הוועדה למינוי האדריכל לקמפוס בצלאל טרם הגיעה להחלטה לגבי זהות האדריכל שיתכנן את הקמפוס החדש במרכז העיר, אך בינתיים אפשר לפרסם כאן לראשונה את הרכב הוועדה. היא כוללת שני בכירים בבצלאל, ושאר חבריה הם אנשי אקדמיה, המשפט ואנשי עסקים בתחום הנדל"ן.
•פרופ' ארנון צוקרמן: נשיא בצלאל המכהן בתפקידו מאז 2003.
•אדריכל יובל יסקי: ראש המחלקה לאדריכלות.
•פרופ' חנוך גוטפרוינד: בעל תואר שלישי בפיסיקה, כיהן בעבר כרקטור ונשיא האוניברסיטה העברית בירושלים.
•עו"ד אופיר כץ: מתמחה בשירותי ייעוץ לעמותות ולמוסדות ציבור.
•הרצל חבס: יו"ר מועצת המנהלים ומבעלי קבוצת הנדל"ן חבס, בין השאר יוזמת פרויקטי היוקרה מגדלי YOO (בתכנון אברהם יסקי) ורוטשילד 1.
•אדריכלית ארנה אנג'ל: סמנכ"לית בחברת הנדל"ן "שיכון ובינוי" שבבעלות שרי אריסון.

>> ואיך מסבירה אנג'ל את הנעשה בוועדה? הנה תגובתה

ובינתיים: התפוטר אחד השותפים במשרד שמתמודד בפרויקט

אחד המתמודדים על תכנון הקמפוס הוא משרד מייזליץ-כסיף, המשתף פעולה לצורך ההתמודדות עם חברת האדריכלים RMJM הפועלת בעיקר במדינות עולם שלישי. RMJM מתגאה כי היא מעסיקה קרוב ל-800 אדריכלים המתכננים פרויקטים ביותר מ-20 מדינות.
בסוף השבוע האחרון פורסם בתקשורת הבריטית, כי האדריכל הבריטי וויל אלסופ (Will Alsop), שהיה שותף בחברה, פרש מהשותפות. אלסופ נחשב לאחד האדריכלים הבולטים בעשור הקודם, ולפרסום בינלאומי הוא זכה הודות למבנה הייחודי שתיכנן ב-2004 בקנדה -- אונטריו קולג' לאמנות ועיצוב. הוא גם זכה בעקבות הפרויקט לפרס מטעם איגוד האדריכלים הבריטי ומעיריית טורונטו.

פרישתו של אלסופ מלווה בקולות צורמים, ובהודעה שיצאה מטעם RMJM נטען כי בשנה האחרונה הוא נכשל בהשגת פרויקטים למשרד. לא ברור אם הדבר ישפיע על החלטת הוועדה למינוי האדריכל לקמפוס בצלאל.

הקולג' בטורונטו שזיכה את אלסופ בפרס (צילום:Taxiarchos228, CC)