(רואי איקו עוזרי)

"דייט בחשכה". "כל ניסיון להפלות בין אדם לאדם הוא בלתי נסבל"
"דייט בחשכה". "כל ניסיון להפלות בין אדם לאדם הוא בלתי נסבל"

לקראת השקת פרק הבכורה של "דייט בחשכה" שידרה זכיינית ערוץ 2 רשת פרומו שבו אחת המשתתפות אומרת לבחור שהיא חשבה שהוא ממוצא אתיופי. בתגובה, הוא מעוות את פניו בהבעת תמיהה. די היה בכך כדי לגרום לצופים נזעמים לפנות לנציבות פניות הציבור ברשות השנייה בטענה כי מדובר באמירה גזענית הפוגעת ביוצאי אתיופיה. "מהאמירה הזו משתמע שלהיות אתיופי בחברה הישראלית זה דבר שלילי", כתבה אחת המתלוננות. לפנאי פלוס נודע שבעקבות התלונות פנה נציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, לרשת בבקשה לבדוק את הנושא, ואכן, לאחר הבדיקה הודיעה רשת כי היא מסירה את הקדימון. "לאחר שצפינו בקדימון מצאנו כי באופן שבו הוא משולב, ניתן להבין את דברי הבחורה באופן שלילי, ולכן החלטנו להפסיק את שידורו", נמסר מהזכיינית, שאף התנצלה על הפגיעה.

רגב בירך על החלטתה של רשת. לדבריו, "כל ניסיון להשפיל ולהפלות בין אדם לאדם בשל מוצאו הוא בלתי נסבל. נמשיך לפעול למניעת פגיעה בצופים".

בשבת שודר פרק הבכורה, שכלל את המפגש בין המשתתפים שהופיעו בפרומו הבעייתי, וזכה לנתון מרשים של 30.4 אחוזי רייטינג. מרשת נמסר: "קיבלנו כמה פניות ציבור באשר לפרומו והחלטנו עצמאית להורידו, זאת במטרה להיעתר לפניות שהגיעו אלינו. אחת המטרות ששמה לעצמה רשת באמצעות 'דייט בחשכה' היא למגר תופעות שעדיין קיימות בחברה הישראלית בשנת 2012".