יש כל מיני קלישאות שקשורות לתחרויות יופי, שלום עולמי זה בייסיק אבל גם "אני אוכלת מה שבא לי" וגם "בין המתמודדות יש יחסים נהדרים – כולנו חברות!"

אז זהו, שלא.

>> בואו להיות חברים של תחרות מלכת היופי בפייסבוק!

מי דחפה את מי בתחרות על הפריים

באחד השלבים הסופיים של תחרות מיס עולם 2012, שמשודרת לייב למליונים ברחבי העולם, הציג המנחה את המתמודדות.

"אלה העולות לשלב הבא", הכריז המנחה, "ניו זילנד!" מועמדת יפה מחייכת למצלמה, "מאלווי!" והופס, בעוד הניו זילנדית עדיין מחייכת מופיעה המאלווית לצידה. למרות שהיא קטנת מימדים ממנה היא דוחפת אותה בכתף דחיפה עזה שמעיפה אותה מהפריים ומייד משגרת למצלמה חיוך פוטוגני.

"אני זוכרת את זה בדיוק", צוחקת שני חזן, מלכת היופי לשנת 2012 שהשתתפה באותה תחרות. "בשידור החי יש משבצת שאת אמורה לעמוד עליה כדי שיראו אותך. אחת מהן חשבה שהשנייה תפסה לה את המשבצת ודחפה אותה. צחקנו על זה אחר כך".

גם הנציגות ממלאווי וניו זילנד צחקו?

"דווקא כן".

כתר או אידאלים? דילמה בלתי צפויה במיס USA

קארי פרג'יאן היתה נערה בלונדינית יפה, בת למשפחה נוצרית אבנגליסטית אדוקה, שהחליטה לנסות את מזלה בתחרויות יופי. ב-2008 היא השתתפה בחרות מיס קליפורניה וזכתה בכל הקופה: כתר, סרט וכרטיס כניסה לתחרות מיס USA.

היא התייצבה בתחרות הארצית בלאס וגאס, העפילה משלב לשלב והגיעה לשאלות השופטים. הפעם התגנבה סוגייה פוליטית לוהטת לשלב התמים הזה.

אחד השופטים היה פרז הילטון, בלוגר פופולרי מאוד שכותב על סלבס ורכילות. הילטון היפנה אליה שאלה שהוא מרבה לעסוק בה: האם לדעתה המדינה צריכה להכיר בנישואים בין בני זוג מאותו מין?

עם או בלי קשר: הילטון עצמו הוא הומו.

קארי, אתם זוכרים, קיבלה חינוך נוצרי דתי. "אני חושבת שזה נפלא שבני העם האמריקני יכולים לבחור", היא התחילה פוליטיקלי קורקט, "אבל במדינה שלי ובמשפחה שלי, נישואים הם בין גבר לאישה. גם אני מאמינה בזה".

הילטון, כותב מושחז שלא ממש מגביל את עצמו, כתב עליה בבלוג שלו "כלבה מטומטמת" והוסיף: "היא נתנה תשובה איומה שגורמת לכל כך הרבה אנשים להרגיש מנוכרים".

פרג'יאן לא זכתה בכתר מיס USA והסתפקה בתואר סגנית ראשונה. רבים, בהם היא עצמה וגם הילטון עצמו, בטוחים שזה היה בגלל התשובה הזו. "ידעתי שאני הולכת לוותר על הכל", היא סיפרה אחר כך, "על הכתר, על דירת הפאר בניו יורק ועל כל מה שרציתי להשיג".

דונלד טרמפ, האיש מאחורי תחרות מיס USA, דווקא תמך בה ואמר שהיא נתנה "תשובה כנה ומצויינת".

פרג'יאן עם דונלד טרמפ. תמך (צילום: gettyimages)
פרג'יאן עם דונלד טרמפ. תמך (צילום: gettyimages)

האם פרג'יאן באמת הפסידה? לא בטוח. מאז אותה תקרית היא הפכה לדוברת מבוקשת בזכות העמדה השמרנית. היא מרצה ומתראיינת בנושא ויש כאן עוד בונוס: אפשר לתמוך בדעותיה או להתנגד אליהן, אבל היא היתה נאמנה לעצמה. גם זה משהו.

כמעט במעצר עולם על רצח: מיס סוואנה

שרון ניקול רדמונד קיבלה תשומת לב חיובית ומפרגנת בסוונה כאשר זכתה בתחרות יופי ארצית ב-2003. ואם זה לא מספיק חיובי, היא היתה גם מורה בתיכון. ממש אמריקן סוויטהארט.

היא היתה מאורסת לשחקן הפוטבול החסון קווין שורטר. אבל אז נודע לה ששורטר יוצא עם מישהי אחרת; למעשה, הוא התכוון להתחתן עם אותה אשה אחרת, רייצ'ל הול. וזה הרגיז אותה מאוד.

אז היא הלכה לביתה של הול כדי להתעמת איתה והן התחילו לריב. בהמשך הגיע לשם שורטר עצמו וניסה להפריד. רדמונד יצאה לרכב שלה, לקחה משם את האקדח האישי וירתה בו. הוא נפצע אנושות ומת לאחר ימים אחדים.

"זו היתה הגנה עצמית", טען עורך הדין של רדמונד, "היא הרגישה שחייה בסכנה".

המושבעים האמינו. הם זיכו אותה מכל אשמה.

מאז היא סיימה בהצטיינות תואר בחינוך ועוסקת בפיתוח תוכניות לימוד. היא התחתנה עם חבר מהתיכון, שתמך בה לאורך המשפט.

אגב, תחרות מיס סוונה נפסקה אחרי הפרשה ההיא ולא חודשה מאז.

ובינתיים בישראל: ההרשמה לתחרות 2014 מתחילה!

ההרשמה לתחרות של השנה הבאה מתחילה!

יריית הפתיחה היא בדף הפייסבוק של התחרות באפליקציה מגניבה במיוחד. מייד נוסיף פרטים אבל קודם הקריטריונים: בתחרות מלכת היופי של ישראל יכולה להשתתף רק מי שהיא אזרחית ישראלית, בגובה 1.70 מ' ומעלה, בגילאי 17 וחצי עד 23.

את מתאימה? מצויין. מי שרוצה להציג מועמדות מוזמנת להעלות לדף שלנו תמונהנה. מדי שבוע תבחר הנהלת התחרות את המועמדת המתאימה ביותר, והיא תוכל להיכנס ישירות לשלב חצי הגמר במיונים!

מי ששלחה תמונה ולא נבחרה - עדיין יכולה להשתתף במיונים שיתחילו בהמשך.

אז אם החלום שלך הוא להשתתף בתחרות, היכנסי לכאן וקבלי את כל הפרטים. בהצלחה!________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי :