המועמדות בתחרות מלכת היופי של ישראל עברו חודשיים רצופי חוויות בלתי נשכחות. בין החזרות, המדידות וצילומי הפקות האופנה, הן השתתפו בסדנאות, כחלק מהמגמה של שבועון לאשה להשקיע בצעירות.

אחת הסדנאות המרתקות והמקוריות עסקו בגיבוש הקבוצה ובחיזוק הבטחון העצמי שלהן בדרך מרתקת ומפתיעה.

בואו להיות חברים של תחרות מלכת היופי בפייסבוק!

הנשים שמאחורי הסדנה: אוהבות אנשים, טבע וספורט

הסדנה נערכה על־ידי "אישתר", חברה המתמחה בסדנאות לפיתוח מנהיגות בארגונים, בצוותים ובהנהלות, בדרך של למידה התנסותית.

משתתפי הסדנאות של "אישתר" יוצאים לטבע שם יוצרים בעבורם התנסויות מאתגרות הן מהבחינה הפיזית והן החשיבתית.

הסדנאות האלה הן פרי פיתוח של "אישתר", שהוקמה בשנת 95'. המייסדת והמנכ"לית היא מאירה קובר, אישה צבעונית, מרתקת ומסקרנת, שבילתה עשרים שנים מחייה באפריקה. בעבר הייתה שחיינית מקצועית ועסקה גם בגלישת רוח. היא בוגרת הנחיית קבוצות באוניברסיטת בר אילן, בוגרת לימודי ארץ ישראל וחינוך בבית ברל, מורת דרך, מוסמכת קורס למידה התנסותית בשטח בארצות הברית ולימודי תעודה בגישור ובאימון, ולימודי אתגר במכון וינגייט.

היא גם מוסמכת רשמית להכשרה מטעם ג'ון אדייר, פרופסור למנהיגות ויו"ר בית ספר למנהיגות של האו"ם, שבבסיס שיטתו מנהיגות ממוקדת פעולה.

היא מעידה על עצמה שהיא אוהבת אנשים, טבע, ספורט ומגשימה את כל החלומות הללו ב"אישתר".

השותפה של מאירה היא בתה, שירה שוורצון, שמגיעה מהחינוך הבלתי פורמאלי. היא עבדה הרבה עם נוער במצוקה, היא בוגרת קורס מורי דרך של משרד התיירות ובנוסף למדה שיווק, עוסקת בהדרכת טיולים, מגשרת ומנחת קבוצות ומוסמכת קורס ללמידה התנסותית בארצות הברית.

מאירה, מה משמעות השם "אישתר"?

"מבחינתנו, יש לשם הזה שתי משמעויות: אלת הפריון והיצירה, וגם איש תר, איש מטייל, התר אחרי חברה".

מהי המטרה בסדנה למועמדות?

"מדובר בבנות עם נפש צעירה שבאו לתחרות, ויחד עם הצוות המנוסה שלנו אנחנו בונים להן קבוצת תמיכה שמחזקת את היחד שלהן מול מטרה משותפת.

"אנחנו מדברות איתן על תמיכה, פרגון, רגישות לצורכי האחר, דרך להתבלט בלי לדרוך על אחרות".

"ביום הראשון עשינו תרגיל בשני אופנים, עם ובלי תמיכה, וראינו שהן תומכות כשצריך. הן עמדו על קורות בצורת בית והיו צריכות להסתדר על הקורות. כשמישהי עמדה ליפול, כולן החזיקו אותה ובין לבין, כשהן לא תמכו, הן התנדנדו ונלחצו והיו מתוסכלות. הפתרון היה שכולנו נעמוד ונחבק אלה את אלה.

"לכל אחת הייתה כאן הזדמנות פז להתבטא ולהעביר את המסר שלה בסביבה מאוד תומכת, ונוצר משוב. בסדנה כזאת כל אחת מקבלת את ההזדמנות שלה להיות נוכחת בסגנון ובדרך שלה, ולהתבלט".

מה הן ייקחו איתן מהסדנה להמשך החיים?

"כל החיים שלנו הם אוסף של זיכרונות. אם ההתנסות עוברת עיבוד מקצועי עם איש מקצוע, היא נצרבת בזיכרון והופכת להיות חוויה שבונה ומפתחת את האישיות. אם בתרגיל מסוים המועמדות עסקו ברמת הפרט בשאלה מה הן הרגישו ומה תרמו, הן יבחרו לזכור את המשוב שקיבלו. הסדנה באה לחזק בחוזקות, לגלות איך אחרים תופסים אותך ולהוריד מסכות".

שני אילוז. יותר כיף בפארק מאשר בפקולטה למשפטים? (צילום: קובי בכר)
שני אילוז. יותר כיף בפארק מאשר בפקולטה למשפטים? (צילום: קובי בכר)

המתמודדות: למדו לסמוך על החברות

המתמודדות נהנו מאוד מההרפתקה הספורטיבית בפארק הירקון.

תמר סקוסירב, שנבחרה למלכת החן ולחביבת הקהל: "חוץ מזה שלמדתי לסמוך על האחרות, נהניתי מהאווירה, פחות עסקנו באיך אנחנו נראות ויותר באיך אנחנו מרגישות".

מלכת היופי, מור ממן, נראתה מעולה גם בטרנינג. מבחינתה זה היה שיעור באמון הדדי: "למדתי יותר לסמוך ויותר לבטוח באחרות ברגע האמת".

דורון מטלון, נערת ישראל ובוגרת תנועת הצופים, הרגישה בנוח להשאיר את נעלי העקב בבית ליום אחד. את החוויה סיכמה במילה אחת: "גיבוש".

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: