שלום עולמי היא כנראה לא תביא, אבל מיס עולם החדשה כבר עשתה לא מעט במדינה שלה, דרום אפריקה, למען קידום נשים צעירות. ואנחנו מעריכים את זה מאוד!

בואו להיות חברים של תחרות מלכת היופי בפייסבוק!

תראו, שמו לי כתר (מתוך missworld.com)
תראו, שמו לי כתר (מתוך missworld.com)

תכירו את רולן שטראוס, 22, בת לרופא ולאחות. היא עצמה הלכה במסלול המשפחתי ופנתה ללימודי רפואה. בשנה הרביעים ללימודים נבחרה להיות מיס דרום אפריקה ומאז לקחה הפסקה כדי למלא את התפקיד אבל היא בהחלט מתכננת לגמור את התואר שלה ולהיות ד"ר לרפואה. לזה היא רוצה להוסיף גם תואר במנהל עסקים ולמצוא דרך לשלב בין התחומים כדי לקדם את בריאותן של נשים.

פגשה נערות בעשרות בתי ספר כדי לעודד אותן

מאז שנבחרה היא השיקה פרוייקט חשוב כדי למנוע מנערות לנשור מבית הספר. מסתבר שנערות רבות מאיזורים של עוני ונחשלות מתביישות ללכת לבית הספר כאשר הן מתחילות לקבל את המחזור החודשי. הן לא מבינות בדיוק מה קורה בגופן וחוששות שילעגו להן. לחלק גם אין אפשרות לקנות תחבושות או טמפונים. מכאן ועד נשירה מוחלטת מהלימודים הדרך קצרה.

רולן יצאה למסע בין עשרות בתי ספר, שבהם הסבירה על המחזור החודשי ועודדה את הנערות לקבל אותו בטבעיות ולא להפסיק ללמוד. הפלטפורמה של מיס עולם תאפשר לה להמשיך לעסוק בפעילות חברתית בקנה מידה עוד יותר גדול.

המנהיג הנערץ נלסון מנדלה

ברגעים שהיא לא מצילה נערות, היא אוהבת לשחק גולף, לרכב על אופניים ולקרוא ספרים. היא מנגנת על חליל, פסנתר וגיטרה. כמו הרבה דרום אפריקאים אחרים, היא דוברת שוטף גם אנגלית וגם אפריקנס.

בסרטון שהציג אותה היא דיברה על ההיסטוריה של דרום אפריקה ועל המנהיג הנערץ נלסון מנדלה. "השנה דרום אפריקה חוגגת 20 שנות דמוקרטיה ואני אזרחית גאה של המדינה". אחרי שנבחרה כתבה תודות לתומכים שלה מהבית והבטיחה לגרום להם תחושת גאווה.

ואחרי שהערכנו את הצד הרציני של רולן, הנה כמה זוטות:

  • היא שוברת לבבות. בריאיון רדיופוני שאלו אותה כמה חברים היא כבר זרקה. "הייתי אומרת שלושה", היא ענתה בחיוך הורס. מאז שנבחרה היא רווקה.
  • היא משתמשת נלהבת באינסטגרם.
  • פריט האיפור הבסיסי עבורה: סומק. כשהיא ממהרת, היא משתמשת בו לאיפור לחיים, שפתיים ועפעפיים.
  • זיכרון חזק: קפיצת בנג'י מגשר בלוקרנס, לוקיישן שמוכר רשמית כקפיצת בנג'י המסחרית הגבוהה בעולם.
  • טבעונות? ממש לא: המנה האולטימטיבית שלה היא תבשיל זנב שור ותירס בתנור פחמים שאמא שלה מכינה.

עם חיוך ומעיל בחוצות לונדון (מתוך missworld.com)
עם חיוך ומעיל בחוצות לונדון (מתוך missworld.com)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: