מיקי גבע הוא שחקן ומנחה מוכשר, חקיין בחסד ומוזיקאי, חבר בלהקה מונה לופה יחד עם אורי גוטליב.

ספרו הראשון, "מלבי אקספרס", עומד להפוך בקרוב לסדרה, ובינתיים אתם יכולים ליהנות ממנו קופץ מעל לפופיק (ליטרלי) ב"רוקדים עם כוכבים".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אני לא יודע לשמור בבטן... ביקורת אמנותית. כשאני רואה הופעה או כל דבר אמנותי, אני חייב להגיד את האמת. אם זה היה הורס ומקורי, או בינוני, או נמוך, אני לא יכול לשמור את זה בבטן - אפילו כשמדובר לפעמים בחברים הכי טובים שלי.

הייתי רוצה ללחוץ את היד של... אשתי. אני עדיין מחפש אותה.

אני חוטף פיק ברכיים מ... נשים מהפנטות, בנג'י, אופנועים שפתאום חוצים אותי כשאני נוהג, ומהמלחמה עם איראן.

כשאני צריך להיאחז במישהו, אני פונה אל... המדיטציה הטרנסצנדנטלית. בכל בוקר וערב אני עוצם עיניים ל־20 דקות ונותן למחשבות שלי להתפוגג, עד שאני נבלע לתוך ריק גדול - שבכל פעם שאני מתעורר ממנו אני מבין למה אני חי ולמה בחרתי להתעסק באמנות.

יש לי בטן מלאה על... אסד, רופא השיניים הטמבל הזה. שמישהו יירה בו כבר!

אני מתרגש מ... "לא תתפוס אותי" של מאיר אריאל, מ"צ'לסי הוטל" של לאונרד כהן, מכל אדם שעושה בשבילי משהו בלי לבקש תמורה, מכל אדם כן שאומר לי שהוא אוהב אותי, מחתונות, מלידות, מהריח של החופש בבן גוריון שנייה לפני שאתה טס מפה לקיבינימאט.

עקב אכילס שלי... משחק אותה חזק ושולט ומוביל ובטוח בעצמו, אבל כשאני מתאהב באמת אני עלול להיות סמרטוט על.

הכי טעים לי... ספגטי ושניצל של אמא שלי, חומוס אבו חסן ביפו. איזו מנה, איזו אמנות, פאר היצירה לצהריים.

אם יכולתם להיכנס לי לראש, הייתם רואים... שירים שמחכים שאסיים אותם, אבחנות שמחכות שאכתוב להן פאנצ'ים, מחשבות על אהבה, על בית במושב. פחד מכישלון, פחד מלהיות ביישן. וגם כל מיני דברים לא קשורים, כמו כמה קלוריות באמת יש בפיתה מחיטה מלאה.

השמועה הכי פסיכית ששמעתי... שאין פילים בדרום אמריקה. ככה גם קוראים לספר הבא שלי.

כשאני מסתכל במראה... אני רואה עדיין ילד... פרובינציאלי, עם כוונות טובות בעיניים, לפעמים מדבר הרבה יותר מהאומץ שיש לו, מתרסק לפעמים, מנסה להישאר תמיד במגמת שיפור כאדם, עם תשוקה להגשים את כל החלומות שלו ועם תחושה שעוד לא הספקתי כלום.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: