כבר מהרגע הראשון די ברור שכוכבי "המרוץ למיליון", איציק מדהני ואלירן אלנבוגן, הם האנטיתזה של כוכבי הריאליטי הממוצעים, ההמומים והמפוחדים, וניכר על פרצופיהם הזורחים שהם נמצאים כרגע ביקום מקביל.

>> בואו להיות חברים של פנא פלוס בפייסבוק

מאז שרונית ולירן נבעטו מ"המרוץ למיליון 3" (רביעי ושבת, 21:00, ערוץ 2), מדהני ואלנבוגן הם כמעט קונצנזוס כזוג הכי חמוד, פייבוריטי, וראוי לקחת את המיליון. הם באים בלי אסטרטגיה, יומרות ועם כושר ניווט של לחם פרוס. היציאות שלהם הן אותנטיות והדינמיקה ביניהם מסגירה את העובדה שמבחינתם הם עדיין נמצאים על הברזלים בשכונה.

כן, הגעתם לכיתה הטיפולית. לא אני אמרתי, אלא הם, באחד הפרקים האחרונים של "המרוץ למיליון".

אל תתבלבלו, לא מדובר בשני אהבלים. אז נכון, איציק ואלירן פולטים לא מעט שטויות במהלך "המרוץ", ואין להם מושג ירוק איך מתראיינים, אבל זה גם סוד הקסם שלהם. נכון לרגעים אלה, הם הדבר הכי מתוק, מחבק וסימפטי שהיה לכם על המסך מאז עוזי חיטמן או, נניח, "מרילין מנור", כפי שאלירן קורא לה.

תגידו, זה אמיתי כל הפנינים האלה, או הצגה לטובת זמן מסך?

אלירן: "לא יודע, תשמעי אני לא מכיר אותה (את מרילין מונרו - ל.א), אני לא בשנות ה־60. אני שומע מאבא שמות, מייק ברנט וכאלה. אני אפילו לא זוכר את הדברים שאמרתי ב'המרוץ', אני לא זוכר כלום".

איציק: "לאלירן יש יציאות. כמו שהוא אמר פעם שהוא לא מכיר את סלבדור דאלי אישית. הרג אותי".

כן, אבל גם לך יש לא מעט פליטות.

איציק: "רק אמרתי שלכל גבול יש גבול. מה שהתכוונתי הוא שלכל גבול יש גבול וב'המרוץ' עברו את הגבול. זה משפט עם משמעות".

למי הכי התחברתם בתחרות?

איציק: "מאוד התחברתי לרונית, אני בקשר יומיומי איתה והיא נשמה, היא בחורה שאין דברים כאלה, יש לה לב זהב וטהור ונקי. יצא לי להכיר ב'המרוץ' כמה אנשים והיא אחת הבולטות שהתחברתי אליהם. ללירן קצת פחות אבל את יודעת איך זה".

אלירן: "אני הכי התחברתי לדנה (מהצמד דנה ודבי - ל.א). אני מדבר איתה כמעט כל יום בטלפון. סתם חפירות".

וזה לא מפריע לבעלה?

"תקשיבי לי טוב: אמות ערירי ורעב וזקן ולא אגע באשה נשואה. אני יכול לעשות את כולן אבל לא אשה נשואה".

ולמי הכי פחות התחברתם?

איציק: "הכי פחות התחברנו לסוורים. זה מאוד היה אנחנו בשלנו והם בשלהם".

אלירן: "לא, לא טוב, אל תגיד את זה. למה אתה ככה, הם בסדר איתך".

איציק: "אבל זו האמת".

אלירן: "לא, אבל למה".

איציק: "טוב. גם למור ולליאור".

עכשיו, כשהם חזרו לעיסוקיהם היומיומיים - איציק שותף בפלאפל גבאי בתל אביב (עבד במקום שש שנים, עד שנכנס כשותף לפני שנתיים וחצי) ואלירן כמנקה חופים בגורדון ("בעיקרון אני עובד עד 18:00, מה שאומר שעכשיו בגללך אני מפסיד שעות נוספות") - יש להם הזדמנות לומר משהו שיש להם על הלב: זה שהם חזרו לעבודה ממש לא אומר שהם לא זכו במיליון.

"משגע אותי שאנשים אומרים לי בעבודה, 'שמע, אם אתה פה אז כנראה שלא זכית במיליון'", מוחה איציק, "אבל הם לא מבינים שהפלאפל שווה כבר 3-2 מיליון ואני שותף שם. הם לא יודעים שאנחנו עדיין בשיא 'המרוץ' ועדיין לא יודעים כלום. שקלתי לשים שלט ענק בחוצות הפלאפל: 'זה שאני פה זה לא אומר שלא זכיתי במיליון', או 'הפלאפל שווה יותר מהמיליון'".

אבל השאלה היא למי הכי מגיע לנצח?

אלירן: "שמעי, הייתי אצל מעיין ובתאל בזרחיה (המושב שבו הן גרות - ל.א) ואני לא חושב שהן צריכות לזכות במיליון", הוא מגחך, אך מיד מרצין. "אני לא צוחק, אני חושב שלנו הכי מגיע. באמת באמת מכל המתמודדים לנו כביכול הכי מגיע. מבחינת רקע כלכלי לפחות".

נראה שאתם בין אלה שהכי סבלו שם.

אלירן: "מה מראים לך בתוכנית? כמה דקות. אנחנו סבלנו, אני אומר לך, לא הסתדרנו בצרפת בכלום. אני יכול להגיד לך שהגעתי באותו הלילה למלון ובכיתי בדמעות. הגעתי למצב שסבלתי במקום. את יודעת מתי בוכים? בדרך כלל במקלחת. אני אישית מתפרק במקלחת. לפעמים אני שם נעימה כזאת, שיר של 'עספור', של יהודה פוליקר, עושה לי הרבה אדים ובוכה".

איציק (28) נמצא כבר מעל שמונה שנים בתל אביב ("איזו שנה אנחנו היום? 2013? אז כן, יש לי מעל שמונה שנים"), הגיע הישר מהשכונה שבה הוא ואלירן הכירו עוד בארגז החול כשהיו פעוטות בכרמיאל. יש לו שלוש אחיות - אחת גדולה ושתיים קטנות, והתחביבים שלו מסתכמים בכדורגל (מכבי תל אביב וארסנל האנגלית) ורביצה בפאבים.

לאחרונה הודבק לו על ידי מדורי הרכילות מיני רומן עם רומי מהצמד רומי וקורל ב'המרוץ', אך גם אחרי חקירה צולבת, הוא ממשיך לטעון שהוא הכי פנוי שיש.

אתה יודע שאם יש לך חברה היא תיעלב שהתעלמת מקיומה בראיון.

איציק: "אני יודע. כרגע אני רווק. כרגע אני סינגל. רוצה להיות חברה שלי?"

אני נשואה, אחרת הייתי בשמחה.

איציק: "סליחה נשמה, אני חוזר בי. ברור שמתחילות איתי בחורות. כרגע אני חזק בעדה, בואי נגיד ככה. אמא שלי עכשיו לוחצת עליי שאביא מישהי מהעדה. היא אומרת לי, 'זו ההזדמנות'. אבל אני גר בצפון הישן ואין הרבה בנות העדה באזור ואני לא יוצא לאזור המועדונים. הכל ליד הבית, וזה. אמא שלי לוחצת עליי עכשיו להביא לה אחת אתיופית שתכין לי אינג'רה וזה".

אלירן (26) הוא הבן השלישי מבין שבעה אחים, אבא טכנאי מטוסים, אמא עקרת בית. עם לוק של גולש וחוסר ניסיון משווע בגלישה, החליט אלירן לרדת לאילת אחרי שהשתחרר מהצבא וחי בה שנתיים לפני שאיציק שכנע אותו להגיע לתל אביב ולנסות את מזלו. גם אלירן, כמו שותפו ל'המרוץ', לוקח את החיים בחיוך, לא משנה איך הם מוגשים לו - בפיתה, בלאפה או ב־2 קילוגרמים של נקניקיית צ'וריסו כמעט חי.

תגיד, אתה בכלל יודע לגלוש או שיש לך רק לוק של גולש?

אלירן: "אני רק נראה כזה, האמת".

איציק: "יש לו גלשן בבית והוא אף פעם לא ראה ים".

אלירן: "את יודעת מה אני עושה עם הגלשן? נניח עכשיו אני מביא מישהי מהחוף, אני אומר לה, 'תראי איזה גלשן קניתי', שם לה את המוזיקה של הפיל הבוכה – סליחה - הפיל הכחול, משחק אותה בדוואין, את יודעת".

סיבה מצוינת להחזיק בגלשן. אני מבינה שגם לך אין חברה?

"אין לי. ומאז התוכנית ירדה לי הטמפרטורה עם בחורות. אני יושב בבר ואם היא לא באה אני לא מתאמץ אפילו. אני לא אוהב את זה. אני אוהב את האקשן של להתחיל, זה פאן, זה קטע כזה".

עכשיו קל לך יותר להביא בחורות?

אלירן: "האמת שזה נהיה קצת יותר קליל. זה נהיה קל. אם פעם הייתי צריך להביא מישהי הביתה ולספר לה כמה אני נחמד וזה וזה, היום אני כבר פחות. אבל ת'אמת שאני לא מתלהב מזה. תעשה 1,000 נשים, תעשה 2,000 נשים, בשבוע אני אשכב עם כמה וכמה נשים, אני זוכר את מי עשיתי? נו, לא זוכר! מה, יצא לי מזה?".

פואטי. ומה אתה מחפש בבחורה?

אלירן: "חשוב שתהיה כימייה שתבוא ממקום טוב. שתדע לבשל. לא מדבר איתך כמו הגרוזינים האלה, 'שתטגן לי, שאבוא מהעבודה ויהיה אוכל'. שאדע שאשתי מטפלת בילדים כמו שצריך. אני גם לא אכלן. כפרה, אני, תני לי פיתה אני מפוצץ".

איציק: "אבל היום נשים צריכות לדעת לבשל".

אלירן: "אנחנו דור חרא. הדור הכי מגעיל שהיה פה אי פעם".

איציק: "האשה צריכה לדעת לבשל, כמו שגבר יודע איך לעשות דברים בבית. אני אומר למישהי: 'נשמה, תכיני לי לאכול' והיא אומרת 'למה שאני אבשל? תזמין'. בכרמיאל זה לא ככה".

אלירן: "אחותי כבר בגיל 13 מטגנת דברים".

איציק: "אבל כשיש איזו בעיה במזגן, 'איציק מה קרה למזגן'. אני פרימיטיבי בשנת 2013. תכלס, אני חייב לציין את זה".

נראה שאתם לוקחים את המעמד החדש שלכם בהומור.

אלירן: "ברור. תמיד אומרים לי 'תיהנה מזה, כי זה הולך להיגמר'. בתכלס אף פעם לא היו לי שאיפות של להיות בריאליטי ודברים כאלה. אני, החלום שלי זה לקבל עבודה טובה יותר בעירייה, במשהו שהוא לא ניקיון, זה משהו שאני רוצה".

איציק: "נכון, וזה בעצם מה שהכי חשוב בנו - אנחנו תמיד, אבל תמיד, עם הרגליים על הקרקע".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :