• דרורה ורד מצוות מדריכי "פגסוס" ממליצה על טיול ביערות הירוקים ובנהרות השוצפים של סלובניה וקרואטיה. סלובניה מציעה אתרי טבע רבים עם פעילויות מגוונות לילדים: פארק אדרנלין, ראפטינג בנהר הסוצ'ה, ושיט קאנו ובקרואטיה אפשר למצוא את שמורת הטבע הענקית פליטביצה.
  • האיים הקאריביים מבטיחים שלווה ויופי אינסופיים. אורי שנבל, מנכ"ל "סנורמה" נציגת חברות השייט המובילות בעולם, מספר על השייט שיוצא מפלורידה ועובר דרך מקסיקו והאיטי, באוניה הגדולה ביותר בעולם. האוניה המונה 19 קומות מציעה פעילויות מגוונות במועדונים עם מדריכים לכל גיל, ואפילו פארק לכל דבר. בזמן שהאוניה עוגנת ניתן לצאת לטיול ג'יפים באזור או פשוט ליהנות מהחופים המרהיבים.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta ממליץ על פריטי לבוש המותאמים במיוחד לילדים, ומדגים כיצד לשמור על חום הגוף כשמטיילים באזורים קרים וגשומים.
  • האם טיול בתאילנד מתאים רק לזוגות? אבי בוטבול, מחבר הספר "תאילנד עם ילדים" חושב שתאילנד היא יעד מושלם לחופשה משפחתית עם הילדים. בנוסף למחירים הנוחים יש בתאילנד המון אטרקציות – החל בסיבוב על פיל, דרך פארק חבלים אתגרי המאפשר "לרחף" מעץ לעץ, ועד לשהייה רגועה בחופים.
  • לא חייבים לטוס לחו"ל כדי ליהנות מחופשה קיצית נהדרת. ארץ פלגי המים היא הכינוי לאזור הנחלים היוצרים את הירדן – הדן, החצבני והבניאס והפלגים שסביבם. איתן רחימי, מנכ"ל "הגושרים מלון בטבע" מספר על המלון שנבנה על שרידי ארמון החורף של שליט בדואי מהתקופה העותמנית. בנוסף, אזור הגליל משופע באטרקציות שונות: ראפטינג, טיולי אופניים, טיפוס על קיר וטיולים רגליים באגמון החולה ושמורת החולה, או בשמורות ההיסטוריות – שמורת דן והבניאס, המספקות גם טיול בסמוך למקורות המים.