לפני כמה חודשים, כך דיווח האתר אייביטיימס, הושיבו חבריה של קייט אפטון את הדוגמנית והשחקנית לשיחה קשה. נושא השיחה: את שמנה מדי. תוכן השיחה: עוד מאותו דבר. האיום: אם תמשיכי להיראות ככה, בן הזוג שלך, הרקדן מקסים צ'מרקוביסקי, יקח מישהי אחרת לדייט בולנטיין. כדאי שתעשי הכל, כך הם יעצו לה, להאיץ את חילוף החומרים.

למרות שבשלב הזה, אם היינו נוכחים בשיחה, הדבר היחיד שהיינו מייעצים בחום לאפטון להחליף זה דווקא את החברים, חייבים להודות שהאיום התממש בדרך כזו אחרת, שכן צ'מרקובסיקי ואפטון, שהתחילו כסיפור אהבה אדיר, לא שרדו אפילו עד יום האהבה הלועזי. לפני כשבועיים חתך הרקדן את הקשר אחרי חצי שנה יחד, והתחיל גל שמועות מטורף בנוגע לאפטון והסיבה בגללה נטש את מי שלמרות מה שהחברים שלה חושבים, עדיין נחשבת לאחת הבחורות הלוהטות בעולם.

הסיבות, כך מסתבר, רבות, ואינן קשורות בהכרח למשקלה של אפטון: מקורב לזוג סיפר שבאיזשהו שלב הדוג-שחקנית פשוט איבדה את זה לגמרי, התעקשה ללכת יד ביד בכל רגע נתון, הזמינה אותו לכל אירוע משפחתי שרק הצליחה לחשוב עליו, עשתה סצינה מטורפת כשהלך לבד לחתונה של חבר שהיא מעולם לא פגשה והשיא, על פי אותו מקור, היה כשצ'מרקוביסקי גילה שהיא מחפשת לשניהם דירה משותפת בסתר, וכמובן מבלי לדבר איתו על הנושא קודם.

אה, ושהיא שמנה. בכל זאת, טיעון מנצח לא מחליפים.

מרגישה כמו מתנה ממסיבת רווקים

יחסית לגילה הצעיר, 21 בסך הכל, אפטון נאלצה לגדל עור של פיל מהר מאוד. נכון, רוב הדוגמניות צריכות עור כזה, ובכל זאת, אין דוגמנית, פופולרית ככל שתהיה, שחטפה כל כך הרבה ביקורת על המראה החיצוני שלה כמו קייט אפטון. אחרי שרק לפני שנה עלה קמפיין מתוזמן ומתוזמר היטב בקשר למשקלה שעורר תהיות קשות מאוד מי בדיוק עמד מאחוריו, הדוגמנית ממשיכה לחטוף אש מכל מי שרק עוברת בסביבה.

האחרונה להוסיף שמן למדורה היא הדוגמנית והשחקנית קארול אלט, שממרום גילה (53) החליטה להיכנס באפטון וכינתה אותה "מוצר טהור של יחסי ציבור" וגם "דומגנית למידות גדולות בלבד". דברים ברוח דומה נאמרו, ובכן, פחות או יותר מכל מי שיכול להביע את דעתו וקשור, איכשהו, לתעשיית הדוגמנות. אפטון, יש לציין, כמעט ולא הגיבה, אלא בעיקר המשיכה לצפצף על העולם ולככב כמעט בכל קמפיין אפשרי.

עד עכשיו.

הרומן שנגמר עם צ'מרקוביסקי הולך והופך, כך מסתמן, לגב ששובר את גב הגמל. בחודשים האחרונים אפטון יורה לכל הכיוונים, או, לפחות, עונה למבקריה, אבל מאז הפרידה נדמה שהיא לא לוקחת שבויים. "הדברים שמדברים עליהם בקשר אלי הם דברים שאני פשוט לא יכולה לשנות", אמרה לווג ביולי האחרון. "אני לא יכולה לשנות את מידת החזייה שלי. החזה שלי טבעי. אני יכולה לעבוד בחדר הכושר ולהיות בריאה ומלאת מוטיבציה, אבל אני לא יכולה לשנות הכל. אני אוהבת את הגוף שלי, זה מה שאלוהים נתן לי. אני מרגישה בטוחה בעצמי, ואם אני נותנת השראה לנשים אחרות להרגיש בטוחות בעצמן, מה טוב. עשיתי את שלי".

אלא שדיבורים לחוד ומעשים לחוד. למרות שנבחרה לדוגמנית השנה לשנת 2013, בדיקה של ערוץ פוקס העלתה שהדוגמנית לא נראתה ולו פעם אחת בביקיני, שבשנתיים האחרונות היה סמל ההיכר המסחרי שלה. נכון, לא היו חסרים צילומים פרובוקטיביים בשנה הזו, אבל בדיקה של הערוץ העלתה שהשנה אפטון הייתה לבושה יותר מבכל שנה אחרת. וזה כנראה לא מקרי.

בראיון שנתנה לפני כמה שבועות למגזין האופנה "אל" היא כבר עלתה להתקפה של ממש: "צלמים מתייחסים לדוגמניות כאילו הן ילדות", תקפה. "אני לא צעצוע, אני בן אדם. אני לא פה כדי שישתמשו בי וינצלו אותי. כולם כל כך בטוחים שאני סתומה בלונדינית, עד שזה נהיה משרה מלאה רק להוכיח שאני לא".

אבל המשפטים היותר מעניינים הגיעו אחר כך, כשדיברה על השער האייקוני במגזין "ספורטס אילוסטרייטד", שהפך אותה לכוכבת הגדולה שהיא היום: "הרגשתי נורא אחרי השער ההוא", הפתיעה הכוכבת. "במשך חודש שלם ישבתי ופשוט הרגשתי נורא עם עצמי. כל בחור שניגש להתחיל איתי היה או נשוי או מאורס, הרגשתי כמו מתנה ממסיבת רווקים".

לדיבורים הבלתי פוסקים על המראה שלה וההתקפות שמגיעות מכל כיוון תוסיפו עכשיו גם את הטרנד החדש: להציג אותה כבת זוג מופרעת ולא שפויה לחלוטין, קלישאה של דמות טראגית בקומדיות רומנטיות סוג ז' שרק מחכה שיבוא הבחור הנכון ויגאל אותה מכל יסוריה, מה שמוביל לאחת משתי מסקנות אפשריות: או שהוליווד חצתה סופית את הגבול בהתקפה על ילדונת בת 21, או שהפעם, לשם שינוי, יש אמת מאחורי בליץ השמועות האחרון.

רגע אחד עושה כיף, רגע אחר כך מחפשת דירות

המסקנה, ככל הנראה, היא שהאמת, כרגיל, היא אי שם באמצע. היא בת 21. הוא בן 33. זה כנראה לא היה אמור לעבוד מלכתחילה. היא אחת מהדוגמניות העסוקות בעולם, לו יש קריירה ענפה, הם לא מתגוררים באותו המקום, ובקיצור, איך נגיד את זה בעדינות, ראינו קשרים שנגמרו על פחות מזה. אבל העיתונות האמריקאית, איך לא, חוגגת על הנושא הזה, ומנסה להוציא את כל הרפש החוצה: "היא פשוט חירפנה את מקסים", אמר מקור לניויורקדייליניוז, "היא נהייתה רצינית עוד לפני שהוא בכלל הבין מה קורה כאן. רגע אחד היא אמרה לו שהם רק עושים כיף, רגע שני הוא גילה שהיא מחפשת דירות בשבילם. הוא הגיע למצב שהוא לא יודע עם איזו קייט הוא יקום בבוקר, והעדיף לא לקום איתה בכלל".

עם זאת, מצד מחנה אפטון, יש כאלו שמנסים למתן את העניין: "לא כל כך ברור לי על מה הרעש", אמר חבר קרוב שלה. "לפעמים זה פשוט לא עובד. היא עסוקה מאוד, היא כל הזמן בתנועה, קשה לה להחזיק קשר רציני. אבל כן, אני מודה שהיא מאוד אהבה אותו והייתה מאוד רצינית לגביו, וכשהיא אמרה לו את זה הדבר היחיד שהוא ענה לה היה: 'אני חושב שאת אדם ממש טוב'".

כאילו שזה לא מספיק, אפטון לא ממש מצליחה להרים את הראש. בימים אלו יצא הטריילר לסרט המדובר "האישה האחרת", סרט הבכורה שלה כשחקנית ראשית (יחד עם קמרון דיאז ולסלי מאן) שיצא לאקרנים באפריל. אם חשבתם שמישהו יתן לה נחת לדקה, ובכן, טעיתם לגמרי.

בטריילר נראית אפטון כשהיא מתרוצצת בביקיני, דבר די צפוי בהתחשב בעובדה שהיא משחקת את הבלונדינית הסקסית והנלהבת מדי בשלישיית הבנות שמגלות שהן יוצאות עם אותו בחור ומחליטות לנקום. ובכל זאת, ולמרות שהיא נראית מצויין גם בביקיני הזה, מיטב אתרי ומגזיני ארצות הברית עולים שוב להתקפה מתוזמרת עליה.

"זה שיווק דוחה לסרט", כתבו בוניטי פייר השבוע בתגובה לקדימון. "זהו שיווק גברי אגרסיבי וחסר בושה לסרט שאמור להיות סרט בנות קלאסי". למרות שאפטון היא בוודאי לא הראשונה, השנייה או המאתיים שהופיעה בטריילר בביקיני (היוש, ג'ניפר אניסטון. אהלן, קמרון דיאז. הלו הלו, כמעט כל כוכבת הוליוודית אחרת), היא פשוט מטרה שקל נורא להיכנס בה. "מדהים שהמחשוף והפנים של קייט אפטון מקבלים את אותו זמן מסך", כתבו בטור הארסי. "אנחנו מאוכזבים מאוד מהקדימון הזה. אפשר היה לציין, למשל, שהבמאי הוא ניק קסווטס (במאי "היומן" - מ.י), אבל לא, במקום זה נראה לכם את הביקיני של אפטון".

"קייט אפטון בהחלט מוכיחה בסרט הזה שהיא יותר מפנים יפות", נכתב בפוקס ניוז. "עכשיו היא מוכיחה שיש לה גם אחלה גוף". טורים ברוח דומה התפרסמו בשבוע האחרון בכל מיני מקומות, וזה, להזכירכם, רק על פרומו של שתי דקות. מה יקרה כשהסרט יצא לאקרנים!?

אבל כל זה, בינתיים, לא ממש משפיע על אפטון, שבחרה שלא להגיב לשלל הביקורות השליליות שקיבלה. במקום זה היא בחרה להפתיע את כולם ועשתה קעקוע של צלב על היד, כסמל להתחזקותה הדתית. "באחד הצילומים איזה צלם אחד פשוט ניגש אלי והוריד לי את שרשרת הצלב שהייתה לי על הצוואר", סיפרה לאל. "כששאלתי אותו מה הוא עושה הוא אמר לי 'נו, באמת, כאילו שאת דתית'. זה ממש השפיע עלי. הבנתי שאני רוצה את הצלב עלי כל הזמן, כדי שאף אחד לא יזלזל בדתיות שלי".

נו, אבל תודו שהיא מתאימה בול לתפקיד הקדושה.

כך או כך, אפטון ממשיכה בשלה. שמועות גורסות שהיא בדרך להיות נערת בונד החדשה (האמת? יושב עליה בול), והיא כנראה תמשיך לצפצף על מקטרגיה. והמבקרים? הם כנראה ימשיכו למרר את חייה, לפחות עד שימצאו קורבן חדש.