א

אבא

"חסר. געגוע מתמיד של משפחה שלמה".

אבי גואטה

"שותף לדרך. אנשים לא יודעים עד כמה הוא רגיש, מיוחד וחם. אבל לא מעניין אותי מה חושבים, אני יודעת את מה שאני יודעת. אני אחת הנשים הקרובות אליו, והוא מכיר אותי הכי טוב מכולם".

אהבה

"אני רוצה ומחפשת, אבל המוזיקה היא האהבה הכי גדולה שלי. יכול להיות שהחיים האישיים באים על חשבון זה. מה שהכי מכווצ'ץ' אותי מבפנים, זה דווקא לא זוגיות אלא ילדים. פעם חשבתי שהשחלות שלי לא מדברות איתי, אבל היום אני רוצה ילד יותר מאי פעם".

אייל גולן

"חבר טוב, אחד הזמרים שהכי מרגשים אותי. דיברו עליי הרבה במהלך התוכנית שלו, והרגשתי שאני סוג של מודל למתמודדות שהגיעו. זה מחמיא לי, והם באמת צודקים, צריך עוד זמרות בתעשייה הזו. אני תמיד רוצה כוח נשי".

אירוויזיון

"אבן דרך בקריירה שלי. היה כבוד גדול לייצג את ישראל ב־2002, מיציתי ונהניתי ולא אעשה זאת שוב. השנה דנה אינטרנשיונל מייצגת אותנו שם והיא דיווה, היתה ותישאר. כל דבר שהיא תשיר זה מהמם. אני לא מרגישה דיווה כמוה, לא ראיתי את עצמי כך אף פעם, דיווה זה מישהי עם מאנייריזם, יותר של גברת".

אנטישמיות

"סבא שלי נהרג במחנה שבויים אחרי שנלחם בצבא האדום נגד הנאצים, ואמא שלי גדלה ללא אבא, כך שבמובן מסוים גם אני דור שלישי. אני שמחה שנולדתי על אדמת ארץ ישראל, עם מדינה ודגל משלי".

אריאל

"אני אופיע בכל מקום שיש בו במה וקהל".

אריק איינשטיין

"חידשתי את 'עוף גוזל', הוא מדבר אליי כי גם אני עזבתי את הבית בגיל 19 ושכרתי דירה לבד. הייתי יכולה אולי לחדש גם את 'אוהב להיות בבית', אני מאוד מזדהה עם המילים שלו".

ב

בובליל

"בעקבותיהם הקלטתי את השיר 'קרוסלה' לתוכנית של עינב בובליל. פנו אליי מערוץ ביפ והוא הפך ללהיט היסטרי. מגיע להם קרדיט על זה".

בית

"עוד לא עברתי לבית שאני בונה בתל ברוך, מקווה שזה יקרה בקרוב. הדבר שאני הכי מחכה לו בבית החדש זה חדר המוזיקה שאני בונה".

בר רפאלי

"דוגמנית יפה, מהממת, הורסת. אני לא מתעניינת בחיים הפרטיים שלה, זה לא עושה לי את זה. המוטו שלי זה חיה ותן לחיות, אם כיף ונעים לה אז מה אכפת לי אם היא היתה עם ליאו בפריז או לא?".

ג

גלגלצ

"כיף להיות מושמעת ברדיו, אבל היום אין שום תחנה שהיא יותר חשובה מאחרת. גם הרדיו האזורי חשוב".

גלעד שליט

"הלוואי שיחזור אלינו בשלום, בריא ושלם. אני מקווה שעושים כל מה שצריך לעשות".

ג'סטין ביבר

"מנפלאות היוטיוב. זה סיפור יפה ומעניין, אבל כזמר הוא לא מרגש אותי, לא עניין אותי ללכת להופעה שלו, אני מעדיפה לשמוע את ברברה סטרייסנד או מדונה או ליידי גאגא. אני בגיל 12 לא הייתי כמו המעריצות שלו, אבל אולי לא הייתי ילדה באמת אף פעם. לא הערצתי ככה ברמה של לרצות להתחתן עם מישהו, פשוט הערכתי אמנים".

ד

דת

"תודה לאל שאני בת ישראל. זה הסלוגן שלי. אני מאוד מחוברת לדת, יותר מפעם. אני רואה טלוויזיה ונוסעת בשישי, אבל מדליקה נרות וצמה ביום כיפור ובתשעה באב, ולפעמים קוראת תהילים בלילה. הכל בגבול הטעם הטוב, ואני מחליטה על החיים שלי".

ה

"האח הגדול"

"ראיתי מעט מאוד מהעונה הזו. זה שעשע אותי, אבל בחיים לא הייתי עושה כזה דבר.ג'קי היה חמוד כזה, הגיע לו לזכות".

הומואים

"איש בהעדפותיו יחיה".

הופעות

"אני חיה את הבמה, מרגישה מאושרת כשאני עליה. אני כל פעם מגוונת, החודש הופעתי בהאנגר 11 וניגנתי על מלודיקה, זה כמו פסנתר קטן שמנגנים דרך הפה. האתגר הבא שלי הוא לחדד את הידע שלי בפסנתר, שאוכל גם ללוות את עצמי על הבמה בשירים מסוימים".

הנרי

"חבר טוב ויוצר ענק שאני נהנית לעבוד איתו. הוא כתב לי באלבום עשרה שירים מתוך 20, אני ממש מרגישה שהוא המציא סגנון מוזיקלי חדש בשבילי".

ו

ויכוח

"אני לא מתווכחת אף פעם, אבי מתווכח בשבילי".

ז

זוהר ארגוב

"פורץ דרך".

ח

חברים

"יש לי שיר שאומר, 'יש לי חברים בכל מיני צבעים'. אבל בפועל, חברי אמת יש על יד אחת. הרבה שנים לא רכשתי חבר חדש".

חגיגה

"כל הופעה זו חגיגה מבחינתי. כשיצא השיר הזה, היו כאלה שלא הבינו אותו, אפילו משדולת הנשים כעסו על המילים 'בחורה מבית טוב צריכה להיות יפה ולשתוק הרבה', לא הבינו את ההומור הזה והיינו צריכים להסביר שיש כאן אירוניה. בחורה ממש לא צריכה לשבת ולשתוק, אלא לממש את עצמה, כמוני".

חתונות

"זו מצווה גדולה להופיע בשביל חתן וכלה. פעם פגשתי במספרה מישהי שהופעתי בחתונה שלה, ופתאום היא מספרת לי שהיא התגרשה ותכף היא מתחתנת שוב ורוצה שאבוא גם לחתונה השנייה שלה, וכך היה. מה אני חושבת על גירושין? לא הייתי שם אז אני לא יודעת, נראה לי שאנשים צריכים לנסות ליישב עניינים אבל לא לבזבז זמן יחד. אם זה לא מסתדר, אולי עדיף להתגרש. לי יותר חשובים חברות, אהבה, כנות ויושר - פחות מעניינת אותי החתונה".

ט

טיפקס

"מפגש שהוליד דואטים עם קובי אוז המוכשר והגאון וגם אלבום שלם שלי, 'אשליות מתוקות', ש־80 אחוז ממנו שירים מצחיקים. המפגש בינינו הוליד הומור, בשירים כמו 'מוטי', 'תלך כפרה עליי', ו'תשתוק תשתוק'. גם היום אני אוהבת שירים עם הומור, אבל יש לי גם הרבה שירים כבדים יותר".

י

יהורם גאון

"זו מדינה דמוקרטית ובעיניי כל אחד יכול לומר את מה שיש לו, אבל הוא הרחיק לכת. זה כמו שאדבר נגד אוכל שאני לא אוהבת, למרות שהמון אנשים אוהבים אותו".

יוסי גיספן

"אני רוצה להודות לו שהוא העניק לי את 'כשהלב בוכה'. אני אישית עדיין לא בשלה לכתוב לעצמי מילים, אני נשארת בלחנים".

כ

"כוכב נולד"

"הציעו לי להיות שופטת, אבל זה לא מדליק אותי. אני זמרת ולא מחפשת הרפתקאות ואני גם חושבת שאני נחמדה מדי. אני יותר ביקורתית ושיפוטית כלפי עצמי מאשר אחרים".

ל

ליידי גאגא

"אני מטורפת עליה. חושבים שהיא אוונגרדית, אבל לדעתי היא יוצרת אדירה, פסנתרנית שאין כמוה. הייתי עושה איתה דואט בכיף".

מ

מזל בתולה

"ביקורתיים עד כדי כאב, מסודרים, אינטליגנטיים. הכי מתאים לי מזל דגים, זה חיבור מאוד נכון".

מקודשת

"גם אני אהיה, יום אחד".

משכנתה

"כמו כולם, גם לי יש משכנתה".

משפחה

"יש לי משפחה מדהימה שמקבלת אותי כמו שאני ולא שופטת אותי. לאמא שלי יש 13 נכדים, אני דודה מגיל שנתיים, זו ברכה גדולה שהמשפחה גדולה כל כך".

נ

נעמי שמר

"נפגשנו פעם בבית קפה, דיברנו על החיים ואז היא כתבה לי שיר, 'בדמייך חיי'. נסענו אליה הביתה, ניגנו ושרנו, ואני לא קולטת - זו נעמי שמר הענקית ואני. המפגש הזה היה בשבילי חוויה עצומה".

"חוויה עצומה". שרית במחווה לנעמי שמר (צילום: אוהד רומנו)
"חוויה עצומה". שרית במחווה לנעמי שמר (צילום: אוהד רומנו)

ס

סינדרלה

"אני לא סינדרלה, שמי לא שלגייה. אנשים מרגישים את זה, שאני אחת מהם, הם לא מפחדים לגשת אליי ולדבר איתי, ובצדק. אני באמת בגובה העיניים".

סלולר

"טוב שיש את השוק של הסלולר, עושים מזה קצת כסף".

ע

עשרים

"שם האלבום החדש שלי, ה־20 במספר, שבו בפעם הראשונה בארץ יש 20 שירים. זה אלבום בוגר, מיוחד, שלם, עם שיתופי פעולה חדשים שאני מאוד גאה בהם".

עפרה חזה

"האלילה שלי. תמיד רציתי להיות כמוה ואני חושבת שהצלחתי. היא הצליחה בחו"ל יותר ממני, אני יותר בתהליכים לקראת זה".

ערבית

"באירועים אני עוד שרה לפעמים בערבית, אני מחוברת היום לדברים שלא הכרתי בעבר. יש המון מקאמות וסולמות, וכמה שאני יודעת אני עוד לא יודעת כלום. אני כבר לא מופיעה במדינות ערב, אבל מאמינה שהם מאזינים לי. אני מאמינה שיש גם פלסטינים שאוהבים אותי והלוואי שמוזיקה תצליח לחבר בין עמים. מוזיקה ערבית זו מוזיקת נשמה".

ערוץ המוזיקה

"טוב שהוא קיים. זה שטויות להגיד שמשמיעים שם רק מוזיקה מזרחית, אני שמעתי שם הכל. הם מפרגנים לאמנים".

"רציתי להיות כמוה". שרית במחווה לעפרה חזה (צילום: אוהד רומנו)
"רציתי להיות כמוה". שרית במחווה לעפרה חזה (צילום: אוהד רומנו)

פ

פייסבוק

"החברים האמיתיים שלי לא שם".

פרחה

"השיר 'פרחה במרצדס' העצים את המילה הזו. לעפרה היה את 'אני פרחה', ולי יש את זה".

צ

צעירי חדרה

"גיל 14. אני לא בקשר עם אף אחד משם, לא ידוע לי על עוד מישהו שנשאר בתחום".

ק

קווקזים

"הרבה אנשים חושבים שנולדתי בקווקז, אבל אחי ואני נולדנו בארץ. כשהייתי ילדה כולם אמרו לי, את לא קווקזית, את צברית, אבל ככל שאני מתבגרת אני יותר מתחברת אל השורשים שלי. אני מדברת קווקזית שוטפת ומבינה רוסית, ומחוברת לשורשים, טעמים, צבעים וריחות. לקווקזים יש כבוד, זה משהו שמאוד חשוב בעדה הזו. אני מבינה מאיזה מקום זה הגיע, זה מקום אחר, לבוא מההרים לארץ ישראל שהיא מפותחת יותר והמנטליות שונה. הקווקזית המפורסמת הנוספת בארץ היא יפה ירקוני, והיה לי חיבור מאוד מיוחד איתה בגלל זה".

קיסריה

"תקעתי שם את היתד. אני מהראשונים בזמר המזרחי שהופעתי שם ובהיכל התרבות, והיום כולם עושים את זה. זה מבורך בעיניי".

קולנוע ישראלי

"מאוד התפתח בשנים האחרונות. אני מתה על הסרטים של רונית אלקבץ, ועדיין רוצה לשחק בסרט, אבל לא מוצאת את הפרויקט הנכון. כולם אומרים שאני חייבת לשחק, אבל כל דבר בעיתו. שולחים לי תסריטים כל הזמן, אני לא רוצה עוד סרט על זמרת שהתחילה וגדלה כמו סינדרלה, אני רוצה משהו אחר ולא הביאו לי אותו אף פעם. משהו כמו 'ינטל' של ברברה סטרייסנד".

ר

רד בנד

"אחיין שלי חולה על זה, קניתי לו ליום הולדת דיסק שלהם וזו המתנה שהוא הכי התרגש ממנה. אנשים מטורפים על זה, אבל אני לא יודעת אם הייתי מתארחת שם, זה נראה לי לא מתאים".

רצח רבין

"הייתי בת 17. ישבתי אצל חבר טוב שלי בחדרה, ניגנו ושרנו ופתאום התקשרו וצעקו לנו לפתוח טלוויזיה. לא האמנתי שמשהו כזה יכול לקרות במדינת ישראל".

ש

שושנה דמארי

"אישה חזקה, מלכה אמיתית".

שלום

"אני בחורה אופטימית ומקווה ורוצה שיהיה".

שלמה ארצי

"נכס צאן ברזל. הוא כתב לי שיר אחד, 'נמריא'. הוא הכי ישראלי בעיניי. שלמה ארצי זה ישראל. וגם שרית חדד, זה דגל ומגן דוד ושמע ישראל. אלה דברים שתמיד יהיו שם".

ת

תל אביב

"אני גרה בה כבר 12 שנה ומרגישה תל אביבית מאוד. אומרים שיש מדינת תל אביב, אבל אנחנו מדינה אחת שלמה, כולנו".

צילום: אוהד רומנו, סגנון: מזל חסון, איפור: הלן אמויאל, שיער: לירז אגם, ע.צלם: נועם יוסף, ע.סגנון: אלינור וולטר, ע.איפור: נטלי זיו, ביגוד: ליאת דהן, אובססיה, ירון מינקובסקי, תכשיטים: H.שטרן, קרן וולף, אבגד - made by Mazal Hason, כובע תימני: מזל חסון, תכשיטי כובע: ירון מינקובסקי, משקפיים: Ray ban, דשא סינתטי: באדיבות עץ החיים, יבואני דשא סינתטי (שלבים 16, תל אביב), תוספות שיער: רבקה זהבי