אור גרוסמן (24 בעוד חודש) היא דוגמנית, שחקנית, פרפקציוניסטית עם הפרעות קשב וריכוז, יעד חם עבור צלמי הפפראצי, ו־1.72 מ' של סקסיות מתפרצת. קבענו להיפגש באחד מבתי הקפה המפונפנים בעיר, בשעה 11:00בבוקר. בניגוד למה שהייתם חושבים על איחור אופנתי, גרוסמן התייצבה במקום על הדקה. נסערת מתקרית טרייה ולא נעימה עם צלם פפראצי, היא מחליטה לפתוח את השיחה דווקא בנושא שנראה לה הכי בוער כרגע."עולם הפפראצי והרכילות מושפע יותר מדי מחו"ל. בשנה־שנתיים האחרונות זה נהיה קיצוני מדי, מלוכלך ולא טבעי".

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מה הכוונה?

"למשל הווידאו הפפראצי הזה, מה הקטע? אני רצה לי בסבבה בפארק, עם אוזניות ונהנית מהחיים, כשהצלם בינתיים משתולל סביבי, רץ, מזיע, נופל, והכל כדי להשיג איזה צילום שלי? זה מצחיק אותי. כאילו, תסתכל על עצמך איך אתה נראה. אתה נתקע בשיח, נופל כי נכנסת באבן ואני רק נכנסת לאוטו, מה קרה. ברור לי שזאת התעשייה וזה חלק מהעבודה שלי, וכל עוד זה נעשה בצורה מתחשבת, אין לי בעיה. הבעיה מתעוררת כשהם מגזימים. הצלמים מנסים ליצור סיטואציות, לעשות אקשן כדי לתפוס את הפריים שלהם. לפעמים אני יוצאת מאיזה מקום והצלם מתחיל לצלם וזורק הערות משפילות בכוונה להרגיז אותי. למה זה טוב? מי אתה בכלל שתדבר אליי ככה?".

לפעמים זה בסדר, ולפעמים לא? זה לא קצת צבוע?

"יש רגעים שהם מגזימים ועוברים את הגבול. לקלוט אותי ברחוב ולצלם כמה תמונות בשקט וללכת זה סבבה לגמרי, אין לי בעיה עם זה בכלל, אבל כשזה נהיה מטריד, שעוקבים אחריי, שנוסעים אחריי באוטו ומחכים שאולי אעשה תאונה כדי שיהיה משהו מגניב לצלם, זה השלב שזה עובר את הגבול".

גרוסמן נראית נסערת כשהיא מסננת, ספק בצחוק, "לא רחוק היום שאאבד שליטה ואכה איזה צלם. הם מרביצים לנו כל הזמן. לא פיזית אומנם, אבל נפשית, וזה מגיע להם".

כשהיא לא עסוקה במלחמות חורמה נגד איגוד הפשע והרשע של צלמי הפפראצי, גרוסמן מתחזקת קריירה משגשגת, אותה עוזרים לה לנווט אנשי סוכנות ADD. מצד אחד, יש את הדוגמנות. הקמפיין הבינלאומי האחרון שבו זכתה הוא לענקית מוצרי החלב האירופאית EMMI, ובארץ היא סוגרת עונה שנייה כצלע הנשית בקמפיינים של מותג האופנה רנואר לצידו של עוז זהבי. ממש לפני כמה ימים היא חתמה על חוזה לעונה נוספת.

זהבי גם מקשר אותנו מיידית לקריירת המשחק שלה, שקורמת עור וגידים בשנה האחרונה: אחרי שהשתפשפה בטלנובלה האוורירית "נשות הטייסים" ואחרי תפקידי אורח ב"הכל דבש" ו"השנים הכי יפות", היא חברה לקולגה מרנואר והצטלמה לעונה השנייה של הבוננזה מבית HOT, "עספור". הצילומים הסתיימו בשבוע שעבר ובניגוד למה שאולי חשבתם, שלא לומר קיוויתם, היא לא משחקת שם כוסית קלת דעת שרק רוצה להעלות את איציק (זהבי) על הליפט במוסך המגורז שלו. בניגוד מוחלט לתדמית הסקסית והקלילה שלה, לוהקה גרוסמן לשחק את התפקיד הרגיש והמסובך של אנאל, בחורה נכה שמרותקת לכיסא גלגלים.

איך ההרגשה לשחק בחורה נכה, ובעצם לאבד את הנכס הכי יקר שלך, הגוף?

"כולנו נכים בצורה כזאת או אחרת, גם אני וגם אתה. אצלי הנכות מתבטאת בצורת חשיבה שונה, אני חושבת בשמונה ערוצים במקביל ויש לי גם הפרעות קשב וריכוז. זאת נכות. אני לא חושבת שיש משהו לא סקסי בבחורה נכה. אנשים נתפסים על סטיגמות מוטעות, גם כשזה מגיע לאנשים נכים. אז מה אם מישהו מרותק לכיסא גלגלים? זה עושה אותו פחות סקסי? אני לא חושבת".

איך היו הצילומים?

"הצילומים עשו לי המון טוב. מלבד המובן מאליו, שזה לשחק בסדרה ענקית כמו 'עספור' עם קאסט מדהים של שחקנים חכמים ומוכשרים, זה גם היה סוג של פסיכולוג בשבילי, הבנתי המון דברים על עצמי בתהליך, גיליתי על עצמי הרבה דברים שלא ידעתי עליהם. בנוסף, הרגשתי סוג של תחושת שליחות כזאת, לייצג את קהילת הנכים, ותמיד היה לי בראש הלחץ שאולי אני אביך מישהו, אעשה משהו שלא מייצג אותם כראוי".

נראה שעוז זהבי הוא מוטיב חוזר בחיים שלך לאחרונה.

"כן, אה? אנחנו עובדים יחד כבר תקופה ברנואר ועכשיו גם צילמנו יחד את 'עספור'. אבל אתה יודע, עוז זה עוז, הוא אותו הדבר אם זה בצילומי אופנה, בסדרה או סתם ככה ביומיום".

הוא לימד אותך לשחק, ואת לימדת אותו לדגמן?

"בהתחלה זה היה ככה. נתתי לעוז טיפים על צילומי הקמפיין, והוא עזר לי על הסט. עכשיו הצטלמנו לעוד קמפיין של החברה והוא כבר לא צריך אותי, הוא לקח את עצמו בידיים והיום הוא לא רואה אותי ממטר", צוחקת גרוסמן.

ניסית להתחיל איתו, שקבעת שהוא לא רואה אותך ממטר?

"האמת, לא, ובלי קשר, אני בזוגיות עכשיו".

שתפי, העם דורש מידע איכותי.

"בוא לא ניכנס לזה, אני מעדיפה לשמור כמה דברים לעצמי. אני מבינה שאני סוג של דמות ציבורית שיודעים עליה כמעט הכל, אבל יש דברים מסוימים שחשוב לי לגונן עליהם. חשוב לי לזכור ולשמור משהו שעוד נשאר רק שלי".

מכיוון שגרוסמן מסרבת לדבר על הזוגיות החדשה שלה, אז אנחנו נספר לכם שמדובר בקשר חדש־ישן עם אחד לני, איש נדל"ן מהרצליה, שמתגורר כעת בניו יורק. השניים יצאו בעבר לאחר שהכירו דרך חברים משותפים, נפרדו ורק לאחרונה חידשו את הזוגיות. מתברר גם כי לני ממש לא מעוניין להיחשף לעין הציבור, ומכאן כנראה רצונה של גרוסמן להשתיק את הנושא.

"יש לי הפרעת קשב. זו נכות". גרוסמן (צילום: אלכס ליפקין)
"יש לי הפרעת קשב. זו נכות". גרוסמן (צילום: אלכס ליפקין)

לעומת הזוגיות שלה, שם מנסה אור לפרט כמה שפחות, כשעולה השאלה המאוד כללית של "מה סקסי בעינייך?", לא חוסכת המודל במילים במה שנראה כנאום שהוכן כבר מראש ודוקלם עשרות פעמים בראשה. בכלל, גרוסמן מחושבת עד כאב, ומקפידה על ציטוטים ממוחזרים על גבול הבנאלי. "מבחינתי, ההופעה הכי סקסית שלי היא ג'ינס צמוד וגופייה. זהו. אה, ונעלי עקב, זה חשוב", היא אומרת. "אני חושבת שזה נחמד וכיף להשקיע ולהתלבש פנסי, אבל בשורה התחתונה, כמה שיותר פשוט - לפעמים זה הכי יפה".

את מודעת לסקסיות שלך?

"ברור. אבל רוצה לצחוק? זה משהו שקרה רק בשנתיים האחרונות. כל החיים הייתי ילדה יפה, וקיבלתי מחמאות, אבל רק לאחרונה הפסקתי להיות מובכת מזה. עברתי מלחשוב שאני מתוקה וחמודה לתובנה שאני באמת סקסית, וזה תודות לעבודה שלי. ככל שהתקדמתי מבחינת הקריירה שלי, גם בדוגמנות וגם במשחק, והגעתי להגשמה עצמית, התחלתי להרגיש יותר ויותר כמו אשה, ואשה זה סקסי".

מה התכונה הכי סקסית שלך?

"החיוך, למרות שמגוחך להגדיר משהו אחד שהוא הכי סקסי. מכונה צריכה הרבה ברגים בשביל לפעול, זה סוג של מכלול, כמונו בעצם".

היית משנה משהו בחיצוניות שלך?

"כל יום אני רוצה לתקן משהו אחר. בכלל, אני מאמינה שלרוב הנשים יש את השריטה הזו, כמו שיש לנו מחזור קבוע, כך גם הרצון לתקן משהו בגוף שלנו. תמיד נמצא מה לתקן, לשפר, להוסיף, להוריד".

* הראיון המלא עם אור גרוסמן בגיליון השבוע של פנאי פלוס

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס: