חצי שעה לתוך הפגישה שלנו בבית קפה, סמוך לביתה בתל אביב, שתי נשים מתגנבות אל השולחן של יעל שרוני ושלי, עומדות מאחוריי בשתיקה ולוטשות בה שני זוגות עיניים מעריצות. אנחנו בדיוק מדסקסים על מעמדו המפוקפק כדמות לחיקוי של טום קשתי מ"המרוץ למיליון", אבל מכיוון שהסיטואציה מחייבת הפסקה, אנחנו מפסיקים. אחת מהנשים אוזרות אומץ ויורה, "אני רק רוצה להגיד לך שאנחנו מאוד אוהבות אותך ותמיד נהנות לראות אותך, שתדעי. תמשיכי כך", ולאחר ששרוני מודה להן בלבביות הן עוזבות את המקום, מצייצות באושר.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

המחווה, שיהיה ברור, אינה כזו של הערצה עיוורת או אינפנטילית, בדיוק מהסוג שהעסיק אותנו עד שהגיעו, אלא כזו שהרוויחה בעמל, בחריצות ועם פצצה של תפקידים אחת מהשחקניות הטובות יותר שעל המרקע שלכם. בין אם היא מגלמת את לילך המצמיתה והחדה כתער מ"רמזור", נכנסת לנעליה החמימות והמקסימות של יפעת מ"סרוגים" או חורכת את המסך בתפקיד של בלשית מחוספסת ומנוסה ב"המיוחדת" החדשה, המפתיעה והמצוינת של רשת, הסיבה הרשמית שלשמה נפגשנו, שרוני נותנת את המקסימום שלה והופכת את הדמויות הללו לכאלה שאתם לא יכולים לדמיין בידיה של אף שחקנית אחרת.

קר בטירוף כשאנחנו נפגשים, שרוני מצוננת לגמרי וגם ככה אדם צריך לחמם את המרואיין שלו בטרם ייכנס עימו לעובי הקורה. זו הסיבה שאיכשהו, אחרי ששרוני מקבלת את התה עם הזוטא שלה וכמה דקות של פטפוטים לא מחייבים, אנחנו מתחילים לדבר על הדרת נשים. "זה דבר נוראי בעיניי כמובן, אין בכלל שאלה", היא אומרת. "אתה יודע מה? גם אם החרדים רוצים הפרדה באוטובוסים בין גברים לנשים, למה הגברים מקדימה והנשים מאחורה? תהיו ג'נטלמנים לפחות. אבל בוא נדבר על האדרת נשים, לא על הדרתן".

אבל המצב בארץ לא מזהיר כרגע גם בכל מיני מובנים אחרים. הנה, השמיעי קולך.

"אתה צודק, המצב באמת לא מזהיר, ואני מרגישה שאני צריכה להיות יותר פעילה בנושאים האלה. האמת היא שעכשיו אני קצת פעילה באיגוד השחקנים, שח"ם... ושמע, זה שיאיר לפיד עכשיו הולך לפוליטיקה, זה בכלל הפך אותי לאקטיבית יותר. אמרתי לעצמי, 'די, אם יאיר יוצא מהקומפורט זון שלו, אז קדימה, גם אני יכולה. (צוחקת). אני חושבת שגם לנו מגיע איזה אובמה כזה".

אז יש מצב שבקלפי העתידי תשלשלי יאיר לפיד לתיבת ההצבעות?

"אני בכלל לא פוסלת את זה. בהחלט יש מצב שאני משלשלת יאיר. (צוחקת) אני שותה תה עם זוטא, ואחר כך אשלשל יאיר".

מפנטזת לרוץ למיליון

"המיוחדת", בהחלט מיוחדת, אתם תראו - היא עולה בחמישי הבא (26.1) ברשת. עד כמה? ובכן, אם אהבתם את "אחת אפס אפס", שהיתה בסדר גמור, אתם הולכים למות על "המיוחדת" (על פי תסריט של עמי אמיר, משה זונדר ועמית ליאור ובבימויו של עודד רסקין): סדרת משטרה מותחת ומרתקת, בעלת ערכי הפקה גבוהים במיוחד ויותר טאלנטים משובחים (ומפתיעים, כמו הזמר שמעון בוסקילה בתפקיד מצוין).

ב"המיוחדת" מגלמת שרוני את תמי נוימן, בלשית ביחידה המכונה כך על שם העיסוק המרכזי שלה: תיקים מורכבים, סודיים ומסובכים, מהזן שאף אחד אחר לא מצליח לתקל. נוימן היא בדיוק האשה שבה אפשר לדמיין כי תיתקלו במסגרת עבודה מאצ'ואיסטית כל כך: מקצועית, קשוחה, מחוספסת, מישהי שלא מוכנה לקבל חרא מאף אחד, כולל לא מהשותף הפראי שלה (גל תורן בתפקיד מצוין), השפיץ החדש שמגיע אל היחידה (עפר שכטר) או העבריינים המסוכנים שעימם היא מתמודדת.

הדמות שלך בסדרה, תמי, קצת נראתה לי לפעמים כמו דמות משלימה ללילך מ"רמזור". שתיהן נשים די קשות בסך הכל. את חוששת לפעמים מלהיות מזוהה עם דמויות כאלה?

"לא. אלה תפקידים נהדרים, בדרך כלל. אבל לילך היא לא השוואה מדויקת. הדמויות ב'רמזור' הן חד ממדיות, במובן הזה, ונורא שמחתי שהיתה לנו שם סצנה שבה אכלנו פסטה עם מריחואנה, כי פתאום יכולתי להביא משהו יותר נינוח וחמוד לדמות. אבל בדרך כלל אין לזה מקום כי זה הז'אנר, זו הסדרה וכל הדמויות הן כאלה, פחות או יותר".

איזה רייטינג את צופה לסדרה?

"אני לא יודעת. הסדרה גם הולכת להיות משודרת בשעה מאוחרת יחסית בגלל שהיא כוללת כמה תכנים שלא ממש מיועדים ל־21:00, כמו סצנת הפתיחה של הפרק הראשון. נכון שזו סצנה מפחידה ומטורפת לגמרי? הייתי בהלם כשראיתי את זה. מה אתה חושב? כמה נקבל?"

18־22 אחוז. בעולם מתוקן אולי יותר, בזה שלנו - אולי פחות, בגלל ש"האח הגדול" ו־"The Voice" עושים שמות בכל מה שאיננו הם.

"צודק. אני מוכנה לחתום עכשיו על רייטינג כזה".

זה מפריע לך, שתכנים מסוגם באים על חשבון דרמות?

"בוודאי. גם אני צורכת ריאליטי, אבל יש פשוט אוברדוז מטורף של הדבר הזה בזמן האחרון. מטורף. באיזשהו שלב אתה פשוט אומר לעצמך 'די, אני לא רוצה לראות יותר את החיים של האנשים האלה! למה זה אמור לעניין אותי?'. לפעמים פשוט בא לך על משהו גדול מהחיים, והמציצנות הזו שהתוכניות האלה נותנות לך כבר גורמת לך להרגיש לא נוח".

איזה ריאליטי את צורכת?

"אני מתה על 'המרוץ למיליון' כבר מהעונה הראשונה, וכבר מאז אני מפנטזת שאני עושה את זה".

ו"האח הגדול"? גם את בפיק של 50 האחוז?

"את העונה הקודמת ראיתי, אבל את הנוכחית לא יצא לי לראות. די נמנעתי, כי זה גורם לי לתחושה מעקצצת בכל הגוף. פשוט אין לי חשק, זה לא נוח לי יותר.

"הלידה היתה כאפה רצינית"

הרגע היחיד שבו שרוני משדרת מצוקה במהלך כל הראיון הוא כשהיא רואה שהגננת של אלונה, בתה בת השנה ושמונה חודשים, התקשרה קודם לכן ולא שמנו לב. "אוי, רגע...", היא נבהלת ומחייגת במהירות, רק כדי לגלות שייתכן ודלקת עיניים מתחילה אצל הצאצאית, ושקומפרסים חמים הם הפתרון המוצע לעת עתה.

איך החיים עם אלונה?

"מדהימים. היא נמצאת עכשיו בגיל מרגש מבחינתי, כי פתאום גיליתי שיש לי חברה חדשה. היא כזו מגניבה, נורא כיף לי איתה. אנחנו מבלות כל יום עד שהיא הולכת לישון".

כמה חודשים אחרי הלידה התראיינת ו...

"שם חשפתי דווקא את הקושי שהיה בזה, כן. שמע, אחרי הלידה פשוט היה רע. היה קשה, מאוד קשה. אתה מדבר איתי היום ואני במקום הרבה יותר מפויס ומבין ומקבל, אבל היה לי מאוד קשה בהתחלה. חטפתי כאפה רצינית".

מתי הבנת שזהו, עבר?

"כשאלונה היתה בת שנה. לתינוקות יש מין קפיצה גדולה כזו בשלבים האלה, ופתאום הם מתקשרים ודברים נראים לגמרי אחרת. יואו, בא לי לבכות כשאני מדברת על זה, איזה כיף זה".

"המיוחדת", חמישי, 22:40, ערוץ 2 (החל מ-26.1)

  • את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס