורודה שלבשה למפגש עם רה"מ יפן ולנאום בכנס להעצמת נשים. מה דעתכם על המראה?

איתי יעקב

|

05.11.17 | 11:07

אורך החצאית לא הלם את קוד הלבוש המסורתי ביפן, או את הלבוש הנהוג בזירה הפוליטית והעסקית. איוונקה טראמפ (צילום: AP)
אורך החצאית לא הלם את קוד הלבוש המסורתי ביפן, או את הלבוש הנהוג בזירה הפוליטית והעסקית. איוונקה טראמפ (צילום: AP)
מחיר החליפה הוורודה של מיו מיו: 6,880 שקל (צילום: AP)
מחיר החליפה הוורודה של מיו מיו: 6,880 שקל (צילום: AP)

הארטילריה של צבא האופנה המשוגרת על בסיס שבועי אל מלניה טראמפ ובחירות הלבוש שלה, כוונה בסוף השבוע דווקא אל איוונקה טראמפ, בתו של הנשיא ומהיועצות הקרובות אליו ביותר. בשבוע החולף בילתה איוונקה בת ה-36 ביפן, אליה הגיעה לנאום בכנס להעצמת נשיםWOW 2017 שנערך בטוקיו. התמונות מהערב חשפו כי טראמפ נאמה מול אולם חצי ריק, אבל מה שהסעיר את התקשורת ביפן ובארצות הברית היה בכלל חליפת החצאית הוורודה שלבשה, בדגש על אורך החצאית, שהיה קצר מדי לטעמם של הגולשים והצופים, ולא מכבד את המעמד.

 

גולשת צייצה בטוויטר: "איוונקה, מה לכל הרוחות את לובשת?! איך את יכולה ללבוש חצאית ורודה כל כך קצרה? את אישה קונסרבטיבית במדינה קונסרבטיבית" (צילום: AP)
  גולשת צייצה בטוויטר: "איוונקה, מה לכל הרוחות את לובשת?! איך את יכולה ללבוש חצאית ורודה כל כך קצרה? את אישה קונסרבטיבית במדינה קונסרבטיבית"(צילום: AP)

   

  טראמפ עלתה אל הבמה מלווה בראש ממשלת יפן שינזו אבה, בחליפה בעיצוב בית האופנה מיו מיו, שמחירה הגבוה, 1,960 דולר (6,880 שקל), לא עלה בקנה אחד עם אורך הבד של החצאית, שהסתיימה באמצע הירכיים שלה, ולא הלם את קוד הלבוש המסורתי ביפן, או את הלבוש הנהוג בזירה הפוליטית והעסקית.

   

  בישראל היא דווקא הפגינה מראות צנועים במיוחד. איוונקה ומלניה בירושלים (צילום: EPA)
   בישראל היא דווקא הפגינה מראות צנועים במיוחד. איוונקה ומלניה בירושלים(צילום: EPA)

    

   "החצאית הזו קצרה למפגש עם כל ראש ממשלה", צייצה אחת הגולשות בטוויטר, ואחרת הוסיפה בתגובה לציוץ של איוונקה עם צילום מהמפגש עם אבה: "איוונקה, מה לכל הרוחות את לובשת?! איך את יכולה ללבוש חצאית ורודה כל כך קצרה? את אישה קונסרבטיבית במדינה קונסרבטיבית". הגולשת פטריסיה מארי אף סיכמה במדידה מדויקת: "החצאית של איוונקה קצרה בשישה אינצ'ים מאורך קלאסי".

    

   הקרדיגן עורר סערה. מישל אובמה בפגישה עם אליזבת מלכת אנגליה (צילום: Gettyimages)
    הקרדיגן עורר סערה. מישל אובמה בפגישה עם אליזבת מלכת אנגליה(צילום: Gettyimages)

     

    הביקורת על החצאית הלא מכבדת של איוונקה הזכירה לנו את הסערה שהתחוללה סביב הקרדיגן השחור שלבשה מישל אובמה למפגש עם אליזבת מלכת אנגליה, כשמעצב האופנה המנוח אוסקר דה לה רנטה אמר: "לא מגיעים לארמון בקינגהם בסוודר". אובמה, שרוב תקופתה בבית הלבן הצטיינה בבחירת הבגדים הנכונים למעמד, והפכה לאיקונת אופנה בולטת, עמדה לביקורת גם כשבחרה לשוב מחופשה משפחתית כשהיא לבושה במכנסיים קצרצרים - מה שמצביע על השמרנות בחברה האמריקאית בכל הנוגע ללבוש של נבחרי הציבור שלו.

     

    מראה צנוע גם בביקור ברומא (צילום: AP)
     מראה צנוע גם בביקור ברומא(צילום: AP)

      

     על פי רוב, הביקורת על לבושן של נשים בעמדות כוח מסיטה את הדיון על פועלן ותוכן פעילותן אל עיסוק בחיצוניות בלבד. גם במקרה של איוונקה ניתן לראות כי תוכן הנאום שלה זכה למקום מצומצם בתקשורת, ביחס לכותרות הרבות שגרפה החליפה הוורודה הקצרה. האם המיני שלבשה אכן פוגע ברגשות הציבור האמריקאי או היפני, או שזו רק הזדמנות נוספת לתקוף את הנשיא דרך בחירות הלבוש של "כל נשותיו"? כך או כך, נראה כי אצל איוונקה מדובר במעידה חד פעמית של מי שלרוב מקפידה על קוד לבוש מאופק ואופנתי, והצטיינה במראות צנועים מרהיבים במהלך ביקורה בירושלים.

      

     ______________________________________________________

      

     ואיך נכנסה שני פרידן לנעליה של אנה ווינטור?

     החיקוי והמקור. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דניאל קמינסקי)
     החיקוי והמקור. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דניאל קמינסקי)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד