לכבוד השנה החדשה, בחרנו את 50 האנשים הכי יפים ונכונים של השנה, שלצד הצילומים המרהיבים גם סיפרו לנו מה מעניק להם השראה בחיים.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

מקום 4: שלום מיכאלשווילי

סמדר שילוני

ההשראה שלי: "המשפחה שלי היא אחד העוגנים החשובים בחיי, ונועם, האחיין שלי, פשוט שינה לי את החיים.

"הוא מצליח למלא אותי כל פעם מחדש, ובשנתיים האחרונות כל ההשראה שלי נשאבת מהאיש הקטן הזה. הצחוק המתגלגל, התלתלים, העיניים הסקרניות, העובדה שנעשה הכל כדי להצחיק אחד את השני. הוא ממיס אותי בשנייה שאני רואה אותו, וכל השאר נשכח".

מה בסך הכל אנחנו רוצים מהסלבז שאנחנו אוהבים? שלנצח ימשיכו לחדש לנו, להפתיע אותנו, להוסיף עוד רובד לתדמית התקשורתית שלהם. ומה שיפה אצל שלום מיכאלשווילי, 34, זה שאצלו התהליך הזה לא נפסק.

הוא התחיל כקומיקאי במה קשור, המשיך כשחקן דרמטי ב"הבורר" ו"עספור", והשנה השווה עם תפקיד ראשי כמנהיג הפועלים ב"שביתה" של רני בלייר, והעלה עם העונה השנייה של "עספור" והליהוק המפתיע כמנחה אולפן ליגת האלופות של ערוץ 10.

לאולפן הביא מיכאלשווילי הנחיה איכותית, טבעית, מצחיקה, ענווה מחד אבל כזאת של מי שחי ונושם כדורגל ומצליח לתקשר בכל השפות, והוסיף עוד שורה נאה לרזומה המקצועי שלו.

תוסיפו לזה משחקי כדורעף חופים ברזילאי על חופי תל אביב ואת חותמת האיכות המחמירה מכולן - תמונות באינסטגרם עם בר רפאלי בחופשה במיקונוס, וקיבלתם מולטי טאלנט אמיתי.

מה יפה בו: עיניים של מלאך, דולפין של אבא.

מה נכון בו: מי אמר שרק ציון ברוך יודע להתלבש?

אף אחד לא מושלם: בהסתייגות אחת - שים כבר גרביים, למען השם.

מקום 8: משה פרץ

יוני בינרט

השראה שלי: "ההשראה שלי היא הרגע בו אני מתעורר בבוקר ומודה לאלוהים על כל מה שהעניק לי. בפתחו של כל יום חדש אני מלא בהשראה שמובילה אותי כל היום ליצירה, נתינה ואהבה".

עבור משה פרץ, 29, שנת 2012 מסמנת את השלב בו עלה לליגה של הגדולים, לפחות בכל הנוגע לקריירה הטלוויזיונית שלו. כיסא בשולחן השופטים של אחת מהתוכניות הפופולריות בישראל ממש איננו דבר של מה בכך, אחרי הכל, רק תשאלו את גידי גוב. ולמרות שמדובר באחת מהעונות הדלוחות יותר של "כוכב נולד", אתם יכולים להיות בטוחים שפרץ והפריים טיים לא הולכים להיפרד זה מזה בעתיד הנראה לעין.

הביטו על ההתקדמות שלו, אם אתם זקוקים להוכחה: רק לפני שלוש שנים פיזז מעל במת "רוקדים עם כוכבים", אחר כך הגיע השיבוץ המחמיא לשולחן שופטי "בית ספר למוזיקה" בנובמבר האחרון, וכעת, עם תום הקדנציה הראשונה ב"כוכב", פרץ בהחלט יכול לצפות להמשך כלשהו בגזרת העבודה הרווחית עם טדי הפקות.

חוץ מזה, לפחות לפי הפרסומת לחיש־גד, פרץ הוא אחד מהשכנים שמפנטז אדם לפגוש כשהוא עובר לדירת יוקרה שרכש בכספי הזכייה, לצד אסתי גינזבורג ואסי עזר. לא רע, בסך הכל.

מה יפה בו: חיוך מיליון הדולר.

מה נכון בו: אימוץ המדיום הטלוויזיוני ככלי משלים לקריירה המוזיקלית המצליחה, והחבירה הנבונה לטדי. וואלה, שיחק אותה.

אף אחד לא מושלם: הייתכן שההצלחה הטלוויזיונית תבוא על חשבון זו המוזיקלית? עברה שנה מאז האלבום הקודם, ובינתיים קיבלנו רק סינגל חדש מהאלבום הבא שהושק בגמר "כוכב נולד". נמתין בסבלנות.

מקום 9: נטלי דדון

יוני בינרט

ההשראה שלי: "הבחירה שלי בפי.ג'יי הארווי מגיעה מחיבור של שתי השראות שלי: הראשונה היא פי.ג'יי והשנייה היא הילה, שהיתה לי לאחות גדולה ודמות להערצה והיא זאת שהשמיעה לי את פולי ג'ין הארווי בתקופת הצבא.

"ברגע ששמעתי התחברתי מיידית ואיתה העברתי שעות על גבי שעות באוזניות במוצב בסוף העולם. התחברתי לדמות האשה החזקה ששמה פס על העולם ותוך כדי זה מגשימה את עצמה, לאיכות שבה ולשילוב שבין הכתיבה, הנגינה והשירה, ומחוץ לבמה - הפיסול והמשחק".

שלא כמו חלק מחבריה למופע הריאליטי/סנאף רגשי המענג שהעניקה לנו "הישרדות VIP", נטלי דדון דווקא יצאה בסדר גמור מהעונה הטובה ביותר של הפורמט עד כה.

החבירה האוטומטית שלה למחנה החנונים עשתה לרבים מהצופים נעים בלב, והתחרותיות הראויה שהוכיחה ברוב המשימות - כולל משימת האוכל לאמיצים בלבד, בה אף זכתה - הצליחה להרשים, שכן אף אחד לא ממש מצפה שדוגמנית תמירה ודקיקה תפגין גישה קמיקאזית שכזאת.

אבל לטס קאט טו דה צ'ייס, והצ'ייס הוא הנתונים האלוהיים של דדון - בהנחה שגם ד"ר קליין הוא אלוהים, ואלוהים יודע שהוא בטח מרגיש כך לפעמים - ש"הישרדות VIP" חלקה עם צופיה בנדיבות אין קץ.

דדון - ממש עד לפני רגע ניצולת ריאליטי קודם ("הדוגמניות"), שהצליחה להישאר באי אלו פינות של התעשייה בזכות עקשנותה, התמדתה ונכונותה המרעננת להשתמש באוצרות הטבע שלה בלי להתנצל (גם ב"לילה בכיף" וגם, מנגד, בדוקו הניתוחים הפלסטיים "חלומות מפלסטיק") - הפיקה את המקסימום מהמצלמות באי בתאילנד, והן, בתורן, הפיקו את המקסימום ממנה.

אומנם המיצוי המיידי של המומנטום הזה התבטא דווקא בתוכנית בערוץ 24, אבל שלא תטעו: נטלי דדון על המפה, והיא תישאר עליה.

מה יפה בה: מה לא?

מה נכון בה: האופי שהוכיחה כשעמדה בין אתלטים בריונים ומטרותיהם החנוניות ב"הישרדות VIP".

אף אחד לא מושלם: עוד ריאליטי אחד, ואתם יכולים למחוק את השורה הזאת על דדון והמפה.

מקום 24: שירי מימון

יוני בינרט

ההשראה שלי: "כשאני מחפשת השראה אני חוזרת לתקליטים הישנים של הזמרות האהובות עליי: אריתה פרנקלין, וויטני יוסטון ומריה קארי. אותן זמרות שעשו היסטוריה כששרו מהנשמה והלכו עם האמת שלהן עד הסוף, ובהיותן וירטואוזיות ווקליות הן לימדו אותי דרך שירתן טכניקת שירה ייחודית ועוצמה שאילולא הן, לא ידעתי שחבויה בי".

כמו הזמרת המצוינת והחרוצה שתמיד היתה, גם את 2012 בילתה שירי מימון, 31, בעבודה קשה, חורשת את הארץ עם המופע המצליח שהיא מריצה כבר שנתיים וחצי עם שמעון בוסקילה ורוקמת את אלבומה השלישי, "שלג בשרב", שיצא לפני כשבועיים.

כרגיל אצלה, העבודה הקשה לאו דווקא מתבטאת בנוכחות מוגברת במדורי הרכילות, בראיונות מסוג "השנה הקשה בחיי" או בפרובוקציות כלשהן, אלא בגישה האופרטיבית של מי שמתכוונת להישאר בעסק הזה לטווח הארוך, להקליט ולהופיע כמה שרק אפשר, לשמור על קשר עם הקהל שלה ולהישאר רלוונטית בזכות הכישרון והיצירה ולא שום דבר אחר.

קוראים לזה מקצוענות, ובזכותה מימון כבר מזמן איננה רק תוצר מוצלח במיוחד של מותג "כוכב נולד", אלא גם מהזמרות שעובדות הכי הרבה בארץ, בזכות עצמה. כבוד.

מה יפה בה: העיניים הענקיות הללו הן הפייבוריט שלנו, אבל גם כל השאר משובח. דברים יפים באים באריזות קטנות, מתברר.

מה נכון בה: המחויבות שלה למה שהיא עושה, שגם בתום 10 עונות של "כוכב נולד" מותירה אותה כאחד התוצרים המשגשגים והיציבים ביותר של התוכנית לדורותיה.

אף אחד לא מושלם: המופע המשותף עם שמעון בוסקילה הפתיע והתגלה כשוס, עלה מעל 300 פעמים ברחבי הארץ ואף מילא את קיסריה בטרם החליטו מימון ובוסקילה שמספיק. ואנחנו שואלים: אם זה לא מקולקל, אז למה די?

מקום 31: לירז דרור

יוני בינרט

ההשראה שלי: "הצטלמתי בהשראת 'רוח חופשייה' והרצון להשתחרר מהכל ולעשות מה שמתחשק".

יפה עד דמעות גם כשהיא ללא טיפת איפור ובטרנינג, לדוגמנית לירז דרור, היתה שנה משובחת במיוחד, שנה שבה הפכה סוף סוף לפיגורה מרכזית בסצנה המקומית.

ארבע עונות כפרזנטורית של TwentyFourSeven לא עשו זאת, וגם לא השער שעשתה ל"מארי קלייר", הפקות האופנה ב"ווג" ו"ווניטי פייר" וקמפיינים לאיב סן לורן ו־NIVEA, בין היתר, אבל הזיווג המשמח עם קסטרו (ולא על חשבון הפרזנטורית הראשית של הרשת, גל גדות) וקמפיינים כמו זה שעשתה לתפוזינה כבר סגרו את הדיל סופית.

אה, והיא גם התארסה ממש לפני רגע לבן זוגה הסטודנט למשפטים, אז תנגבו את אותה דמעה ותגידו יפה מזל טוב.

מה יפה בה: העובדה שהיא ממש, ממש יפה.

מה נכון בה: כבר שבע שנים שדרור מתקתקת עבודה, ובזכות התמדתה וחריצותה רק עכשיו אנחנו מכירים אותה כמו שצריך. היא רק בת 21, אגב.

אף אחד לא מושלם: רק בת 21 וכבר מתחתנת? לאן את ממהרת, ילדה?

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד יפים ונכונים:

** את הרשימה המלאה של 50 "היפים והנכונים" תוכלו למצוא בגיליון החדש של פנאי פלוס