"קייט מידלטון זרחה במהלך תקופת ההריון שלה, והרבה נשים הריוניות אחרות, כולל אני, שאלו את עצמן איך היא עושה את זה", התקנאה ג'סיקה סימפסון לאחרונה בפני הצהובון האמריקאי "OK".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

היא אמרה זאת כמה שבועות בלבד אחרי שקים קרדשיאן שלחה לאותה מידלטונית בגדים מהקולקציה של בן זוגה, קנייה ווסט, שהותאמו במיוחד לפרינס ג'ורג' הקטן, וכוללים מכנסי סקיני וטריינינגים מסוג קפוצ'ון, בתקווה שמידלטון אולי תתאהב בשיק הערסי של ווסט ותלביש בהם את הנסיך הקטן לאיזה איוונט מלכותי.

זה זמן רב עסוקים כולם בקייט מידלטון ובחייה הנוצצים - מהרגע בו אמרה הדוכסית "איי דו" לבעלה המלכותי באפריל 2011, עקבה אחריה התקשורת באופן כפייתי מדי - אבל לאחרונה סובלת מידלטון מעליית מדרגה, שלפי מקורביה גורמת לה לחרדה לא קטנה.

נכון לנובמבר 2013, אף אחד מבני משפחת מידלטון כבר לא מסתובב ללא רכב משוריין ומאבטחים צמודים (כולל אחותה הקטנה של קייט, פיפה, שלא מצליחה לשוב לחיים נורמליים מאז שימשה כשושבינה בחתונה המלכותית), ומספרים שמאז שקייט ווויליאם הפכו להורים המצב רק החמיר ותג המחיר על תמונת פפראצי של ג'ורג' הקטן רק הולך וגדל, מה שמוסיף ללחץ ולעומס הנפשי איתו מתמודדת הדוכסית - אשר כבת טרייה למשפחת המלוכה יודעת יותר טוב מכולם, שהאהבה של התקשורת וההמונים לפעמים חונקת.

למידלטון יש סיבות טובות להאמין שרוצים להפוך אותה לפרינסס דיאנה מספר 2. סביב הדוכסית מבעבעות שמועות חסרות בסיס שנועדו להזיק לה וגורמות לה עוגמת נפש על בסיס קבוע, בדיוק כמו שקרה לנסיכה המנוחה.

עד היום יש קונספירציות לגבי מותה של דיאנה, שסובבות את תאונת הדרכים הפריזאית שעברה הנסיכה. יש כאלה שאומרים שזאת היתה עבודה של משפחת המלוכה, שדיאנה היתה בהיריון, שצלף ירה ברכבה של הנסיכה, שלקח לא פחות משמונה שעות לפנות אותה לבית החולים והותירו אותה לגסוס שעות ארוכות.

משפחת המלוכה - אתם כבר יודעים - סובלת מלא מעט קונספירציות, ונראה שמידלטון מתחילה להרגיש את נחת זרועם של המגזינים שרוצים למכור עותקים על גבה: הקונספירציה הראשונה שחוותה מידלטון על בשרה היתה שתכננה לפתות את הנסיך וויליאם עוד לפני שהשניים נפגשו באוניברסיטת אדינבורו ב־2001, שהבחירה שלה באוניברסיטה הרחוקה מהבית לא היתה מקרית וששנים רצתה להיות נסיכה.

השנייה - שההריון עם הנסיך ג'ורג' היה מזויף ושהיא בכלל השתמשה באם פונדקאית, כשהסיבות הפוטנציאליות לכך הן עקרות של אחד מבני הזוג, או החשד שמשפחת המלוכה רצתה שמישהי עם דם כחול ומלכותי תישא ברחמה את התינוק. נשמע מטורף? חכו, זוהי רק ההתחלה.

מלבד קונספירציות, החלה מידלטון לסבול לאחרונה גם מכל מיני סיפורים שונים ומשונים על כך שרוחה של דיאנה רודפת אותה. זה התחיל בכך שאנדרו מורטון, כותב האוטוביוגרפיה של דיאנה, מיסטיקאי ואחד האנשים היותר מטורללים בממלכה, האשים את קייט שבחרה עבור הנסיך הקטן ג'ורג' חדר רדוף רוחות רפאים במשכנה החדש עם הנסיך וויליאם בארמון קנזינגטון.

מתברר שבדירה A1, בה עתיד הנסיך הקטן להשתכן, נראו כל מיני רוחות רפאים של בני מלוכה מתים, כולל דיאנה עצמה, שככל הנראה הגיעה לבדוק מה מצב חדר ההחתלה של הנכד שלה (סיפור זה התפרסם בצהובון הבריטי "המירור" וזכה להד תקשורתי עצום).

רוח הרפאים של דיאנה ביקרה את קייט עוד פעמיים החודש: פעם אחת כשישבה לקפה עם סימון סימונס, מתקשרת בת 57 שהיתה חברה טובה של הנסיכה המנוחה, שאמרה לה למסור לקייט שהיא רזה מדי: "דיאנה מודאגת מכך שקייט רזתה יותר מדי מאז שילדה את ג'ורג' והיא רוצה שתתחיל לאכול כמו שצריך. היא מסרה לקייט: 'לטעום קצת מדברים שבא לך עליהם מדי פעם יעשה לך טוב'", קשקשה סימונס ל"דיילי סטאר".

גם הצהובון האמריקני "הגלוב" לא טמן ידו בצלחת ופרסם שדיאנה, ש"ידעה שמשפחת המלוכה הולכת להתנקש בה ושהיא לא תהיה בחיים עוד הרבה זמן", הותירה אחריה קלטת לנסיך וויליאם ואשתו העתידית, בה איחלה להם הרבה מזל טוב לרגל הולדת הצאצא החדש ואפילו נתנה להם טיפים להורות מצוינת. פריקי.

מידלטון סובלת לא רק מהערצה עיוורת ומטרידה, אלא גם מביקורת נוקבת ואצבעות מאשימות. מהדארלינג של בריטניה, היא הפכה לאחת הנשים היותר שנואות על ידי הקהילה הפמיניסטית בעולם המערבי. יש לכך שתי סיבות: הראשונה - שהדוכסית מקיימברידג' לא אוהבת להתראיין, לא מדברת כלל בתקשורת ולמעשה נראית ולא נשמעת רוב הזמן.

היא יכולה להגיע עם השמלות הנוצצות ביותר לאירועי צדקה, לשחק עם ילדים קריקט ולקבל מתנות ממעריצים בגיל הרך, אבל היא אף פעם לא תאמר דבר - לא שלילי ולא חיובי - על אף אחת מן המחויבויות המלכותיות שלה.

השנייה - מידלטון חזרה לדגמן בטן שטוחה הרבה יותר מוקדם ממה שמסוגלות הפמיניסטיות לעכל, ככל הנראה. לורה בייטס, הבלוגרית המכובדת של העיתון "גארדיאן" הבריטי, שהפך מצהובון למוביל דעה בממלכה ובעולם, כתבה לאחרונה מאמר על קייט מידלטון ובו פירטה איך זו הורסת לגמרי לבדה את הביטחון העצמי של כל האמהות, הילדות הקטנות וכל מי שנחשף אל דמותה התקשורתית.

"הילדות שלנו סופגות כל מסר לגבי גופה של קייט והאובססיה כלפיו. אנחנו חייבים להפסיק עם הכפייתיות כלפי קייט, אם לא למענה, אז למען הילדות שלנו", סיכמה בייטס את התופעה, שיצאה מכלל שליטה.

בתוך כל זה, קשה להתפלא שהשמועות הדומיננטיות כרגע לגבי הדוכסית הן שכל הלחץ, הקונספירציות והביקורת הנוקבת גורמים לה לדיכאון שלאחר הלידה וללחץ היסטרי.

אחרי הריון זוועתי מבחינה גופנית - במהלכו סבלה מבחילות קשות לאורך כל השליש הראשון של הריונה ומאשפוזים בבתי חולים - כשמידלטון סוף כל סוף ילדה את ג'ורג' הקטן, היא ירדה מהרדאר לחלוטין. כל זה היה מובן וטבעי לנתיני הממלכה, עד שעובדים ומכרים בארמון בקינגהאם החלו לטפטף לתקשורת שמידלטון בעצם סובלת מדיכאון חמור לאחר הלידה, שהיא מסרבת לאכול ושמצבה הנפשי לא יציב.

מגזין "הגלוב" האמריקאי שוב היה זה שהרים את הכפפה ודיווח שמערכת היחסים בין מידלטון לוויליאם מידרדרת עקב הקשיים הנפשיים וההורמונים המשתוללים, דיווח שהיה יכול להפוך לעוד אחד ממיליוני האייטמים הנכתבים על בני הזוג והשקריים לחלוטין, לולא העובדה שקייט באמת דפקה ברזים לאירועים שהיתה צריכה להגיע אליהם בליווי וויליאם - כולל חתונת אחת מחברותיה הטובות ביותר - ותמונות משותפות שלה ושל וויליאם, בהן ניתן לראות בבירור את המתח השורר בין השניים.

בד בבד, מידלטון מתקשה גם לזכות בחיבתה של קמילה פרקר בולס, אשתו של הנסיך צ'ארלס. "קמילה לא סובלת את קייט, וזה מסב לה עונג ללחוץ על הכפתורים הרגישים של הדוכסית בארוחות משפחתיות", דווח לא פעם באתרי רכילות אמריקאיים ובריטיים.

הנסיך צ'ארלס מחבב את מידלטון מאוד, עד כדי כך שהוא שוקל לוותר על כס המלכות ברגע בו אמו אליזבת תלך לעולמה, ולהוריש אותו אוטומטית לנסיך וויליאם וקייט. ההחלטה הזו - שנשמעה בפי כמה מן האנשים הקרובים ביותר לצ'ארלס, לפי ה"דיילי מייל" וה"סאן" - גרמה למשבר גדול בנישואיהם של פרקר בולס וצ'ארלס.

"לא תמצאו תמונות של קייט, הנסיך ג'ורג' או וויליאם בבית של צ'ארלס וקמילה, היא אוסרת להכניס תמונות כאלו", סיפר ה"גארדיאן אקספרס". ואיפה שיש עשן, כידוע, יש גם אש.

זה אף פעם לא בריא לנפש כשאתה הופך לאובססיה הרשמית של העולם, וזה כמעט תמיד גורם להתמוטטות עצבים. לא מאמינים? תשאלו את בריטני ספירס. קייט מידלטון צוירה במשך שנים על ידי התקשורת כבחורה פלפלית, יציבה נפשית וכזו שבטוחה בעצמה, ולכן הצליחה - למרות השורשים המאוד צנועים שלה - לזכות בנסיך.

שלא כמו דיאנה, היא הגיעה לנישואין בגיל 29, אחרי מערכת יחסים ארוכה, פרידות, התמודדות עם צלמי הפפראצי ולא מעט תלאות (דיאנה התחתנה בגיל 20 בלבד, אחרי היכרות שטחית עם הנסיך צ'ארלס, לשם השוואה).

למידלטון יש הרבה סיבות לדאגה: העולם מתעסק פחות או יותר רק בה, מופעלים עליה לחצים גם מצד התקשורת וגם מצד משפחת המלוכה, והיא לעולם לא תזכה לפריווילגיות של אמא רגילה (הידעתם? מידלטון, הנסיך וויליאם והנסיך ג'ורג' לא יכולים לטוס באותה הטיסה, משום שכלל בית המלוכה קובע כי שני יורשים לעצר לא יכולים להעמיד את חייהם בסיכון ולטוס יחדיו).

על דיאנה סיפרו שהחיים כנסיכה גרמו לה פעמים רבות דיכאון - גם כזה לאחר הלידה - עד שבסופו של דבר החליטה להתגרש מבן זוגה. קייט מידלטון מקווה - וגם כל נתיני הממלכה - שאצלה יהיה הפעם לסיפור הנסיכותי האפי אנדינג. במה זה תלוי? כרגע, בעיקר בקייט עצמה.

"המלכה משפילה את קייט". שער המגזין Life & Style
"המלכה משפילה את קייט". שער המגזין Life & Style

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

  • מי מתאימה ליהודה לוי? פנינה רוזנבלום משדכת