חדשות לבקרים אנחנו שומעים על תלונות מצופי הטלוויזיה ברחבי העולם על לבוש פרובוקטיבי של הנשים שעל המסך. אלא שבפעם הראשונה בהיסטוריה הבריטית (וכנראה גם העולמית) יצא לנו לשמוע על מנחה שהתפטרה בגלל התלונות.

רגע לפני שנטפל בסוגייה הבוערת, אולי כדאי קודם להציג את סוזנה ריד (41) ובכל זאת לתת לה את הכבוד המגיע לה. לא מדובר, בשום פנים ואופן, באיזו פליטת ריאליטי צעקנית, אלא בעיתונאית רצינית שכבר שנים נחשבת לאחת מהפנים המוכרות ביותר של ה-BBC.

היא התחילה בהגשת חדשות לפני שהפכה לפנים שאנגליה מעדיפה לפתוח איתן את הבוקר, תפקיד שהיא ממלאת בנאמנות מאז שנת 2004. אמנם היא אחראית על הצד הקליל יותר של החדשות, כיאה לתוכניות בוקר, אך לא פעם הוכיחה שלמרות החזית המטעה היא יודעת גם לנשוך כשצריך. היא יודעה ביכולת הראיון שלה (למרות שאם תשאלו את יו גרנט היא ידועה בעיקר בזכות המחשופים בראיונות שלה) וגם בגישתה המקצועית ובפרשנות הפוליטית החדה שלה.

וגם, ובכן, בבגדים הקצרים שלה.

כבר כמה שנים מגיעות בקביעות למחלקת פניות הציבור של ה-BBC תלונות על בגדיה של ריד, אלא שהן הערוץ והן ריד עצמה בחרו להתעלם מזה. לנוכח העובדה שהפניות התגברו בזמן האחרון וטענו, בין היתר, שריד מראה יותר מדי רגליים או מחשוף ומקשה על הצופים להתרכז, החליטה ריד, בצעד מפתיע למדי, להתפטר כמחאה.

"אנשים, אני חושבת, לא ממש הפנימו את עובדות החיים", אמרה בראיון ל"רדיו טיימז". "יש כנראה אנשים מסויימים שעדיין מופתעים מהעובדה שלנשים יש חזה".

"בזמן האחרון יש תלונות על כל דבר", התאוננה ריד וחשפה טפח מעולם החדשות הבריטית. "פעם זה לא היה ככה, אבל היום מספיק שרואים צל של משהו, וישר כל הערוץ מוצף בתלונות. אי אפשר לעבוד ככה, זו לא סביבת עבודה נעימה".

"אני לא מתלבשת באופן סקסי", המשיכה האמא לשלושה את המונולוג, "אני בטלוויזיה, ובטלוויזיה צריך להיראות טוב. מחוץ לאולפן אני הולכת רק עם ג'ינס וטי-שרט, אבל זה לא בדיוק הבגדים שאיתם אפשר להופיע בטלוויזיה, נכון?".

עם זאת, לפחות על פי הדיילי מירור, ההתפטרות הייתה יותר סימבולית מאשר מעשית, ולא פוסלים שם את העובדה שהראיון מושך האש נועד למטת יחסי ציבור ותו לא. כךאו כך, טוענים שם, עזיבתה מרצון קשורה גם למעברו של האולפן.

ה-BBC, כך במירור, לא יוותרו על ריד כל כך מהר, ולמעשה היא תחזור לשדר כבר באפריל, אך כנראה במתכונת אחרת. ולא, עדיין לא ידוע מה היא תלבש. אתם מוזמנים לצפות בקטעים השנויים במחלוקת שלה, ולהחליט בעצמכם.