יצא מזה בשלום. רוברט דאוני ג'וניור (צילום: gettyimages)
יצא מזה בשלום. רוברט דאוני ג'וניור (צילום: gettyimages)

(מערכת XO)

רוברט דאוני ג'וניור

השחקן היהודי סבל מנעורים די קשים ואף נאלץ להתמודד עם אבא אלכוהוליסט בעצמו. נסיבות החיים (וג'ק דניאלס, ככל הנראה) הובילו אותו להיות אלכוהוליסט מן המניין בגיל 22 בלבד. ההמכרות לאלכוהול הכניסה את השחקן הצעיר להרבה בעיות - הן במישור המקצועי וגם משום ששרה ג'סיקה פרקר, בת זוגו באותן השנים, החליטה בסופו של דבר להעיף אותו מחייה מחשש שהוא יפגע לה בקריירה (וגם בגלל שבינינו - למי יש כוח להתמודד עם מישהו הנמצא במצב של האנגאובר 50% מן הזמן?). רוברט דאוני ג'וניור הוא דוגמה לאדם שכמעט שתה את עצמו למוות, אך התעקשת ברגע האחרון - כאשר הכיר את אשתו הנוכחית, המפיקה סוזן לוין - ונגמל לחלוטין מאלכוהול. היום, כמו הרבה מן האלכוהוליסטים לשעבר, הוא מתנזר לחלוטין מכל סוגי האלכוהול. גוד פור יו.

>>> OMG: ליהיא גרינר משקה כלב באלכוהול. למה שהיא תעשה דבר כזה?

>>> דופקים חתונה: סלבס שביטלו את חתונתם ברגע האחרון (ג'וליה רוברטס בפנים, ואתם?)

עדיין שותה מדי פעם בירה. בארימור (צילום: gettyimages)
עדיין שותה מדי פעם בירה. בארימור (צילום: gettyimages)

דרו בארימור

בארימור היא (אולי) השחקנית עם סיפור החיים הכי מטורף וקיצוני ששמענו. בגיל 9 היא כבר עישנה סיגריות בנונשלנטיות ובגיל 14 כבר הייתה אחרי שני ניסיונות התאבדות. אלכוהול, כמו גם סמים קשים, היה חלק אינטגרלי מחייה שנים רבות. למזלה, היא הצליחה לצאת מן ההרגלים הנוראיים שלה. היום היא עדיין מעשנת ומפרגנת לעצמה מידי פעם כוס בירה במסיבות עם חברים (ואו-הו, כמה שהיא אוהבת מסיבות), אך אנחנו מאושרים לבשר לכם שלא יותר מזה.

שתה ליסטרין. מה הטעם? קינג (צילום: gettyimages)
שתה ליסטרין. מה הטעם? קינג (צילום: gettyimages)

סטיבן קינג

הסופר הענק, שהביא לנו לא מעט ספרי קאלט היסטוריים ("קארי", "חומות של תקווה", "מיזרי", "הניצוץ"), מצטרף לסטטיסטיקה וגם הוא, כמו הרבה מן הסופרים הדגולים שאנו מכירים ואוהבים, סבל מהתמכרות לאלכוהול במהלך שנות השמונים. בעיית האלכוהול שלו הגיעה לשיאה כאשר היה בן 28. בספרו החצי-אוטוביוגרפי, "On Writing", מספר קינג שבשלב מסוים הסתיר ממשפחתו את חיבתו לאלכוהול וניסה לשתות את מי הפה "ליסטרין" כתחליף. אחרי התערבות של משפחתו, הכוללת את ילדיו ואשתו טביתה, החליט קינג להיגמל. הוא נשאר פיכח עד היום.

אלטון ג'ון עזר לו. אמינם (צילום: gettyimages)
אלטון ג'ון עזר לו. אמינם (צילום: gettyimages)

אמינם

הראפר הלבן הפך לאלכוהוליסט ואף התנסה (והתמכר) לתרופות במרשם. הסיפור המעניין, אומנם, טמון בכך שמי שעזר לו להתגבר על בעיית האלכוהול שלו: אלטון ג'ון. ג'ון, שבעצמו אלכוהוליסט משתקם, הפך לאחד החברים הכי טובים של אמינם ותמך בו לאורך כל הדרך (יש שיגידו שהוא היה החונך שלו, ושאמינם היה פרויקט הפרח של ג'ון). אנחנו לא ממש בטוחים מה הייתה הדינמיקה בין השניים, אך מה שבטוח הוא שאמינם הצליח להתגבר על ההתמכרות שלו.

התנתק מהמשפחה. הופקינס (צילום: gettyimages)
התנתק מהמשפחה. הופקינס (צילום: gettyimages)

אנתוני הופקינס

נראה כי לפני שהיה חניבעל, טעמו הקולינרי של הופקינס התמקד בעיקר סביב הצ'ייסרים ואולי גם סטייק ביין. השחקן הוולשי נאבק עם התמכרות לאלכוהול בתחילת הקריירה שלו, מאבק עם מחיר גבוה, שכן השחקן התנתק מן המשפחה שלו בשלב מסוים בכדי לא לצער אותה. הוא הצטרף למועדון "אלכוהוליסטים אנונימיים" לאחר שהתעורר יום אחד במדינה אחרת בארצות הברית - לא זאת בה הוא מתגורר - כאשר הוא בהאנגאובר ואין לו מושג כיצד הוא הגיע לשם. סיבה טובה, אם תשאלו אותנו.

לפני שהתפרסמה היה לה סוד. דיוויס (צילום: gettyimages)
לפני שהתפרסמה היה לה סוד. דיוויס (צילום: gettyimages)

קריסטין דיוויס

למרות שדמותה ב"סקס והעיר הגדולה", שארלוט, נהנית מקוקטיין קוסמופוליטן מידי פעם, דיוויס עצמה הודתה בכמה ראיונות כי היא לא נוגעת בטיפת אלכהול כבר שנים רבות. דיוויס הסבירה שהיא אלכוהוליסטית בשיקום - ושהיא סבלה מן ההתמכרות עוד לפני שהפכה למפורסמת וקיבלה את התפקיד שלה ב"מלרוז פלייס". דיוויס הוסיפה שהיא מאושרת שלא נאלצה לעבור את שלב ההתפכחות והגמילה אל מול מצלמות הפפראצי, כמו שחקנים אחרים. אנחנו מבינים אותה לחלוטין.

דוגמנית העל לשעבר שמתה על שתייה (צילום: gettyimages)
דוגמנית העל לשעבר שמתה על שתייה (צילום: gettyimages)

ג'ניס דיקינסון

דוגמנית העל לשעבר מכורה לא רק לאלכוהול, אלא גם לניתוחים פלסטיים. היא הודתה בפה מלא (וודקה חמוציות, ככל הנראה) כי היא לא מצליחה להשתלט על עצמה כשיש משקאות אלכוהוליים בסביבה. דיקינסון נכנסה ויצאה ממוסדות גמילה אך שלא כמו החבר'ה מלמעלה, היא עדיין לא הצליחה להתמודד (ולגבור) על השדים שלה לחלוטין. אין לנו אלא לאחל לה הרבה בהצלחה.

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של XNET

>>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פנאי פלוס