מיהו מעצב הגברים המוזר מאחורי השמלה של ביונסה והתאומים

הספרדי בן ה-24 אלחנדרו גומז פלומו לא דמיין שקווין בי תבחר להצטלם בשמלה הפרחונית ששלח לה בכלל לפני ההיריון, ותהפוך את קו השוליים שלו למפורסם כל כך

איתי יעקב

|

18.07.17 | 09:52

אלחנדרו גומז פלומו. "אני מעריץ של ביונסה, ושלחתי לה בעבר מספר דגמים שעיצבתי. לא חשבתי שהיא תלבש אותם אי פעם" (צילום: Gettyimages)
אלחנדרו גומז פלומו. "אני מעריץ של ביונסה, ושלחתי לה בעבר מספר דגמים שעיצבתי. לא חשבתי שהיא תלבש אותם אי פעם" (צילום: Gettyimages)
תמונה מתוך הקטלוג של המעצב. "אני מניח שביונסה אפילו לא ידעה שהשמלה עוצבה עבור גברים" (צילום: Kito Muñoz)
תמונה מתוך הקטלוג של המעצב. "אני מניח שביונסה אפילו לא ידעה שהשמלה עוצבה עבור גברים" (צילום: Kito Muñoz)

ביום שישי האחרון התעורר המעצב אלחנדרו גומז פלומו מהמותג Palomo Spain אל מבול של הודעות, תיוגים ו"פושים" בנייד. בלילה אחד הפך הספרדי בן ה-24 ממדריד לשם הכי מדובר במדורי האופנה, כמי שעיצב את השמלה הפרחונית המרהיבה שלבשה ביונסה בתמונת החשיפה של התאומים בני החודש: רומי וסיר קרטר, שהפכה בדקות לויראלית, כמיטב המסורת באינסטגרם של הכוכבת.

 

עוד שמלה מהקו של פלומו. "כשפתחתי את העיניים בבוקר אחרי הפרסום לא הייתי בטוח אם אני עדיין חולם" (צילום: Steven Kohlstock)
  עוד שמלה מהקו של פלומו. "כשפתחתי את העיניים בבוקר אחרי הפרסום לא הייתי בטוח אם אני עדיין חולם"(צילום: Steven Kohlstock)

   

  בראיון למגזין ווג השבוע סיפר פלומו כי לפני כעשרה חודשים שלח לזמרת שמלה פרחונית ורומנטית מקולקציית בגדי הגברים Boy Walks In Exotic Forest, השלישית שלו בסך הכול. פלומו עשה מספר שינויים בפרופורציות של השמלה שעוצבה במקור לגבר, כדי שתתאים לביונסה, אלא שאז נחשף כי כוכבת הפופ בהיריון עם תאומים, ופלומו כבר היה משוכנע כי המידות ששלח לא יתאימו לכוכבת ההריונית, שוודאי תשלח את השמלה אחר כבוד לעומק הארון.

   

  "אני משתוקק שגברים יהיו מסוגלים ללבוש את הרקמות היפות שלנו, כפי שנשים יכולות ללבוש בגדים כמו חליפות ומכנסיים" (צילום: César Segarra)
   "אני משתוקק שגברים יהיו מסוגלים ללבוש את הרקמות היפות שלנו, כפי שנשים יכולות ללבוש בגדים כמו חליפות ומכנסיים"(צילום: César Segarra)

    

   ביום שישי האחרון החליטה ביונסה לשלוף את השמלה בהפתעה, בצילום המרהיב של צלם האופנה האתיופי אוול אריזקו. "כשפתחתי את העיניים לא הייתי בטוח אם אני עדיין חולם", סיפר השבוע פלומו בראיון למגזין W. "לא נאמר לי דבר מאנשיה של ביונסה, והייתי מופתע בדיוק כמו כל אחד אחר. אני מעריץ של ביונסה, ושלחתי לה בעבר מספר דגמים שעיצבתי. לא חשבתי שהיא תלבש אותם אי פעם". על השאלה מדוע לדעתו בחרה ביונסה בבגד שעוצב עבור גברים לרגע הספציפי של חשיפת התאומים, ענה המעצב: "אני בטוח שמה שהביא להחלטה היה שהבגד יפה בעיניה. אני מניח שהיא אפילו לא ידעה שזה עוצב עבור גברים".

    

   "אני בטוח שביונסה בחרה בבגד כי הוא היה יפה בעיניה" (צילום: Gettyimages)
    "אני בטוח שביונסה בחרה בבגד כי הוא היה יפה בעיניה"(צילום: Gettyimages)

     

    בתעשיית האופנה היו מי שסימנו את פלומו ככוכב הרבה לפני קווין בי. מאז סיים לפני שנתיים את לימודיו בלונדון קולג' אוף פאשן, היה מועמד השנה בתחרות מעצבי האופנה היוקרתית של תאגיד LVMH, ובפברואר האחרון הציג לראשונה המעצב, יליד העיר קורדובה, את קולקציית סתיו חורף 2017-18 בעיצובו בשבוע האופנה בניו יורק, אשר הפכה מיד לסנסציה וזכתה לכתבות מפרגנות במגזינים כמו ווג, W, פרפל ואחרים. בדומה לשלוש הקולקציות הקודמות שלו, גם הפעם ביקש המעצב למתוח את גבולות המגדר המקובלים, והעלה דוגמנים גברים לבושים בגדים בעלי מראה נשי, תיאטרלי, גנדרני ותקופתי, כמו חצאיות ברוקאד ושמלות משי רכות.

     

    "גברים צריכים להיות מסוגלים להגשים את הפנטזיות שלהם דרך אופנה" (צילום: Gettyimages)
     "גברים צריכים להיות מסוגלים להגשים את הפנטזיות שלהם דרך אופנה"(צילום: Gettyimages)

      

     בראיון למגזין האופנה והתרבות Metal הסביר כי הוא אינו רואה את עצמו כחלק ממגמת הג'נדר-בנדר, המערבבת בין המינים ויוצרת זליגות בין המלתחות של נשים וגברים, אלא תופס את עיצוביו כהרחבה של אסתטיקת הלבוש לגברים. "אני משתוקק שגברים יהיו מסוגלים ללבוש את הרקמות היפות שלנו, בדיוק כפי שנשים יכולות ללבוש בגדים 'גבריים' כמו חליפות ומכנסיים", הסביר. "גברים צריכים להיות מסוגלים להגשים את הפנטזיות שלהם דרך אופנה. בגלל זה, הגבר של 'פלומו ספיין' הוא טיפוס שנוטל סיכונים ושמעיז ללבוש ללא פחד חצאיות, חרוזי קריסטל, ובגדים עשויים שכבות של משי. אני מאמין שהלקוחות שלנו הם גברים שמרגישים שהבגדים הם החלק מהאישיות שלהם, וזה גם האני מאמין שלי: אופנה צריכה לחשוף את הפנימיות שלך, והבגדים שלי עוזרים לגברים להגשים את החלומות והתשוקות הכמוסות שלהם".

     ___________________________________________________

     ומיהי מעצבת השיער שחייבת את הקריירה שלה לצמות של קים?

      

     לחצו על התמונה לראיון עם האיט גירל של עולם עיצוב השיער (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם justinemarjan@)
     לחצו על התמונה לראיון עם האיט גירל של עולם עיצוב השיער (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם justinemarjan@)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד