שירי מימון שוב מתכוננת למרתון של עשייה מאומצת בחודשים הקרובים ומגדירה את התקופה הנוכחית "השקט שלפני הסערה".

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

על המסך כבר עלתה העונה החדשה של האקס פקטור, שם היא משמשת כשופטת לצד עברי לידר, משה פרץ ורמי פורטיס. כשהיא יושבת מאחורי שולחן הפאנל באודישנים שנערכו לפני מספר חודשים, לא תמצאו אצלה שום הנחות שהיא עושה למתמודדים, לאור עברה כפיינליסטית בכוכב נולד.

"אם הייתי זמרת מזרחית היו לי המון במות להשמעה, אבל בז'אנר שלי יש רק תחנה אחת, גלגל"צ, ואנחנו נתונים לחסדיה. זה מטריף אותי"

לצד אמפטיה והזדהות עם המעמד המלחיץ, מימון, בת ה-34, דורשת מכל מי שנמצא לפניה להשקיע ולדייק, בדיוק כפי שהיא דורשת מעצמה.

נכון שאת הניצחון בעונה הקודמת עם בת חסותה רוז פוסטנס היא הייתה רוצה לשחזר שוב, אבל מקווה שהפעם תהיה לזוכה קריירת שירה ולא כפי שקרה עם רוז, שלא השתלבה בתעשיית המוסיקה בישראל.

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> חדש וכייפי: האפליקציה החדשה של "לאשה" , כל ההפתעות בפנים

במקביל, בעוד כחודש יחד עם פתיחת השידורים החיים של התוכנית, היא תתחיל בחזרות למחזמר "אוויטה" שיעלה בתיאטרון הלאומי הבימה, בו היא תגלם את התפקיד הראשי בדמותה של אווה פרון.

בראיון עם דינה חלוץ למגזין המודפס, שירי מספרת על כל עובדות החיים שגילתה מאוחר מדי:

לא ידעתי שלילות לבנים משבשים את החיים

"גם היום, כשאיתי כבר בן שנתיים, אני לא ישנה בלילה ואני מתה מזה. אני יכולה לסבול הכל, חוץ מלילות לבנים. אני לא מתגברת על זה. זה שיבש לי את כל החיים בשנתיים האחרונות, פגע בכל חלקה טובה בחיים שלי, בזוגיות, בקריירה, במערכת היחסים שלי עם העולם. קשה לי לתקשר כשאני עייפה כל כך. תני לי שש שעות שינה מטכ"ליות ואני מסודרת. מזל שיוני עוזר לי בקטעים האלה, לוקח את איתי לגן ונותן לי לישון עוד קצת בבוקר. אם הוא רק היה ישן בלילה, כבר הייתי עושה עוד ילד".

לא ידעתי שרוז פוסטאנס תגיע למצב קשה

"עד כמה שרוז ענקית, היא לא ידעה שום דבר על עולם הבמה והייתה חסרת ביטחון מאוד. אני הייתי המנטורית שלה ב'אקס פקטור' והחלטתי בשבילה הכל: מה היא תשיר ומה היא תלבש, עד לרמת העגילים, וגיליתי שהתפקיד הזה מתאים לי".

"אחרי שהיא זכתה שינו את אשרת השהייה שלה מוויזת עבודה בסיעוד לוויזת אמן, ועכשיו רוצים לגרש אותה, כי הקריירה שלה לא מצדיקה ויזת אמן. התעשייה פה קשה מאוד, קשה להרים את הראש, ועם זאת אני לא יודעת למה היא לא הצליחה. עם ישראל הצביע ברוב מוחץ בשבילה. אירחתי אותה בהופעות שלי, אבל לא יכולתי לעשות יותר מזה. ברגע שנגמרה התוכנית, אני כבר לא המנטורית שלה".

לא ידעתי שגלגל"צ קריטית להצלחה

"הייתי שמחה אם הייתה תחרות לתחנה. הם חורצים גורלות, וזה לא טוב לנו - זמרי הרוק־פופ. אם הייתי זמרת מזרחית היו לי עוד המון במות להשמעה, אבל בז'אנר שלי יש רק תחנה אחת ואנחנו די נתונים לחסדיה. זה מטריף אותי, כי אין אופציה אחרת. לבנות קריירה זה נורא קשה, ואם לא משמיעים אותך אתה עלול להיעלם".

"את השיר האחרון שהוצאתי, 'זכוכיות', הם הכניסו וזה נורא כיף, אבל כשהם מחליטים להעלים שיר, הם עושים את זה עד הסוף. הם לא זוכרים חסד נעורים, מה שנחשב זה השיר האחרון שהוצאת, ואמנים שהיו גדולים בשעתם ממש רעבים ללחם, רק כי בגלגל"צ החליטו שהם לא רלוונטיים. יש במרדף הזה משהו מלחיץ".

לא ידעתי שאתאכזב כל כך מכישלון של אלבום

"האלבום 'שלג בשרב' בא אחרי הצלחה גדולה מאוד של האלבום הראשון שהוצאתי, והוא לא ממש הצליח. ישבתי בבית ולא האמנתי שזה קורה. זה אלבום שנורא השקעתי בו, עבדתי עם יעקב גלעד, שהוא אחד האנשים הכי מוכשרים בתעשייה שלנו, השקענו הרבה כסף, הקפדנו על כל אות, הייתה באלבום הזה אמונה מוחלטת, וכלום. שיר אחד השמיעו, את 'שלג בשרב'. כל שאר השירים בכלל לא נכנסו לפלייליסט ולא הושמעו, ואני באמת לא מבינה למה".

"זה מתסכל מאוד, התעלמות כזו טוטאלית, מבחינתי זה היה הזוי לגמרי. יש שם שיר של קובי אפללו, שנקרא 'כמה את יפה', שהוא ממש המנון. איך אפשר היה להתעלם ממנו? אני מאמינה שעוד יגלו את האלבום הזה".

לא ידעתי שתואר "זמרת השנה" שורד 5 דקות

"בארץ שלנו אתה לא זמר השנה, אתה זמר היום ושלום ולהתראות. זכיתי בתואר 'זמרת השנה' ב־2006, חלמתי עליו מאז שהייתי קטנה, אז ברור שהייתי בהיי, אבל לא ידעתי שזה פג תוקף מהר כל כך. חיי המדף של תואר כזה קצרים מאוד, למחרת שכחו לי את זה".

  • הראיון המלא בגיליון השבוע