מכל הדברים שבעולם שהיו יכולים להצית שוב את השמועות על הגירושין של ג'סטין טימברלייק וג'סיקה בייל, איש לא חשב שמה שיגרום להן לשגשג שוב יהיה דווקא נאום תודה של טימברלייק לאשתו.

"אני רוצה להודות לאשתי היפה", אמר ג'סטין בטקס הפיפל'ס צ'ויס אוורד שנערך בחודש שעבר, ובו זכה בלא פחות משלושה פרסים, "על שלימדה אותי סבלנות. כמו כן, אני רוצה להודות לה על שלימדה אותי את הדברים הקטנים, כמו לשים את הכלים בתוך המדיח. זו עצה שתגרום לכם להאריך ימים, ואני כרגע נתתי לכם אותה בחינם. אל תודו לי, שמחתי לעזור".

אשתו היפה, יש לציין, לא הייתה בקהל. אולי בדיוק היה לה מדיח לפרק.

בינינו? דווקא חמוד. עוד קצת בינינו? אכן, דווקא מחשיד. כי בימים שבהם האינטרנט גועש ורועש וזולף ודולף משמועות על פרידתם של הזוג ג'סטין טימברלייק את ג'סיקה בייל ציפינו למשהו קצת יותר, איך נאמר, משהואי. גם אם טימברלייק, כהרגלו, מתבדח, גם אם מדובר באחד האנשים המוכשרים בתעשיה שידוע בעובדה שיש לו מנעד רגשות של ילד בן שנתיים וחצי וכל הפגנת חיבה מצידו היא כמעט בלתי אפשרית, לעמוד על הבמה ולהודות לאשתך היפה על שלימדה אותך להכניס כלים למדיח? נו, ג'סטין, אנחנו יודעים שאתה יכול יותר.

הנאום הקצרצר הזה הותיר את אמריקה - שמנתחת את השורה הזה כאילו מדובר בסיפור קצר של אליס מונרו - עם שתי אופציות בלבד: או שג'סטין, כמעט כהרגלו, העדיף את הבדיחה על פני רגשותיה של אשתו. או שג'סטין, גם כמעט כהרגלו, התבדח על נושא שבעצם מכאיב לו.

איזו משתי האופציות הגיוניות יותר? עם הזמן הולך ומתחוור שככל הנראה בשילוב של שתיהן ביחד. ואף אחת מהן, ביחד או לחוד, לא מבשרת על עתיד ורוד במיוחד לזוג בייל את טימברלייק.

זוגיות? זה בעיקר הרבה מאמץ

בואו רגע נשים דברים בפרופורציות, לפני שאנחנו ממשיכים. בן או בת זוג שלא מגיעים לטקס חשוב יחד עם בן או בת הזוג הסלבריטאים שלהם יכולים להיעדר רק משלוש סיבות, לפי התקשורת האמריקאית. הסיבה האחת: הם גילו מוקדם יותר באותו היום שהם חולים במחלה סופנית. הסיבה השנייה: הם בהריון (כן, גם אם זה גבר). הסיבה השלישית: הם נפרדים.

כאילו, באמת, איזו עוד סיבה יכולה להיות?

ובכן, הנה מה שאנחנו יודעים נכון לשעה זו על ג'סיקה בייל: אין לה, השבח לאל, שום מחלה סופנית כזו או אחרת. למרות שהיו שמועות על כך בעבר, היא (ככל הנראה) לא בהריון. מה שמותיר אותנו עם אפשרות אחת בלבד. וכשמדובר בטקס השני ברצף שממנו נעדרת השחקנית - הקודם היה הגראמיז, שגם בו זכה טימברלייק בשני פרסים - השמועות עושות להן כנפיים. עכשיו תוסיפו לזה את העובדה שהיא החמיצה גם את טקס פרסי המוזיקה האמריקאית בנובמבר, ותריחו את עשן השריפה. אבל האם יש לשמועות האלו ביסוס? או, זו כבר שאלה הרבה יותר טובה.

כדי לענות על זה צריך קודם להבין שבעולם הרכילות האמריקאית, ברגע שמישהו מדליק גפרור, כל היער מתחיל לבעור. מספיקה ידיעה אחת באתר אמין יחסית כדי שאתר אחר יגיד שההוא אמר, ואתר שלישי יגיד ששני אתרים אמרו וכן הלאה, עד שהעשן נהיה סמיך כל כך שאי אפשר לראות. ובכל זאת יודע מי שעוקב אחרי הרכילות האמריקאית בשנים האחרונות שלמרות שלפעמים הם טועים, לרוב אין שם עשן בלי אש. והעשן של טימברלייק את בייל כל כך סמיך, שקשה להאמין ששום דבר לא בוער שם.

מי שהדליקו את הגפרור במקרה הזה היו המגזין "אוקיי" ואתר הרכילות דההוליוודגוסיפ שפרסמו, כמעט ביחד, את הידיעה שזוג הנשואים הטריים (חגגו לא מזמן שנה לנישואיהם) נמצא במצב "על הפנים", כהגדרתו של דה"ג. "ג'סטין וג'סיקה רבים על ההיעדרויות הרבות והארוכות שלו כתוצאה ממסע ההופעות הבינלאומי שלו, וכן על סירובו לנסות ולהקים משפחה, למרות שהבטיח. בנוסף, תמיד יש את השמועות שהוא בוגד בג'סיקה עם נשים אחרות, ואלו שמועות שקשה להתעלם מהן", אמר מקור המקורב לשניים למגזין.

מקור נוסף אמר לדה"ג: "כשהם התחתנו, ג'סטין הבטיח להשקיע את כל האנרגיות שלו בהקמת משפחה. ואז הוא יצא לסיבוב ההופעות הבינלאומי שלו ושכח מזה".

בשלב הזה של העלילה היה מצופה מהזוג להזים את השמועות. להגיד "לללללאאאאא. פחחח. איזה שטויות", לעשות איזו הופעה פומבית או שתיים ולגרום לתקשורת לשכוח מכל העניין.

זה, אתם בוודאי יכולים להבין, לא היה המקרה.

במקום כל זה מה שקיבלנו היה שתי הברזות רצופות של בייל (למרות שנצפו יחד בקנדה ב-13.1), וגם ראיון איתה שהשאיר יותר סימני שאלה מאשר תשובות.

"רובנו יודעים מה זה לנהל קשר עם מישהו שגר כמה מדינות ממך, ואיזה מאמץ אדיר זה", אמרה בייל בראיון לניוזוויק לרגל קידום סרטה החדש, "האמת על עמנואל". "אז מערכת היחסים שלנו קשה יותר, כי המרחק בינינו גדול יותר רוב הזמן. זה צריך להיות חשוב לשני הצדדים לעשות את המאמץ, כי זה הרבה מאמץ. הרבה מאוד מאמץ".

לא בדיוק נשמע כמו הכחשה, נכון?

יותר מזה, משנשאלה בייל על נושא הילדים והאם היא רוצה כאלו, ענתה: "אני חושבת שזה מופיע בקלפים שלי באיזשהו זמן, באיזושהי נקודה בעתיד. אני לא יודעת מתי. אבל כן, הייתי רוצה לחוות את החוויה הזו".

רוצה ילדים עם ג'סטין? בטוחה שג'סטין ואת תהיו הורים נהדרים? התשובה האמריקאית הרגילה למצבים כאלו? לא, לא ולא. לא בדיוק הראיון שיזים את השמועות. לגמרי הראיון שיגרום לעיתונאים לחשוב שלא רק שיש עשן, הבית כבר ממש בוער.

ערימת חרא על הפרצוף, ובלי מילה על ג'סיקה

אי אפשר לדבר על הזוגיות של השניים מבלי להתייחס לקריירות שלהם. טימברלייק, וספק אם מישהו יכול לפקפק באמירה הזו, נמצא כרגע בשיאו. נכון, הוא נמצא בשיאו כבר עשור לפחות, ובכל זאת, נדמה שכל שנה הוא מצליח להתעלות על עצמו מחדש. למעשה, יש רק אדם אחד על הפלנטה שיחלוק על הקביעה הזו: ג׳סטין טימברלייק עצמו.

בראיון מדהים ומעולה איתו במגזין ג׳יקיו של ינואר שערכה איתו איימי וואלאס (את הראיון אי אפשר למצוא ברשת אלא רק בעיתון עצמו, ואנחנו נשבעים שאם תוציאו על הגיליון הזה את העשרים שקל שהוא עולה אתם תודו לנו בטירוף) הוא אומר את המשפט הבא: ״זה אירוני בעיני שאנחנו עושים ראיון על זה שאני איש השנה כשאני מרגיש לאחרונה שחבורת אנשים פשוט מחרבנת לי על הפרצוף״.

וזו רק פסקת הפתיחה.

חשוב להדגיש: לא קשה להאשים אותו במיוחד. למרות ש-2013 הייתה שנה מצויינת בשבילו, היו בה גם לא מעט כשלונות. הבולט שבהם: הסרט ״ראנר ראנר״ עם בן אפלק שנכשל בקופות בצורה חריפה ובזויה, כשהרוויח שמונה מיליון דולר בשבוע הפתיחה שלו, סכום איום ונורא, וזה לא השתפר מאז.

היו גם הביקורות הקשות על החלק השני של האלבום שלו, 20/20, ושרשרת ביקורות קשות ואיומות שיעצו לו לפרוש מכל דבר אפשרי שהוא עושה. ומה שיותר גרוע, הוא שטימברלייק לא הצליח לשמור על הקוליות שמאפיינת אותו, ועלה להתקפה. ״אני לא עושה את מה שאני עושה בשביל ההכרה והשבחים, אלא בגלל ההרגשה שזה מה שנועדתי לעשות״, הוא מסביר. ואז מתעצבן באמת. ״הסרט לא הצליח בקופות, אוקיי, אבל זה אומר שאני צריך לפרוש? אולי תחכו קצת עם ההכרזות הדביליות האלה? אם הייתי מישהו אחר, לא היה להם אומץ להגיד את זה, אבל על ג׳סטין טימברלייק אפשר להגיד הכל. האלבום שלי הוא מספר 1 במכירות, אז מה היה קורה אם הייתי מקשיב למגזינים ועושה מה שהם אומרים, ולא משחרר אותו אפילו? הם כאלה דפוקים. אבל זה בסדר, הדעות של המגזינים הללו לא משנות כלום והדעות של הכתבים לא משנים כלום. ודרך אגב, אף אחד מהם לא יכול לעשות את מה שאני עושה״.

וואו.

על בייל, דרך אגב, הוא לא אומר מילה. אבל אפשר להבין, די בקלות, שלא מעט מונח כרגע על הכתפיים של טימברלייק ומסע ההופעות הבינלאומי שלו, שיגיע גם לארצנו הקטנטונת. האיש הזה מתייחס לכל דבר שהוא עושה ברצינות, אבל הפעם, כך נדמה, הוא מתייחס לכך ברצינות יתרה. יש לו הרבה מה להוכיח, והוא לא לוקח שבויים.

למעט שבויה אחת, שנדמה שנשכחה קצת.

אשתו.

בואו לא נעשה מבייל מה שהיא לא: מוכשרת ככל שתהיה, עם הזמן שעובר עושה רושם שהיא לא ממש קונטרה לטימברלייק. היא כבר הודתה בעבר שאין לה שום בעיה להיות אישה כנועה, חבריה הודו גם הם ש״היא כל כך רוצה להיות גברת טימברלייק עד שהיא החליט להתעלם אם הוא יחליט לטפח רומנים מהצד״ וכאילו שכל זה לא מספיק, יש את סיפור ההיכרות הפסיכי שלהם שבו החליפו טלפונים במועדון, טימברלייק לא התקשר, אז היא החליטה לעשות רונדלים סביב הבית שלו עד שישים אליה לב. נכון שזה עבד לה בסוף, ועדיין, כבוד עצמי היא מילה שלא ממש קשורה לג׳סיקה בייל כשזה מגיע לג׳סטין טימברלייק. ואם כשלא הופיעה לגראמיז היא עוד צייצה בטוויטר ״אני רואה את הטקס מהבית. אינטרנט, תרגיעו את השמועות״, הרי שבטקס של פיפל לא שמענו ממנה שום דבר.

עם זאת, 2014 מסתמנת כשנה עסוקה ביותר בשבילה, עם שני סרטים חדשים. בעלה, אגב, פנוי לחלוטין מבחינת פרוייקטים. האם הוא יצליח לסבול את העובדה שאשתו תהיה בפרופיל גבוה יותר ממנו? נחיה ונראה.

אז מה כל זה אומר? יכול להיות שהכל, ויכול להיות שכלום, אבל דבר אחד נראה כמעט ודאי: יש צרות בגן עדן. האם מדובר במשבר קטן וחולף, או בפרידה סופית של אחד הזוגות הכי אהובים? נחיה ונראה. אבל דבר אחד בקשר לטימברלייק נראה בטוח: גם שנת 2014, למרות שהיא נקיה מפרוייקטים, עומדת להיות מעניינת ביותר עבור הכוכב הגדול. משעמם, כנראה, כבר לא יהיה איתו אף פעם.