בגיל 17 וחצי החיים של שריל אן טווידי נראו כמו עוד מקרה אבוד, אחד מני רבים שהסתובבו בניוקאסל האפרפרה בסוף הניינטיז.

אחרי שהושעתה פעמיים מהתיכון שלה - פעם אחת בגלל שקיללה באוטובוס, ופעם שנייה בגלל שנכנסה לקטטה עם תלמיד אחר, וניצחה (ריספקט) - החליטה טווידי לעזוב. למיותר לציין, מן הסתם, ללא תעודת בגרות מלאה. או חלקית. או בכלל.

היא החלה למלצר למחייתה ,ובאופן קצת בלתי ייאמן היא הצליחה לסבך את העניינים עוד יותר, כשתקפה, על פי בית המשפט, לקוחה בשירותים ונכנסה עמה לקטטה. השופטת בתיק קבעה שטווידי גרמה ליריבתה חבלות קשות, אך התחשבה בגילה הצעיר וגזרה עליה 120 שעות עבודה לקהילה בלבד, כמו גם קנס כספי קטן.

למרות שהיה ברור לכל הנוכחים בחדר (כמו, למשל, לעובדת הסוציאלית שבדקה אותה) שמדובר במקרה אבוד, איש לא ממש האמין, ממש כמו בסרט טוב, שדווקא התקרית הזו היא זו שתציל את אן טווידי. אבל החיים, כבר למדנו, מוצלחים יותר מכל סרט שאנחנו מכירים.

השופטת ריחמה עליה. שריל קול (צילום: gettyimages)
השופטת ריחמה עליה. שריל קול (צילום: gettyimages)

באותה תקופה בערך החלה להתפשט בבריטניה תופעת הריאליטי, ותחרויות שירים החלו לצוץ בכל עבר. אן טווידי הלכה להיבחן לאחת מהן, Popstars The Rivals. סיפורה המחוספס, בתוספת ליכולות השירה המדהימות שלה (וגם המראה המצודד) גרמו לה להיבחר. הנערה מניוקאסל, שהייתה סיפור רע מאוד בין כותלי בית המשפט, הייתה בדיוק המצרך הזה שמחפשים בכל ריאליטי.

באחת מהמשימות היו צריכות הבנות שנשארו לחבור ללהקה אחת מול הבנים. נדין קויל, שרה הרדינג, ניקולה רוברטס, קימברלי וולש וכמובן טווידי שלנו חברו להופעה אחת בלבד, אבל זה כל מה שהיה צריך כדי שהקהל יתאהב. להקת Girls Aloud פרצה לתודעה, ולא נראה היה שיש לה איזושהי כוונה לחזור אחורה.

בגלל שמדובר, סך הכל, בלהקה די מוכרת, הנה השורה התחתונה: 20 סינגלים שחררה הלהקה, אף אחד מהם מעולם לא ירד מהמקום העשירים במצעד הבריטי, כשארבעה מהם (כולל סינגל הבכורה) חורכים את המקום הראשון. כל אלבום שלהם, אם אתם ממש בעניין של מספרים, מכר יותר ממיליון עותקים.

לא מאמינים לנו, ובטוחים שכמו כל התקשורת אנחנו מנפחים סיפורים סתם כי מתחשק לנו? ובכן, אתם צודקים, אבל זה עדיין לא מנע מספר השיאים של גינס (!) להכריז על הלהקה כעל "החבורה המצליחה ביותר בתולדות הריאליטי העולמית". תואר שהן מחזיקות בו, אגב, עד עצם היום הזה.

שש שנות פעילות אחר כך, הבנות הודיעו באופן פומבי שהן לוקחות שנה הפסקה על מנת לנסות ולפתח קריירת סולו משלהן, אבל הבטיחו שיחזרו להקליט אלבום ב-2010. זה כמובן לא קרה.

מיליון פאונד וחתונה

במקביל, החלה אן טווידי לצאת עם אחד, אולי שמעתם עליו, אשלי קול. אם אתם חובבי כדורגל אתם בטח אומרים לעצמכם "מגניב", אם לא, אתם בטח שואלים את עצמכם "מי זה האיש הזה שנשמע כמו שרת אנגלי בליברפול?".

ובכן, אשלי קול הוא שחקן נברת אנגליה ואחד מהכדורגלנים הבולטים ביבשת הבריטית בעשור האחרון, אבל גם טראבל מייקר לא קטן. החיבור בין השניים היה אך טבעי, כנראה, וביוני 2005 כרע קול על ברך אחת ושאל אותה את השאלה הגדולה מכולן. החתונה, שנערכה ביולי 2006 כוסתה בלעדית על ידי המגזין"אוקיי", ועל פי השמועות שלשלו לכיסם הזוג יותר ממיליון פאונד.

אלא שלא הכל היה ורוד בנישואיה של גברת קול החדשה, כשפחות משנתיים מיום החופה פרסם ה"סאן" וידויים של שתי בחורות ששכבו עם הבעל קול. שריל קול, כיאה לרעייה אוהבת, התעלמה מהשמועות והכתבה. בדיעבד, בהתחשב במוניטין של קול, אולי היה צריך להקדיש לזה יותר תשומת לב.

אבל לקול לא היה זמן להקדיש תשומת לב לנישואיה המתפוררים, שכן היא עבדה במרץ על קריירת הסולו שלה. ב-2009 יצא אלבום הבכורה שלה, "3 מילים", והפך חיש קל לסנסציה מסחרית לוהטת.

הוא בילה שבועיים במקום הראשון במצעד המכירות הבריטי ומכר ביותר מ-300,000 עותקים במהירות (היום הוא כבר חצה את רף המיליון). בריטניה, וזה ברור, התחילה להתאהב.

ומה שהתחיל באולפן נגמר דווקא בסיבוב הופעות מפתיע, ומה שבעיקר היה מפתיע היא העובדה שהוא לא היה שלה. קול הייתה רק אמורה לחמם את הבלאק אייד פיז במסע ההופעות העולמי שלהם, אבל הרשו לנו לצטט את הביקורת מהדיילי מייל, שקבעה ש"קול הייתה אמורה להיות המופע התומך, אבל כמו שגילה כל הקהל, היא הייתה האטרקציה המרכזית".

לצד הכשרון הבאמת מופלא שלה, הפגינה קול גם סקסיות מתפרצת ויוצאת דופן. הדבר לא נעלם מעיניהם החדות כתער של קוראי העיתון "אף.אייץ'.אמ", כשבחרו בה בשנת 2009 לאישה הסקסית ביותר בעולם, וגם חזרו על הבחירה ב-2010. בכך הפכה קול לשנייה בהיסטוריה בלבד שזוכה פעמיים ברצף.

הראשונה, אם תהיתם, הייתה ג'ניפר לופז (2000 ו-2001).

אלא שבעוד ש-2009 הייתה חלומית, 2010 התבררה כסיוט. בפברואר נחשפו בעיתונות הבריטית שש נשים נוספות שעמן קיים אשלי קול יחסי מין, מה שהוביל לדרישת גט מצידה של קול, שבעלה כנראה לא הסתפק בלהיות נשוי לאישה הסקסית בעולם.

שנייה רק לג'ניפר לופז. שריל קול (צילום: gettyimages)
שנייה רק לג'ניפר לופז. שריל קול (צילום: gettyimages)

כאילו שזה לא מספיק, ביולי אותה שנה חזרה קול (ששמרה על שם משפחתה, בעיקר מסיבות מסחריות) מטנזניה כשהיא חולה במלריה ואושפזה בבית חולים לכמה חודשים. כאילו שזה לא מספיק, היא צנחה במיקום הסקסי שלה ולא נכנסה אפילו לעשירייה הפותחת (התחרות מתקיימת במאי כל שנה).

עוד צרות? למה לא. באותה שנה נבחרה קול לשפוט באקס פקטור האמריקאי. כבוד? כבוד. לרוע המזל, המשרה הזו החזיקה מעמד בדיוק שלושה שבועות עד שקול סולקה משם בבושת פנים. למה? הסיבה לא ידועה עד היום. בהתחשב בעבר הטמפרמנטי שלה, יש לנו איזה התחלה של כיוון של ניחוש פרוע.

שם הסינגל: "לך תזדיין"

עבר לא מעט מאז ששמענו מקול פעם אחרונה. עד עכשיו, כאילו. אלבומה החדש סוף סוף יוצא, ועושה רושם שקול שינתה תדמית והחליטה להיות אגרסיבית עוד יותר, כשהסינגל הראשון ששוחרר סוגר חשבון עם בעלה לשעבר, אשלי קול.

אה, ולסינגל קוראים "לך תזדיין". נראה לנו שזה אומר הכל.

התמונות ששוחררו מהקליפ גם הן מראות תלבושות חשופות בהרבה ממה שהתרגלנו מקול, בעיקר בהשפעת החברה הטובה ריהאנה. בקיצור, גמרנו להיות הילדה הטובה מהלהקה. הגיע הזמן לאוורר את שריל קול האמיתית.

עם זאת, לקול יש מטרה חדשה בחיים, עליה גם הצהירה אתמול בגארדיאן: להתחתן עם הנסיך הארי. שאיפות צנועות כאלה, אתם יודעים בנוסף, כמובן, יש לו את כל הכוונות שבעולם להיבחר שוב לאישה הסקסית ביותר בעולם בפעם השלישית ברצף. ההצבעה נסגרה לפני כמה ימים, התוצאות במאי, אבל לפי הימים האחרונים עושה רושם שקול מוכנה לעשות לא מעט כדי לתפוס שוב את המקום שלה במרכז התודעה.

או את הנסיך הארי. מה שיבוא קודם, אתם יודעים.