כותרות היום ברחבי הרשת זועקות מכל עבר שתמונות עירום של ג'ניפר לורנס זלגו לאינטרנט. עננים שונים ומשונים נפרצו, ובהם תמונות עירום של כמאה (!) סלבריטאיות. וכאן בדיוק אני מתחילה להתעצבן וכל כלי הדם שלי בצוואר מתחילים להתנפח.

כי לא, קיבינימט, הן לא זלגו. התמונות נגנבו. ואין לי כוונה לקחת חלק באורגית השמחה הפאטתית הזאת. למה? ובכן, הסיבה העיקרית היא כי אין לי מנטליות של אנס.

ומה אתכם?

ומה עם ג'סטין ביבר?

אין לי בעיה עם תמונות עירום. למעשה, אם מישהי מהכוכבות הייתה מצלטמת בעירום, בהסכמה, בתשלום (או בחינם, מה אכפת לי), ובשמחה רבה, אז כמו שאומרים אצלנו בפולניה – תפאדל. לכו על זה. שטפו את העיניים. תצחקקו ותצביעו. תפתחו מוסך ותתלו את התמונות האלו על הקיר. בכיף שלכם.

יש הבדל אם עושים את זה בתשלום, או שפורצים לך לחשבון וגונבים לך תמונות. קייט אפטון (צילום: gettyimages)
יש הבדל אם עושים את זה בתשלום, או שפורצים לך לחשבון וגונבים לך תמונות. קייט אפטון (צילום: gettyimages)

אבל כשאף אחת לא הסכימה להחשף ככה, כדאי שנקרא לילד בשמו: כפייה מינית ודיכוי נשי. ודי כבר, כוסאוחתוכ (גם את זה אומרים אצלנו בעדה), להתייחס לנשים כל הזמן כמו לחפץ. וגרוע מזה, להכריח אותנו להיות אך ורק זה. לא ראיתי יותר מדי מחשבים נפרצים עם תוצאות מחקר של חוקרות מבריקות, או יותר מדי תמונות עירום של צ'אנינג טייטום או בנדיקט קמברבץ'. וכן, אני מאמינה בכל הלב שגם להם, כמו לעשרות גברים מפורסמים אחרים (ג'סטין ביבר, מישהו?) יש תמונות עירום שרק מחכות להיות מופצות. אבל זה לא קרה. תחשבו אתם לבד למה זה.

בסיכומו של יום, תמונות של ג'ניפר לורנס האלילה ועוד הרבה טובות ואחרות הגיעו לידיהם השמנוניות של כמה בתולים סוטים, ועכשיו הם מבקשים מאיתנו לקחת חלק בחגיגות ההטרדה המינית שלהם ולצפות בזה יחד איתם.

תחשבו על זה רגע בהיגיון: מישהו השקיע שעות – שלא לומר ימים או שבועות – בניסיון לפרוץ לאחת החברות הכי טובות באבטחה וירטואלית על הפלנטה שלנו, וכל זה בשביל מה? כדי להפשיט בכוח נשים בלתי מושגות, ואז גם לתת לכם את התענוג הזה. ומה שיותר מטריד מזה שמופרע אחד עשה את זה הוא שיש המון אנשים נורמטיביים ששמחו להשתתף בחגיגה המשונה הזו בלי טיפה של נקיפות מצפון. או שאולי נקיפות מצפון זה מה שהופך את זה לעוד יותר כייפי, אין לדעת.

אם את נאיבית - מגיע לך?

זה לא אותו דבר, אתם תגידו. אנחנו לא פרצנו, לא פרסמנו. אנחנו רק, את יודעת, זה כבר היה שם, ואיזה חבר שלח לנו את הלינק, או שהיו לנו שתי דקות פנויות בעבודה והקשנו בגוגל, ואנחנו רק... זה רק כדי להסתכל. זה לא שאנחנו הולכים עכשיו לעשות בעצמנו מעשים מגונים מול המחשב, כן? אנחנו לא כאלה. רק קצת... לשזוף את העיניים. זה הכל. אנחנו אנשים נורמטיביים. וזה אחלה שאתם מאמינים לעצמכם, באמת, אבל עלי לא תעשו רושם. בטח לא עם קו ההגנה הזה.

ואז מגיע המשפט שאני הכי אוהבת, והפך ללהיט ברשתות החברתיות ברחבי העולם: ובכלל, למה הן מצטלמות ככה? מה, הן לא יודעות באיזה עולם אנחנו חיים? נו, באמת. אם את כל כך נאיבית, אז סליחה, אבל מגיע לך שזה מה שיקרה לך.

אני מתה על הטיעון שמגיע להן, כי זה כמובן אחיו הקטן של הטיעון שמי שמתלבשת חשוף אז מגיע לה שיאנסו אותה. אבל באמת, מי בכלל מעלה על דעתה לצלם תמונות כאלו אינטימיות למכשירים עם גישה לאינטרנט! ברור, כי נשים לא זכאיות לפרטיות. כי אני צריכה לצלם תמונות רק בבונקר תת קרקעי לפני שהעידכון של גוגל או אפל יוריד את התמונה שלי למחשב, לענן ולקיבינימט, ותמיד לזכור שיש איזה סוטה שרוצה לראות אותי ערומה וישקיע את כל שעותיו הפנויות כדי לגרום לזה לקרות. יופי טופי. האשמת הקורבן זאת הדרך הקלילה לעילוי מוסרי. אנחנו בסדר, זה הן. זה הן לא נזהרו, הסתומות.

אז דמיינו שמישהו היה נכנס לכם הביתה, מצלם אתכם על השירותים, בזמן שאתם ישנים, בזמן שאתם עושים אהבה עם בן הזוג שלכם. אה, זה לא אותו דבר? זה בדיוק אותו דבר. כי זו תהיה אשמתכם. כי אתם לא נזהרתם מספיק. לא הגפתם תריסים, המנעול לא של רב בריח, ובכלל, אתם גרים בשכונה מסוכנת. תכל'ס, אשמתכם. הייתם צריכים להרוויח יותר כסף ולגור בפנטהאוז בקומה ה-70 של מגדל בתל אביב. שם הכי בטוח.

לקחה את זה בהומור, אבל דווקא אתם צריכים לקחת את זה ברצינות. קירסטן דאנסט (צילום: gettyimages)
לקחה את זה בהומור, אבל דווקא אתם צריכים לקחת את זה ברצינות. קירסטן דאנסט (צילום: gettyimages)

אז נכון, אפשר להיות יותר זהירה. אבל גם יש גבול לפרנויה, כי קשה לחיות כל היום בתחושה שמישהו, איפשהו, רק רוצה להזיק לך. זה קורה ממילא כשאת הולכת הביתה בחושך, זה קורה כשאת הולכת לבד, זה קורה כשאת נכנסת לבר ואני אפילו לא מדברת על זה שאת בודקת בשבע עיניים כל תנועה חשודה לפני שאת נכנסת לתא בשירותים ציבוריים. אז מה, בטלפון האישי שלהן לא מגיעה גם להן קצת פרטיות? זאת זכות אנושית בסיסית. גם אם יש לך הרבה כסף ותהילה.

יש לה סנפיר על הגב?

וגם, מי ישמע, קצת ציצים ותחת. אחד הדברים שהכי מטריפים אותי בזליגות האלו זה שעירום זה לא באמת כזה מחזה נדיר שצריך ממש להתאמץ בשבילו. גוגל פשוט יפתור לכם את הבעיה. הכל מאד דומה אצל כולם. דברים יפים ודברים מכוערים אפשר למצוא אצל כולם. אלא אם כן יש לג'ניפר לורנס סנפיר על הגב, אני באמת לא רואה מה הביג דיל ולמה העניין הזה של העירום כזה קריטי. חוץ מהעובדה, כמובן, שמי שפרץ לה לחשבון הצליח להוריד אותה על הברכיים ולהשפיל אותה. וזה, הגועל הזה, זה מה שהוא באמת רצה.

אז לא, אני לא מתכוונת לבדוק איך מאה הנשים האנוסות האלו נראות בעירום. זה לא מעניין אותי. יש מספיק חתיכות סקסיות שמתפשטות בשביל הכיף שלהן, ובהסכמה. ואם אני נשמעת מטיפה, אז אתם מוזמנים לשלוח לי את הכתובת שלכם בשביל שאני אפרוץ לכם הביתה, אצלם אתכם ואפרסם את זה אונליין. אתם יודעים מה, אני כבר אבדוק בפייסבוק איפה אתם גרים ואגיע אליכם בהפתעה. מה, לא נזהרתם. תכל'ס, אשמתכם.