(קארין ארד)

אביבית בר זוהר מול ליהיא גרינר - השוואה מאוד קשה. שתי פליטות הריאליטי חולקות ביניהן את ממלכת הטראש ומנהלות אותה ביד רמה, ולא מפתיע שקיימת ביניהן יריבות שמתוחזקת היטב באור הזרקורים. היריבות החלה רשמית כשבר זוהר הופיעה לחתונתה של גרינר רבע שעה מוקדם מכפי שהוזמנה, וגנבה, לטענתה של גרינר, את הפוקוס מהכלה, כשהתעקשה להופיע עם בן זוג חדש, לעמוד באמצע האולם ולהצטלם עם האורחים. הבלונדה הכועסת דאגה שבר זוהר והתורן שלה יפונו על ידי המאבטחים, ומאז הכל היסטוריה.

אינספור פעמים תועדו התכתשויות של שתי אלו בתקשורת, עד שלבסוף הוגשה תביעה. מפתיע? לא במיוחד. מה שמפתיע הוא שזה לקח שנה שלמה. למרות הסולחה המזויפת, גרינר אמרה בראיון שעמיתתה לא צריכה להיות מיוצגת באותה סוכנות כמוה אלא בסוכנות ליווי. שוק מוחלט, נכון? בכתב התביעה דורשת בר זוהר, בנוסף ל-300 אלף שקל, גם התנצלות פומבית. היריבות על נתח השוק מסלימה, אם כך. לא שאנחנו מתיימרים להיות שופטים ואנשי חוק, אבל אף אחד לא מפריע לנו לעשות השוואה בין שתי הדיוות וונאבי הללו, ולהביע את דעתנו. בואו נראה.

אמאל'ה, הריסים נופלים לי

שתיהן לוהקו למשבצת הבימבו ב"אח הגדול". גרינר הגיעה למקום השני, אולי כי ביצעה את העבודה טוב יותר וגם קיימה, בפעם הראשונה בשידור חי, יחסי מין במקלחת עם עתי שולברג (שברח כל עוד נפשו בו בשנייה שנגמרה התוכנית). בר זוהר הודחה לפני הגמר, וזאת למרות שעשתה עבודה ממש יפה ועברה בצורה די חלקה בין שלושה גברים שונים. שתיהן קיבלו אקס הפתעה באמצע העונה, שתיהן הגיבו כמצופה ("או מי גוד, איי קאנט ביליב איט, שיואו, אני לא מאמינה, אמאל'ה, הריסים נופלים לי, הצילו, אח גדול תביא לי תוספות") ובחרו לצאת נשים עצמאיות ולהמשיך להשתרלל מול המצלמות. לא בגלל סיבה מיוחדת: פשוט האלטרנטיבה - רייטינג דועך - לא באה בחשבון.

בלתי נלאות, חסרות בושה

ברוחנית אומרים שאדם בדרך כלל שונא אדם אחר כי הוא מזכיר לו את עצמו. במקרה של שתי אלה זה די מדויק. הדמיון ביניהן רק הולך וגדל. בשנייה שיצאו מהבית, שתיהן הוחתמו על ידי סוכנות (כן כן, אותה סוכנות) והחלו לדלג ברחבי העיר ולהופיע סימולטנית ולסירוגין בכל השקה אפשרית, לפתוח לעצמן עסקים ולארגן לעצמן צילומי פפראצי. שתיהן מקצועניות, אין מה להגיד. שתיהן בלתי נלאות וחסרות בושה, ועכשיו שתיהן גם זמרות. כאילו זה לא מספיק שגרינר הלכה בעקבותיה של אלילת הפלסטיק שלה פנינה רוזנבלום והחליטה לשיר גם היא בקדם אירווזיון - אחרי שהודחה היא עוד מאיימת שלא תפסיק לשיר. גם השנייה השיקה סוג של סינגל, והשמעת הבכורה התרחשה לא מכבר, באירוע ההשקה לליין אקססוריז ותכשיטים (זולים, איך לא). האזינו לשיר בעל המילים האלמותיות ("יש לך כסף בערימות, וילה, בריכה וכמה מכוניות... אותי זה לא מרשים, אני רוצה בחור עם לב עדין"), אבל עשו זאת בישיבה, כדי שלא תיפלו מרוב צחוק.

שתיהן גם פעילות פוליטיות - כן, מה שאתם שומעים - ושתיהן הצטלמו לתשדיר של אותה מפלגה. שתיהן הצטלמו בעירום/ ביקיני חושפני לצורך יחסי ציבור, האחת לשערגיליון הטראש של פנאי פלוס והאחרת באמבטיה באמצע ראשון לציון. הדמיון לא נגמר כאן, אבל קצרה היריעה, ורבה הבחילה.

והזוכה היא

אז מי יותר טראשית? קשה לומר, כי באמת שהן מתנהלות מאוד דומה וגם רבות כמו אחיות. האמת, מה שמפתיע שהן עדיין לא זיהו את הפוטנציאל העסקי שבידידות אמיצה ביניהן: אם כל אחת לבד מצליחה לעשות כל כך הרבה כסף וכותרות על כל צעד ושעל, תחשבו מה הן יוכלו להשיג ביחד. ובכל זאת, הראיות מצביעות על יתרון קל לגרינר. קודם כל, היא היתה ראשונה: ראשונה לצאת מהבית ולתת בהשקות, ראשונה להחליט לפתוח ליין איפור, ראשונה עם קריירת שירה, וראשונה שהתחתנה בחנות תכשיטים. כבוד על החלוציות מגיע לה. וכבוד גם על המודעות: היא הראשונה שקוראת לעצמה מלכת הטראש, וחייבים להגיד שהיא עושה את זה בחינניות. ולגבי התביעה - תכלס, זה באמת לשון הרע להגיד ככה על בר זוהר, שבסך הכל מחפשת בחור עם לב עדין (עובדה, ככה היא שרה). אבל לא בטוח שזאת הסיבה שהיא נעלבה. תחשבו על זה: מילא סוכנות ליווי, אבל לאחל לה להיות שכירה?

הפסיקה, אם כך: תיקו. מלכות הטראש לליהיא, הפיצויים לאביבית.