גידי שפרוט

(צילום: Thinkstock)

הכי ארוך או הכי גבוה, הכי חזק או הכי יפה. החיפוש אחרי הגל המושלם, זה שביום מן הימים תוכל להגיד שהוא הגל של החיים שלך הוא לא רק קלישאה.

גולשי גלים נמצאים בחיפוש יומיומי אחרי גלים טובים יותר. זה מתחיל בגלים שקרובים לבית, במה שהאמריקאים קוראים לו מורנינג פטרול – סיבוב הבוקר בין הספוטים המקומיים שכל מטרתו היא להחליט באיזה מהם יישבר גל יותר טוב. ההמשך הטבעי הוא בטיולי הגלישה אל יעדים אקזוטיים שמציעים גלים שלא תמצא קרוב לבית אלא אם הבית שלך הוא בקתה בג'ונגל.

קומץ בני המזל שמצליחים להפוך את הגלישה למקצוע זוכים לחוות את החיפוש הזה במימדים גלובליים. חברת ריפ-קרל לקחה את החיפוש הזה עוד שלב קדימה, ומקיימת במשך שנים משלחת חיפוש קבועה שתרה אחרי הגלים הטובים בעולם. הפעם הם שלחו חמישה גולשים, ותיקים כמו טום קורן – שלוש פעמים אלוף עולם, וזאטוטים כמו טיילר לרונד, למסע בן חצי שנה באינדונזיה בעקבות הגל המושלם. לאורך הדרך שיחררה החברה לרשת סרטונים שמתעדים את המסע, את הגלים ואת החוויות שנאספו על הדרך. באחד באפריל הם העלו את הסרטון הבא שאיך לומר, היכה גלים בעולם הגלישה.

תעלול פוטושופ? מתיחת אחד באפריל? באתרי האינטרנט התקשו להחליט. לפי צבע המים וצורת הגל המומחים הסיקו שמדובר בגל-גאות שרץ במעלה נהר, תופעת טבע נדירה שבה כמות אדירה של מים מתגלגלת נגד כיוון הזרימה של הנהר ויוצרת גל. אבל רצף הגלים שמסודרים זה אחרי זה בשורות והצינורות המושלמים שמתקפלים מהם השאיר את כולם פעורי פה ובציפיה מתוחה לסרט המלא שלא איחר לבוא.

אז כן, יש גל כזה והוא נמצא בסומטרה, מערב אינדונזיה, גל שנשבר במעלה נהר לאורך 50 קילומטרים עם ליין-אפ של 20 שורות. טום קורן, ותיק הגולשים במשלחת טוען בתוקף שלמרות הצבע החום של המים הגל מאוד מזכיר גל של אוקיינוס, רק שללא ספק מדובר בגל הארוך ביותר שהוא לקח בחיים שלו. אני מאמין לו.