ביום רביעי שעבר יצא לחנויות האלבום "כל הימים" שמזכיר ליוצרו, שי גבסו, שאם יש משהו אחד בטוח בחייו אחרי כל החיפושים, אם יש תשובה אחת אחרי שהתרחק בעקביות מזו שהציעה הדת, הרי שהיא המוזיקה.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"זו הנפש שלך, זו ההוויה שלך, אלה המחשבות שלך, הצלילים שלך והרוח שלך שנמצאים בדבר הזה", הוא מסביר, "כשניסיתי לנתק את זה, ללמוד בישיבה ולנסות ללכת למקומות בלי הדבר הזה - לא היה לי חמצן". בין היתר, כוללים המקומות האלה תפקיד משחק קצר ב"עממיות" המתקרב של נאור ציון, ולימודי התסריטאות עליהם הוא שוקד לאחרונה, כשבקרוב גם יתחיל לצלם פרויקט ראשון בבימויו.

האלבום החדש הוא הרביעי במספר. קדמו לו שלושה כאלה מוצלחים ביותר, הראשון והשני ("ארים ראשי", "במקומי") שהביאו איתם כמויות נאות של להיטים וכמויות נאות עוד יותר של מכירות, והשלישי, "קרוואן", שזכה להצלחה בעיקר בביקורות המוזיקה על נועזותו. מצחיק להיזכר שגבסו התפרסם בזכות "כוכב נולד", הרחק בעונה הראשונה.

"הייתי בן 18, ועם כל זה שזה היה בום, האודישן שלי לא היה בשידור חי והשופטים לא אמרו 20 אחוז ממה שהשופטים אומרים היום", הוא אומר, "היתה קצת יותר צניעות מלהגיד 'אתה במקום הלא נכון', היה משהו הרבה יותר אנושי כזה, ועכשיו כנראה כולם יודעים שהם לוקחים חלק במשחק. אני לא מצליח בכלל להבין איך אנשים צעירים מתמודדים עם זה, ומקווה רק שהם ישמרו על עצמם".

אתה צופה?

"אפילו לא יודע איך לגשת לזה. אני רואה את זה ומרגיש שלקחתי פטריית הזיה, כי אני מנסה לדמיין את האנשים ברמלה וביבנה ובכל עיר בארץ יושבים ויום אחרי יום רואים את זה, ותשמע, אני לא יודע. אולי אני צריך להחליף דיסקט".

השנה מציין גבסו עשור לפעילותו המוזיקלית. זה התחיל בהופעה חגיגית פלוס האורחת נינט שקיים לאחרונה, ויגיע לשיא בזו שתתקיים בינואר הקרוב, הפעם חמוש באלבום החדש.

הוא לא מצטער על שום דבר שעבר או לא עבר בדרך. "אף פעם לא הרגשתי שעשיתי טעות. באופן כללי אני לא חושב שיש דבר כזה, או להצטער על משהו שלא עשינו".

אם היית יכול, מה היית עושה אחרת?

"הייתי מוציא יותר אלבומים, זה מה שהייתי עושה. נוצר לי פקק כזה, כי ארבע שנים לא הוצאתי אלבום ופתאום יש לי ממש רצון לעשות הרבה. סתמתי לעצמי את הפה יותר מדי זמן, לא יצרתי ולא נתתי למוזיקה מספיק מקום.

"אני רוצה לעשות עוד הרבה, הרבה אלבומים, וקולנוע: לשחק בקולנוע, לכתוב לקולנוע, לביים קולנוע, זה ממש מעניין אותי. בעיניי המילה 'עבודה' אמורה להיות מילה טהורה. ברגע שהבן אדם מוצא את מה שהוא רוצה לעשות, אז עבודה זה מדהים. שיעבוד בלי סוף, זה האושר שלו".

____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

  • רויאל שף: הכירו את המתמודדים הקורעים