מאור לסקר (27) וספיר דרייזין (22) הגיעו להתנדב בפסח האחרון בחלוקת המזון של ארגון "לתת" וגילו שמלבד הסיפוק והשמחה שבהתנדבות, זה גם מקום לא רע למצוא בו אהבה. רגע לפני שהם עוברים לגור יחד, הם מזמינים את כולם להתנדב יחד איתם בחג הקרוב.

הוא:

מאור לסקר, בן 27, במקור ממעלה אדומים אבל היום גר באריאל. סטודנט שנה רביעית להנדסה באוניברסיטת אריאל. עובד בחברה לתכנון גשרים וכמאבטח בחברת חשמל וגם מתנדב בארגון "לתת" מזה שלוש שנים אבל עד פסח האחרון לא חשב שימצא שם את האהבה שלו.

היא:

ספיר דרייזין, בת 22, במקור מיקיר, גרה באריאל, סטודנטית לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל בשומרון. עובדת כקופאית בשופרסל ומתנדבת בארגון "לתת" כשנה. כשהתנדבה לצד מאור במסגרת מבצע האיסוף, חשבה שהוא קצת מוזר ואפילו "יצור" אבל ככל שהשעות עברו היא שינתה את דעתה.

איך הכרתם?

"מאמי, זה הסיפור שלך, אני אשחק אותה אדיש", אומר מאור וספיר צוחקת. "טוב, אני אספר. באפריל 2015, פסח האחרון, השתתפנו במבצע של ארגון 'לתת'. שבוע לפני חלוקת המזון הייתי צריך להגיע ולראות אם הכל מוכן, החולצות, המצרכים וכדומה. הגעתי וראיתי את ספיר, היא עשתה לי פרצופים ולא ממש הבינה מה הסיפור שלי אבל התחברנו, היא הייתה יד ימיני במבצע".

ספיר: "עבדתי בסופר ועזרתי לו עם המצרכים והתחלנו לדבר, בהתחלה הוא היה נראה לי מוזר כזה אבל הייתי חייבת להיות איתו בשביל המבצע והתחלנו לדבר. הוא עזר לי לחלק מצרכים והיה ממש ג'נטלמן ואז נפרדנו כשהמבצע נגמר אבל ראיתי אותו מדי פעם כשהוא בא לסופר".

מאור התבייש לבקש את מספר הטלפון שלה ופשוט החליט להגיע לסופר מדי יום עד שיכבוש את לבה, "נסעתי כל יום לקנות בסופר קוטג', ואז הוספתי מלפפון אחד ועגבניה אחת וגמבה שלא יהיה חשוד, קניתי כל יום קוטג', למרות שאני לא אוהב קוטג', רק כדי לראות אותה, המקרר שלי היה נראה כמו מחלבה", צוחק מאור.

"באמת לא הבנתי למה הוא צריך כל כך הרבה קוטג' ומה הקטע של מלפפון אחד כל פעם", אומרת ספיר.

מאור: "מה את משחקת אותה? בכלל לא שמתי לב שהייתי מגיע".

ספיר: "ברור ששמתי לב! באחת הפעמים הוא הציע להקפיץ אותי הביתה, למרות שבדיעבד גיליתי שזה בכלל לא בדרך שלו, ואז הוא סוף סוף ביקש את המספר שלי ונתתי לו כי הוא חמוד עם עיניים טובות".

השיחה הראשונה:

כאמור מאור ביקש את המספר של ספיר ושלח לה הודעה. במקום ללכת על "מה קורה?" סטנדרטי הוא החליט לאתגר אותה בשאלת "הידעת...?" ושאל אם היא ידעה שאלברט איינשטיין היה צריך להיות נשיא מדינת ישראל.

"בהתחלה בעיקר התכתבנו. ספיר כותבת 14 הודעות בשנייה", מספר מאור.

ספיר: "נכון, אבל גם היתה לנו שיחת טלפון של שלוש שעות בהתחלה, דיברנו על הכל, על פוליטיקה, על כלכלה, על הנדסה. השיחה הראשונה התחילה משאלה פילוסופית, האם האדם הוא רע מטבעו או טוב מטבעו? שנינו חשבנו שהוא טוב מטבעו אבל דיברנו על הוגי דעות שאומרים ככה ואומרים אחרת, זו הייתה ממש שיחה פילוסופית".

הפגישה הראשונה

מאור: "האמת היתה פאדיחה...".

ספיר: "הוא שכח את הארנק שלו".

מאור: "אספתי אותה אחרי העבודה, תכננו לנסוע להרצליה אבל היא היתה חייבת לעבור בפתח תקווה לפני אז שינתי את היעד ואז תוך כדי הנסיעה קלטתי שאין לי ארנק. היא זרמה, האמת, והציעה שתשלם אבל לא הסכמתי, התקשרתי לחבר והוא הביא לנו כסף".

ספיר: "זה הצחיק אותי, זה היה דייט מגניב, אכלנו, צחקנו, היה כיף".

הנשיקה הראשונה:

מאור: "היא היתה עדיין דתייה והזמנתי אותה לעשות אצלי שבת כשרה, שנינו מגיעים מבית דתי אבל עכשיו אנחנו כבר לא שומרים שבת. הבאתי פלטה ומיחם והכנתי ארוחת בוקר במיוחד בשבילה".

ספיר: "אחרי ארוחת הערב, שתינו קצת יין והתנשקנו".

עדיין מתנדבים יחד?

ספיר: "בטח, עכשיו יש מבצע לקראת ראש השנה ונלך אליו יחד".

מאור: "התנדבות זה גם לנפש וגם כמו במקרה שלנו אפשר למצוא אהבה, אריאל זה מקום יחסית קטן, אבל במעלה אדומים כשהתנדבתי היו הרבה אנשים ונוצרו הרבה זוגות. אני חושב שהאהבה פורחת כי עושים משהו טוב יחד ומבלים הרבה זמן יחד וזה גם מראה על האישיות של האדם שהוא רוצה ונכון לתת לזולת, אז זה ישר פותח את הלב".

ספיר: אני חושבת שחשוב להתנדב ואם כל אחד ייתן קצת מעצמו תהיה חברה טובה יותר ואולי גם אנשים ימצאו את בן הזוג שלהם".

מאור: "גם יעשו מצווה, גם יעזרו וגם יהיו יותר מאושרים - אי אפשר לבקש יותר מזה".

ומה עכשיו?

בשבוע הבא לסקר ודרייזין מאחדים כתובות לדירה משותפת באריאל.

ספיר: "אנחנו עוברים לגור יחד ומתרגשים מאוד".

מאור: "אני מאוד מתרגש אבל גם חושש, כי היא מאוד מבולגנת. החדר שלה זה הדבר הכי מבולגן שיש".

ספיר: "גם אני חוששת שלא ילך טוב אבל אנחנו מאוד מתאימים ויהיה בסדר".

מאור: "הכנתי לנו ספר חוקים מה מותר ומה אסור. יש לנו חוקים של 'ייהרג ובל יעבור' ,למשל אם אחד מתרחק השני חייב לקרב אותו בחיבוק או בדיבור. או שאסור להסתובב גב אל גב בלילה, חייב לישון מחובקים, דברים קיטשים כאלה".

מאחדים כתובות. ספיר זרייזדין ומאור לסקר (מתוך האלבום הפרטי)
מאחדים כתובות. ספיר זרייזדין ומאור לסקר (מתוך האלבום הפרטי)

  • אם גם אתם רוצים להתנדב בחלוקת מזון לקראת ראש השנה בארגון "לתת" ואולי למצוא אהבה אתם מוזמנים לפנות ליאנה במייל: volunteers@latet.org.il