שמועה עקשנית באתרי ההיאבקות (וטיפ: שמועות כאלה מתבררות כמעט תמיד כנכונות) טוענת שקצת לפני יותר מחצי שנה, בישיבת הנהלה מורחבת, הגיעו ראשי ה-WWE, ארגון ההיאבקות הבידורית הגדול והמצליח ביותר בעולם, למסקנה שאין מנוס אלא לפטר את המתאבקת קלי קלי.

היא לא יודעת להתאבק, טענו מקטרגיה, ואין לה מקום במחלקת הנשים של הליגה.

רגע לפני שקיבלה קלי את ההודעה – בעיקר עקב בעיות טכניות, שכן מתאבקי ומתאבקות ה-WWE נמצאים 300 יום בדרכים, ולפטר מישהו בטלפון זה קצת לא אנושי – התקיימה התוכנית השנתית שנקראת "כוח להמונים", ובה, פעם בשנה, הקהל מרכיב את הקרבות שאותם הוא מעוניין לראות.

משהגיעו התוצאות, ראשי הארגון שפשפו את עיניהם בתדהמה. לא פחות מ-52% רצו לראות את קלי קלי מתמודדת על התואר.

השאר, אתם כבר מכירים את הקלישאה, היסטוריה. קלי עלתה לזירה, זכתה באליפות הנשים (תיכף נסביר איך. רמז: זה לא בגלל כישורי ההיאבקות שלה) ולרייטינג של ה-WWE קרה דבר שלא קרה לו כבר שלוש שנים ברציפות: הוא עלה.

מה עלה, הרקיע. פתאום הבינו ראשי ה-WWE את גודל הטעות שכמעט נעשתה, והחליטו שבכל זאת מישהו ישאר בלי עבודה, אלא שהפעם הפנו את האצבע המאשימה לראש מחלקת הכשרונות שהמליץ לפטר את קלי קלי.

וכך, הפכה בין לילה הבלונדינית מג'קסונוויל פלורידה לא רק לאלופת הנשים, אלא לתקווה הכי גדולה – ואולי, יש לומר, האחרונה – של ענף ההיאבקות הבידורית.

לא רק בלודנינית

רגע לפני שאנחנו ממשיכים, כדאי להבין איך כל העסק עובד שם. ההיאבקות ב-WWE מבויימת לגמרי. מדובר בהצגה לכל דבר הכוללת מאות תסריטאים ואנשי צוות, בארגון שסך הכל מונה משהו כמו 6,000 עובדים.

המתאבקים הם שחקנים נהדרים (המוכרים שבהם הם סטיב אוסטין ודווין ג'ונסון, אותו ראיתם מככב גם ב"מהיר ועצבני" האחרון) ואתלטים מוכשרים מאוד, אבל הקשר בין רובם לבין היאבקות הוא, אה, קצת מקרי. זה, כמובן, לא מפריע לקהל האמריקאי, שגודש את האצטדיונים מדי שבוע והפך את ארגון ההיאבקות לאימפריה כלכלית.

אלא שבשלוש השנים האחרונות חווה הארגון תופעה שאותה לא ראה כבר כמעט עשרים שנה: הרייטינג שלו בירידה מתמדת. רק לפני שמונה חודשים הגיע לשפל של 2.17 (זה בסדר, בארצות הברית מדובר עדיין בכמה מיליונים טובים של צופים), בערך חצי מהרייטינג שאליו התרגלו שם.

כל זה קורה, בין היתר, בגלל שהדור המוכשר של האייטיז והניינטיז (בהיאבקות, בגלל שמדובר בשחקנים, לא נדיר גם לראות מתאבקים בני חמישים ושישים) הולך ומזדקן, וחילופי הדורות לא ממש מצליחים לתפוס את הקהל שרגיל היה לקבל את אותם המתאבקים במשך שלושים שנה.

ואז באה קלי קלי, והכל השתנה.

רק שיהיה ברור, לפני שאנחנו ממשיכים: היאבקות מקצוענית מבוססת, בראש ובראשונה, על מחלקת הגברים. אלא שמסתמן שבניגוד לכל האגדות וסיפורי הקומיקס שגדלנו עליהם, הפעם זו תהיה דווקא הבלונדינית הצנומה שתציל הפעם את כל הגברים השריריים והחסונים.

בקושי ניצחון אחד

קלי קלי (זהו שם במה, כמובן. שמה האמיתי: ברברה ג'ין בלאנק. והיא גם חצי יהודיה מצד אביה!) הצטרפה להיאבקות בשנת 2006, כשהיא בת 19 בלבד.

היא נשלתה מלימודי התואר שלה בעיתונות על ידי אחד, ג'ון לורנייטס, שעם או בלי קשר לקלי קלי הפך לפני שלושה חודשים ליחיד שמקבל החלטות חוזיות בכל הקשור למתאבקים והמתאבקות בארגון.

ברברה, שלא היה לה שום קשר להיאבקות - מקצוענית או לא - לפני שפגשה בלורנייטס, הסכימה להצטרף.

בו במקום היא קיבלה חוזה – החלטה תמוהה מאוד בארגון ששולח את רוב כשרונותיו הצעירים להשתשפף בליגות זניחות במשך כמה שנים טובות – וכמה חודשים לאחר מכן הגיחה לאוויר העולם קלי קלי, ולא בקול תרועה רמה במיוחד.

הדמות שאותה שיחקה קלי (אח, השנים הפרועות של העשור שעבר) הייתה חשפנית שגם ניאותה להתפשט על הבמה, אך בכל פעם, רגע לפני שהייתה מורידה את החזייה, משהו היה קורה (תקלה טכנית מבויימת, מתאבק שמתפרץ לזירה ועוצר אותה וכו'). הקהל לא ממש השתגע על החשפנית הנועזת, וקלי קלי אופסנה במחסנית כשהיא בעיקר משמשת כתפאורה למתאבקים מהמין השני.

ב-2009, בעקבות ההחלטה להיות יותר "חברותיים לילדים", נזנח הקו של החשפנית וקלי קיבלה זהות חדשה, מעין הבת של השכן בלונדינית כזו. הבחורה הנועזת הפכה לחסודה וצנועה ודווקא זה, מה אתם יודעים, היה משהו שהקהל האמריקאי לא הצליח לעמוד בפניו, ונשבה.

לאט לאט החלו להיות מונפים שלטים עם שמה של קלי קלי (אירוע נדיר למדי, שכן רוב השלטים באירוע, כמובן, מכוונים למתאבקים הגבריים) והיא זכתה לתשואות מיוחדות בכל פעם שנכנסה לזירה. עם זאת, יש לציין שזה לא ממש הרשים את ראשי הארגון, שבתסריט גרמו לה להפסיד שוב ושוב ושוב ושוב.

אלא שאז, כאמור, התרחש אירוע "כוח להמונים" ותסריטאי ה-WWE החליטו, כמעט ברגע האחרון, שקלי תזכה באליפות הראשונה שלה אחרי חמש שנים בארגון, זמן נצח במונחי רסלינג. הקהל באולם השתגע וגם הרייטינג, שלראשונה, סוף סוף, עלה.

מאז, כמובן, קלי קיבלה שדרוג משמעותי. וצברה לא פחות מ- 15 נצחונות רצופים. קצת מפתיע, חייבים להודות, עבור מתאבקת שעד לפני חצי שנה בקושי הצליחה להשיג ניצחון אחד.

לפני פחות מחודש, אגב, החליטו התסריטאים שהיא צריכה להפסיד קצת כדי להיראות אמינה. האליפות, החליטו שם, לא תהיה על הכף בקרב ההוא, וקלי קלי הפסידה למתאבקת ברי בלה. אבל מי שהפסיד בגדול היה הרייטינג של התוכנית שבוע לאחר מכן שמ-3.17 (ושוב, בארצות הברית כל פסיק הוא מאות אלפי צופים) צנח ל-2.67.

למרות שאי אפשר להוכיח קשר ישיר בין קלי קלי לבין הרייטינג (אחרי הכל, הגברים הם עדיין משהו כמו 90% מהתוכנית), העדיפו ראשי ה-WWE שלא להסתכן. קלי קלי היא אלופת הנשים כבר חמישה חודשים (אחד הרצפים הארוכים ביותר בשנים האחרונות) ולא נראה שיש למישהו עניין שהיא תפסיד אותה בקרוב.

מקטרגיה, אגב, מקטרגים אותה בצדק. היא חמודה והכל, אבל היאבקות היא לא ממש הצד החזק שלה. או החלש שלה. או איזשהו צד בכלל. היא יודעת לעשות כמה מהליכים אקרובטיים, אבל מול מתאבקות אמיתיות כמו נטליה או בת' פיניקס היא נראית כמעט מגוחכת.

אז מה יש לה? בלונד. וגוף יפה. וחיוך מתוק. וסקס אפיל מטורף שממגנט כל גבר ממוצע שרואה אותה על המסך.

ומה אתם יודעים, זה מספיק, כנראה, כדי להקפיץ אותה לראש הרשימה בפורום "עם איזה סופרסטאר הייתם רוצים להיפגש" באתר ה-WWE. גם העובדה שהמרצ'נדייז שלה נמצאות במקום הרביעי הכללי לצד אגדות היאבקות כמו ג'ון סינה וסי.אם פאנק רק מוכיחות עד כמה היא מחזיקה על הכתפיים הצנומות שלה. ולא, זה לא ממש מופרך שהיא תכבוש את המקום הראשון גם בטבלה הזו.

אגב, לורנייטס אומת לפני כשבועיים במסיבת עיתונאים עם הטענות נגד קלי קלי, והעובדה שיש טוענים שהיא גוף יפה וחיוך וזה הכל. "אולי", אמר לורנייטס ספק בציניות ספק ברצינות וחייך, "זה כל מה שצריך".