אם עברתן את גיל 30 - אוקיי, על מי אני עובד, עם הקצב שהילדים מתקדמים בו היום יהיה נכון יותר לכתוב שאם עברתן את גיל 12 - רוב הסיכויים שאתן מכירות את הרגע הזה שיש לכן בן זוג שאתן, איך נאמר את זה בעדינות, לא ממש בטוחות שהסביבה תקבל.

את חולה עליו, אבל את יודעת שאמא שלך לא תשתגע. את בטוחה שהוא מבריק ומקסים, אבל יודעת שאבא שלך יחשוב ההיפך, שלא לדבר על זה שגם החברים שלך בטח יעקמו את הפרצוף. אז כשג׳נבייב בלאו, קומיקאית בת 27 מניו יורק, החליטה שהיא נכנסת למערכת יחסים עם תיק ג׳אנספורט ורוד ומהוה, היא ידעה שההורים שלה לא יעופו על זה.

רק שלא היה לה מושג שכל שאר העולם יקבל את זה בכזו התלהבות מטורפת.

העולם התלהב, אמא פחות. ג'נבייב ובן הזוג (צילום: Genevieve Blau)
העולם התלהב, אמא פחות. ג'נבייב ובן הזוג (צילום: Genevieve Blau)

בשבוע האחרון הפכה בלאו למלכת האינטרנט הבלתי מעורערת, כשחשבון האינסטגרם שלה הפך ויראלי וההאשטאג #ג׳אנספורטדייט תופס את מקומו כאחד מחמשת הטרנדים הלוהטים בעולם. כתבות הופיעו עליה מלונדון ועד טוקיו, החיוך שלה נמרח על כמה וכמה שערי עיתונים, כשכולם מלאים שירי הלל לבחורה האמיצה שהחליטה - כבדיחה בלבד - להצטלם עם התיק שלה בשלל פוזות רומנטיות.

ואמא שלה, אגב, עדיין בטוחה שהוא לא בשבילה.

תפסיקו לרחם על רווקות

״הרעיון נחת עלי כשהלכתי לאכול ארוחת ערב אחרי העבודה״, מספרת בלאו בראיון מיוחד מביתה שבניו יורק. ״התיק היה עלי. זו הייתה מסעדה די מפוארת יחסית, והייתי מוקפת בזוגות, אנשים הסתכלו עלי מוזר שבאתי לשם לבד, אז החלטתי לצחוק קצת ולשים את התיק מולי ולשחק איתו כאילו אנחנו זוג. וזה היה כל כך כיף שהחלטתי לפתוח דף אינסטגרם כזה ולתעד את הזוגיות שלנו״.

כל זה נשמע מתוק ומקסים, אבל זה עדיין לא עונה על השאלה למה, לכל הרוחות, החלטת לצאת עם התיק שלך.

״אני אוהב לצאת לאכול, אני אוהבת ללכת להופעות, אני אוהבת לראות סרטים, אני אוהבת כל מה שיש לניו יורק להציע. לפעמים אני אוהבת לעשות את זה עם חברים ולפעמים אני אוהבת לעשות את זה לבד, אבל תמיד כשאני לבד אני מקבלת מבטים מרחמים. יש המון חוסור נוחות עם להיות רווקה בגילאים שמתקרבים ל-30, והחברה שלנו, עם כל הפתיחות שלה, עדיין לא מקבלת נשים שמסתובבות בגפן. הפרוייקט הזה נועד כדי לפוצץ את הבלון הנפוח הזה של אנשים בזוגיות, ועם הזמן הפך גם לדרך ממש דבילית אבל מהנה מאוד לעשות כיף חיים כשאני לבד״.

שניהם ריאליים. ג'נבייב והג'אנספורט (צילום: Genevieve Blau)
שניהם ריאליים. ג'נבייב והג'אנספורט (צילום: Genevieve Blau)

שני דברים עושה רושם שבלאו לא צפתה: האחד, כמה כיף יהיה לנהל מערכת יחסים וירטואלית עם תיק ורוד. השני, כמה עניין יגלה במערכת היחסים הזו העולם כולו. ״הייתי בשוק כשזה הפך להיות ויראלי. בעצם, מה זאת אומרת הייתי, אני עדיין בשוק. אני לא יכולה להאמין שלמישהו אכפת, כמו שאני לא יכולה להאמין שאני מדברת עכשיו עם עיתונאי מישראל. אני מוחמאת ואני שמחה ואני נורא מקווה שהמסר שלי קצת עבר: תפסיקו כבר לרחם על רווקות. באמת שאין צורך״.

איזה תגובות את מקבלת מאנשים?

״רוב התגובות שאני מקבלת הן חיוביות, שזה אדיר. יש כמה אנשים שלא בטוחים אם זו בדיחה או לא וחושבים שאני משוגעת, וכמה אנשים שטרחו לשלוח לי מייל שטנה ולבשר לי שעד שלא יהיה לי גבר חיי לא יהיו שלמים. אבל בסך הכל התגובות הן טובות. ראיתי גם בטוויטר שאנשים התחילו להוציא לדייטים את התיקים שלהם, זה פשוט מטורף״.

שאלת השאלות: מה יקרה אם יגיע הבחור שאת מחפשת? תשליכי את התיק לצד?

״אם הבחור הנכון יגיע, אני אשמח לפנות לו מקום במיטה המשותפת שלנו. כאילו, בוא נודה בזה- ג׳אנספורט, למרות שהוא פרטנר נפלא, הוא, בסופו של יום, תיק גב. אנחנו שנינו מאוד ריאליים ויודעים שיש דברים שהתיק לא יכול לתת לי. עם זאת, אנחנו כרגע סופר מאושרים ולגמרי מאוהבים אחד בשני״.

רק חסר לך שמישהו יתחיל איתך בעקבות דף האינסטגרם. זה יהיה מוזר לספר לילדים סיפור שמתחיל בשורה ״אז אמא יצאה עם תיק ואז…״.

״אני לא חושבת שאני אצטרך לספר להם, כי האינטרנט זוכר הכל ומתישהו הם יגלו את זה בעצמם. עם זאת, אני מצפה מאוד לספר להם את הסיפור הזה בעצמי יום אחד״.