האדריכל אמנון רכטר מספק הצצה לחייו. אמנון הוא בן לאמא שחקנית ואבא אדריכל, והאווירה בבית תמיד הייתה ספוגה באמנות, אדריכלות, ספרות, פוליטיקה ותיאטרון. הוא רואה בעצמו ממשיך של מסורת שמבטאת רצינות, רגש ואיכות כלפי מקצוע האדריכלות, והתייחסות אליו כתחום אמנותי וחברתי שנקודת המוצא שלו היא האנושי.

אחד הפרויקטים המעניינים והטעונים שעליהם אמנון עובד הוא שיפוץ ושימור בית ההבראה "מבטחים" שתכנן אביו, האדריכל יעקב רכטר, ועליו אף קיבל האב את פרס ישראל. עבודות התכנון על המבנה השוכן על רכס ההר שבסמוך לזכרון יעקב נעשות בשיתוף משרדו של האדריכל רני זיס, ובסופו של דבר בית ההבראה יהפוך למלון בוטיק לאמנויות. אחד האתגרים הוא להתאים את המבנה שתוכנן ונבנה בשנות ה-60 לסטנדרטים הגבוהים ביותר הנהוגים היום.

אמנון מבקר בקאמרי ובמשכן לאמנויות הבמה, מתחם שאביו החל בתכנונו ואבנר המשיך והשלים אותו, ומראה כיצד מתייחס מיקום המתחם בסמוך לבית המשפט השפיע על הקונספט העיצובי. הוא מתייחס גם לפתרונות שונים לאתגרים שמציבה בנייה בסמוך לים, ומראה איך קונספט אדריכלי יכול לבוא לידי ביטוי ברמות שונות – החל במבנה הכולל ועד לפרט שבשטיח הפרוש על הרצפה. מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית הוא מבנה נוסף שהוקם על בסיס מבנה שתוכנן על ידי יעקב רכטר כבית יד לבנים אחרי מלחמת יום כיפור. העיצוב האדריכלי הוא קריטי במוזיאון לאמנות, כיוון שפעמים רבות האדריכלות תשפיע באופן מהותי על אופן הקליטה של היצירות. המוזיאון מציע למבקר בו לבחור את אופן הצפייה בתערוכות השונות. עבודות נוספות בתכנון המשרד: ביתן הלנה רובינשטיין, כיכר אתרים בתל אביב, הפקולטה למנהל עסקים ומדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, בית משפט השלום בעכו, קונסרבטוריון באילת ועוד.