רגע אחרי התפקיד הקולנועי הראשון שלה בסרט "באטלשיפ" ריהאנה כבר סגרה לעצמה ג'וב בסרט נוסף, "מהיר ועצבני 6". ההפתעה: הפעם היא תככב בתפקיד הנבלית הרעה, זאת שתעשה את המוות לוין דיזל, גל גדות וחבורתם.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אם לרגע יכולתי להרים גבה ולתהות איך אפשר ללהק בחורה צעירה ומתוקה כמו ריהאנה לתפקיד כזה - כי איך אפשר לשנוא אותה? - כל מה שהייתי צריכה כדי לשנות את דעתי זה להגיע ליום ראיונות איתה.

אחרי כמה שעות של המתנה לפרינססת הפופ שתצא מהחדר, כבר התחלתי לפתח כלפיה רגשות איבה עזים - היא לא היתה מהירה, ואני הייתי ממש עצבנית. אבל ברגע שהיא נכנסה לראיון - כולה בלונדינית ותוססת, כאילו שהתעוררה עכשיו מאיזו שנת יופי מרעננת, לבושה במכנסיים קצרים כחולים של סטלה מקרטני, נעלי לובוטן וחיוך של מיליון דולר - הכעס עף מהחלון.

מבט אחד עליה הספיק לי כדי שאזכר שלמרות שריהאנה היא אחד השמות הגדולים ביותר בתעשיית הבידור כיום, שמככבת בכותרות הצהובונים באותה תדירות שבה היא מככבת ראש מצעדי הלהיטים, היא בסך הכל ילדה. בקושי בת 24. ב"באטלשיפ", הסרט שלכבודו נפגשנו, שמבוסס על משחק צוללות הוותיק (רק שכאן צוללות האויב הן בדמותם של חוצנים אגרסיביים), הילדה הזאת מצילה את העולם.

בשבע השנים שעברו מאז אלבום הבכורה שלה, "Music of the Sun", ובשנתיים מאז שהופיעה בישראל (וכפי שאמרה בראיון לגיא פינס, היא כבר מתה לחזור לתל אביב), ריהאנה הספיקה להוכיח את עצמה כפרפורמרית וכזמרת, אבל זו הפעם הראשונה שבה היא מנסה להפגין כישורי משחק, וזה ממש לא ברור מאליו בשבילה.

ריהאנה מגלמת בסרט את טוראית ריקס, לוחמת ימית קשוחה, ולצידה בתפקידים הראשיים מופיעים שמות לוהטים ומנוסים ממנה, כמו טיילור קיטש ("ג'ון קרטר"), אלכסנדר סקארסגארד ("דם אמיתי"), הדוגמנית ברוקלין דקר וליאם ניסן. פתאום היא הנערה החדשה בטריטוריה זרה ולא מוכרת, כך שאפשר להבין למה בכל ראיון אפשרי היא אומרת כמה התפקיד הזה הפחיד והלחיץ אותה.

למה בחרת בסרט הזה כסיפתח לקריירה הקולנועית שלך?

"אני מאוד אוהבת ומעריכה קולנוע ויש לי המון כבוד לשחקנים. אני לא רוצה לזלזל בתעשייה או לקחת את זה כמובן מאליו, או לקבל את התפקיד רק בגלל שאני ריהאנה. רציתי להתחיל בתפקיד קטן. אין לי ניסיון ואני לא רוצה לנגוס ביותר ממה שאני מסוגלת ללעוס. חשבתי שאהיה מסוגלת לעשות את התפקיד הזה מבלי להביך את עצמי".

יהיה מי שיגיד שקיבלת את התפקיד רק בגלל שאת ריהאנה.

"בטח שיגידו. אז מה? פיטר ברג, הבמאי של הסרט, התקשר אליי בגלל שהוא חשב שזה התפקיד המושלם עבורי. הוא חשב שיש לי את האטיטיוד שהדמות של ריקס צריכה. הוא רואה אותי מתמרדת בחיים האמיתיים שלי, והוא חשב שריקס היא גם דמות מרדנית עם גישה מאוד מיוחדת לחיים. בגלל זה הוא בחר בי.

"החיים שלי כביכול מוצגים לציבור. אתם יודעים, הכל נמצא בחוץ בין אם אני רוצה ובין אם לא, בין אם זה שקר או אמת. תמיד יש שם משהו אגרסיבי או דפנסיבי או שלילי, ועם זאת, זה לא שובר אותי. אז לחלוטין יש משהו חסר פחד או מתמרד שקורה אצלי, והוא הבחין בזה".

מה זה אומר בשבילך להיות מורדת?

"אני חושבת שהמונח 'מורד' זה מונח שהחברה יצרה בשביל אנשים שפשוט רוצים להיות עצמם בלי קשר למוסכמות ולמשבצות שהחברה מכתיבה. הם מקבלים את עצמם ולא מפחדים להיות כאלה. עבורי זה אומר לעשות את הדברים בדרך שאני מאמינה בה".

כבר באוטובוס, שהסיע אותנו מהקולנוע שבו הוקרנו לנו חלקים מהסרט לעבר המלון הלונדוני היוקרתי שבו התקיים הראיון, היה ברור שמרבית העיתונאים שנמצאים בדרכם לראיין את ריהאנה נמצאים במצב רוח קרבי.

את כולם מערך יחסי הציבור של הסרט החתים על מיליון ואחד טפסים שאסרו לשאול את הזמרת שאלה שלא נוגעת לסרט או לעבודה שלה, או חס וחלילה שאלה שהמילים כריס בראון או משפחה או כריס בראון ומשפחה מופיעות בה. זה שיחרוג מהכללים, נכתב שם בשחור מאוד בולט על גבי לבן, יגרום להפסקת הראיון ולא יעבוד עם יוניברסל יותר עד סוף ימיו.

בין לבין גם הספיקו לקחת לנו את מכשירי ההקלטה והטלפונים הסלולריים כדי שאף אחד לא יעלה על דעתו להקליט איזשהו סאונד בייט או קטע מהסרט. ההרגשה היתה שחוץ מאשר להחזיק את המשפחות שלנו כבנות ערובה עד לסיום הראיון, עשינו הכל.

לקראת השעה 21:00, אחרי חמש וחצי שעות של המתנה, נתבקשתי, יחד עם עוד חמישה עיתונאים, להיכנס לחדר שבו אמור היה הראיון להתקיים. "מעניין אם היא תתנצל על זה שהיא דפקה לנו את השבת", תהיתי. התנצלות לא היתה שם, אבל ריהאנה כן.

דבר אחד אפשר להגיד בוודאות על רירי, היא הולכת בדרכה. לאורך השנים ניסתה הזמרת לשמור בקנאות על הפרטיות שלה. הטאבו הזה נשבר ב־8 בפברואר 2009, כשריהאנה, אז בת 21, ביטלה הופעה בטקס פרסי הגראמי. דיווחים שהגיעו אחר כך טענו שהזמר כריס בראון, בן זוגה באותה תקופה, נעצר בחשד שתקף אותה. את תמונות החבלות החמורות בפניה, שהציפו את הרשת, קשה לשכוח. ביוני אותה שנה בראון הודה בעבירת התקיפה וקיבל חמש שנים על תנאי ועבודות שירות.

השניים הכירו כשריהאנה היתה בת 16 ובראון בן 15, והפכו מחברים הכי טובים לזוג. לאחר המקרה חזרה הזמרת לבראון, אבל סיימה את הסיפור במהרה בטענה שלא הצליחה לסלוח לו.

בראיון למגזין "אל" אמרה לאחרונה: "כשהסיפור יצא הייתי מאוד נבוכה, אבל אחר כך העובדה שהציבור יודע על הסיפור הפכה אותי לחזקה יותר. אמרתי לעצמי, פאק, הם יודעים עליי יותר ממה שאני רוצה שהם ידעו, אבל זה נתן לי פתח, זה היה השחרור שלי. עכשיו אתם יכולים להגיד על זה מה שאתם רוצים. לי אין שום דבר להסתיר".

מאז מלאים הצהובונים ואתרי הרכילות למיניהם בידיעות יומיות עליה. לא פשוט לעקוב אחרי כל מה שקורה עם הזמרת, כמעט כפי שקשה לעקוב אחר התחלופה בצבעי השיער והתספורות השונות שלה (בזמן שנכתבות שורות אלה היא חזרה לצבע השחור אחרי שהיתה ברונטית, אדומה ובלונדינית).

בחודש שעבר יצאו ריהאנה ובראון בשיתוף פעולה חדש בשיר "Birthday Cake". ריהאנה טענה כי פנתה לבראון כיוון שהוא כוכב האר. אנ' בי הלוהט ביותר כיום, אבל אף אחד לא קנה את זה. תוך שנייה כבר דווח בתקשורת שהשניים שוב ביחד, ומעריציה הרבים של ריהאנה כעסו על הזמרת שהיא חוזרת לזרועותיו המכות. ההכחשות של השניים לא עזרו.

כשבועיים לאחר מכן פורסם כי הזמרת יצאה ב־4:00 לפנות בוקר מביתו של הרווק הטרי אשטון קוצ'ר. "האם זוג חדש נולד בביצה?", זעקו כותרות העיתונים. ריהאנה, שהיתה באמצע מסע יחסי הציבור ל"באטלשיפ", קטעה ראיונות על ימין ועל שמאל, סירבה להתייחס לפרשה ואף הטיחה נגד עיתונאים שהשאלות בנושא מאוד מאכזבות אותה.

בראיון לכתב הטלוויזיה הבריטי ג'ונתן רוס אמרה: "אני סינגל ליידי. זה לא משהו שאני נהנית ממנו. חיי הרווקות מוערכים יתר על המידה אם אתה שואל אותי. יש לי כל כך הרבה התנסויות מדהימות בחיי ואני רוצה לחלוק אותם עם מישהו. אני מרגישה שזה הדבר שחסר לי עכשיו".

מאז אותו הראיון נקשר שמה של ריהאנה בזה של זאק אפרון רק בגלל שהם בילו באותו מלון בברזיל, ואף ניסו לתפור לה רומן לסבי עם דוגמנית בשם נטשה ברטון. אבל לפי ציוצי הטוויטר של הזמרת, שבהם היא מצלמת את עצמה בתנוחות סקסיות ומפנה שאלות אישיות לבראון, נראה כי היא עדיין לא ויתרה עליו.

הידיעה האחרונה היא שריהאנה בחרדות בגלל שבראון עומד לכתוב ספר שיחשוף פרטים ממערכת היחסים שלהם. אנחנו לא היינו כל כך מודאגים במקומה, לא סביר שהוא יודע לכתוב.

לרירי לא ממש אכפת מה חושבים עליה. "השורה התחתונה היא שכל אחד חושב אחרת", היא אומרת. "קשה לי להבין את התגובות הקשות, אבל זה בסדר. אנשים סתם מבזבזים את הזמן שלהם בבלוגים או פורומים חבל, כי הם צריכים לדעת שמחר עדיין אהיה אותו אדם, עדיין אהיה אני".

מה מניע אותך?

"אני מאוד תחרותית עם עצמי. אני לא אוהבת להישאר באותו המקום, אני אוהבת לצמוח ולהשתפר. הצעד הבא שלי תמיד חייב להיות למעלה או קדימה. אני חסרת מנוחה וחסרת פשרות כשזה מגיע לעבודה שלי ותמיד מרגישה אשמה אם אני עוצרת אפילו לרגע אחד.

"השנה בינואר היתה לי חופשה קטנה, והרגשתי שיש יתרון בלעצור לפעמים. היה לי קצת זמן לעצמי".

איפה נמצא הבית עבורך?

"ברור שבברבדוס. אין מקום בעולם מבחינתי כמו המקום הזה. הסיבה העיקרית לכך שאני מי שאני היא התרבות שלי. העובדה שאני מברבדוס עזרה לי לפתח עור עבה. הייתי צריכה ללמוד מהר איך להתעלם מדברים ולא לתת להם להגיע אליי. עוד מהתקופה שהייתי מאוד קטנה התגרו בי על כך שאני מעורבת, וזה המשיך בתיכון. הרבה דברים שראיתי בבית שלי הכינו אותי לעולם הזה".

הפרויקט החדש שעליו היא עובדת הוא תוכנית ריאליטי שמצטלמת בלונדון, לכן הזמרת מחפשת עכשיו בית בעיר. מטרת התוכנית היא למצוא את מעצב האופנה הבא, ולפאנל השופטים הצליחה ריהאנה לגייס את מעצב האופנה הצעיר הנרי הולנד. "מאוד רציתי אותו לתוכנית כי הוא חדש, הוא נועז, הוא ממציא, הוא משתנה והוא תמיד מצליח", היא אומרת.

מי נחשב עבורך לאייקון אופנה?

"התאומות אולסן, יש להן את זה. ג'וני דפ תמיד מגניב אותי. רוד סטיוארט ודבי הארי וכמובן ויוויאן ווסטווד המלכה".

איך את שומרת על כושר?

"אני לא שומרת על כושר ואני גם לא ממש בדיאטה. אני שונאת להגיד את זה כי אנשים לא מאמינים לי. זה כנראה המטבוליזם שלי.

"כשהייתי בסיבוב ההופעות האחרון התחלתי לעלות במשקל. לא ישנתי, הייתי מאוד נפוחה, זה היה נורא. כדי לא לבטל הופעות הייתי צריכה לקחת תרופות כדי לשמור על הקול שלי. כשסיימתי הייתי במצב די על הפנים, אבל אז חזרתי לישון, חזרתי הביתה וחזרתי לעצמי".

מה סודות היופי שלך?

"אני שותה הרבה מי קוקוס, זה מאוד בריא לעור, הרבה מים. לפעמים אני לוקחת ויטמינים, אבל העור שלי הכי טוב כשאני נמצאת בשמש. לחות ושמש הם הכי טובים לי לעור הפנים. אז הוואי וברבדוס הם המקומות האהובים עליי בעולם".

רואים בסרט שיש לך המון קעקועים.

"כן, אבל הקעקועים שרואים בסרט הם לא שלי. שלי לא נחשבו לקשוחים מספיק עבור התפקיד, אז הייתי צריכה לשבת שעתיים כל יום באיפור בגלל זה.

"יש לי 23 קעקועים משלי. לכל קעקוע יש סיפור, והם מסמלים רגעים ורגשות בחיים שלי. הייתי בת 16 כשהתחלתי עם הקעקועים, תמיד הייתי סקרנית לגבי זה.

"לקראת גיל 18 התחלתי להסתובב בחנויות קעקועים והתחלתי לעשות יותר, במקומות יותר חשופים, קעקועים יותר גדולים וגם פירסינג. עכשיו אני רוצה עוד אחד, את מספר 24. יש לי נטייה להתמכרויות באופי, אז אם אני אוהבת משהו אני רוצה אותו, והרבה ממנו".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: