אחת מאהבותיו הגדולות של טרוי סנדלה בן ה-12 היא דמותו המפורסמת של גיבור העל "קפטן אמריקה", המופיעה בחוברות הקומיקס מבית היוצר של מארוול. טרוי אימץ את דמותו של קפטן אמריקה בחייו לא רק כדמות קומיקס או דמות מבדרת מעולם הקולנוע, אלא כגישה לחיים. הדמות מהווה עבורו מקור השראה לאומץ וגבורה וזהות לאחוז בה ולמצוא דרכה כוחות להתמודדות עם המלחמות שהוא עובר בחייו.

טרוי ומשפחתו נפגשים עם גיבורי העל

סנדלה הגיח אל אוויר העולם בשבוע ה-23 להריון ועבר שורה ארוכה של טיפולים רפואיים עקב סיבוכים בלידתו המוקדמת. הרופאים שטיפלו בו ניבאו לו סיכויים קלושים ביותר לשרוד ודרך ארוכה לעבור עד שיצא מכלל סכנה.

למרות אבחנות הרופאים, חדוות החיים שמילאה אותו בשנות חייו הראשונות עזרה לו להתמודד עם האתגרים הרפואיים והחברתיים שעבר. לפני מספר שנים אובחן סנדלה כלוקה באיחור התפתחותי. עובדה זו לא מנעה ממנו לפתח אישיות חברתית שובת לב בתמיכת הוריו וסביבתו, שאיפשרה את שילובו במערכת החינוך בכיתה עם ילדים רגילים.

לפני מספר חודשים הותקף סנדלה על ידי שני נערים, שהפילו אותו לרצפה כשירד מהאוטובוס והכו אותו. כשחזר לביתו הוא סיפר לאביו שהוא לא הכיר את התוקפים שהיו מבוגרים ממנו ולא הבין מדוע הותקף והוסיף: "אבא, המשכתי לקום, ממש כמו קפטן אמריקה!".

ג'ייסון טייט משתמש בגיבורי העל כמקורות השראה לילדים בכיתת האמנות שלו

הבלוגר האמריקאי דייב ואנז, ששמע את הסיפור מאביו של סנדלה, העלה לבלוג שלו פוסט המספר את שאירע. "כשטרוי חזר ונעמד", כתב ואנז בבלוג, "הוא לא רק עמד מול הבריונים. הוא עמד בשם כל מי שאי פעם נדחף מטה, נדחה הוא שגרמו לו להרגיש חסר ערך".

"כל מי שהיה עם טרוי באותו החדר יודע בבירור, שהאישיות שלו בהירה כפי שהיום מואר", כותב ואנז בבלוג שלו. "אני מכיר את טרוי כ-10 שנים. אני לא יכול לומר כמה פעמים הוא שיגע אותי, אבל אני יכול לומר לכם שזה לא מתקרב למספר הפעמים שהוא גרם לי להרגיש נאהב".

משם ואילך בכוח קסמיה של המדיה החברתית הגיע סיפורו של סנדלה עד לאוזניו של קפטן אמריקה בכבודו ובעצמו. קפטן אמריקה, שהתרגש מהסיפור, הזמין את סנדלה ומשפחתו לביקור רשמי באולפני יוניברסל באורלנדו, פלורידה. לקראת הביקור תוכננה עבור סנדלה הפתעה של פעם בחיים: הוא יפגוש את גיבור-העל הנערץ עליו ויהפוך לגיבור-על בעצמו.

כהמשפחה הגיעה לאולפני יוניברסל ופגשה את קפטן אמריקה לראשונה, גיבור העל זיהה את סנדלה מיד ופנה אליו: "אתה טרוי?". הוא ביקש ממנו וממשפחתו להמתין לו במקום בו המתינה לו הפתעתו. כשהגיעו האורחים לאיזור המיועד הם זכו לבלות את היום עם קפטן אמריקה וחבריו, ביניהם: ספיידרמן, סופה ודמויות קומיקס נוספות מבית היוצר של מארוול.

את המפגש תיעד דייב ואנז שערך את התמונות שצולמו והכין קומיקס שבמרכזו גיבור-העל טרוי. לאחר שפירסם ואנז את הקומיקס בבלוג שלו, סיפורו של סנדלה החל לפרוש כנפיים ברחבי המדיה החברתית והתקשורת באמריקה ובעולם כולו.

  (צילום וקומיקס: ''Dave Vanz'')

"לא היה לו מושג", כתב דייב ואנז בבלוג שלו. "טרוי לא ידע שמקרה הבריונות האלים שהוא עבר יוביל אותו למפגש עם גיבור התרבות שלו. הוא לא ידע שהסיפור שלו יעורר השראה באנשים ברחבי אמריקה (ובעולם כולו). הדבר היחיד שהוא כן יודע, זה שכשהחיים מפילים אותך מטה, אתה קם בחזרה".

צידה לדרך

"אין האדם יכול תמיד להיות גיבור, אבל הוא תמיד יכול להיות אדם" (יוהן וולפגנג פון גתה)

לאתר מהות החיים