קחו 20 מועמדות בתחרות מלכת היופי, שימו אותן על מטוס ושחררו למדרונות מושלגים של אתר סקי בינלאומי. נשמע טוב? היה אפילו יותר טוב (אבל גם יותר קר).

עוד עדכונים? בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק!

איך היה? תראו בטלוויזיה!

20 המועמדות עלו עם שחר למטוס בדרך לנסיעה לספרד. במזוודות הן ארזו חליפות סקי וגם נעליים נוחות, שמתאימות לשוטטות בברצלונה המופלאה.

התחנה הראשונה היתה אנדורה, אתר סקי לבן ומושלג. רונן כ"ץ, מנכ"ל חברת Ski Deal, צייד את המועמדות בחליפות גלישה ובליווי מקצועי.

אפרופו ליווי, את המועמדות ליווה כל הזמן צוות טלוויזיה שתיעד אותן. הצילומים נערכו לתוכנית בהשתתפותן שמספרת את סיפור הטיול וגם את סיפורן של המועמדות.

התוצאה, תוכנית מצחיקה ומרגשת, תשודר בערוץ 2 במוצ"ש הקרובה, 23.2, מייד אחרי "The Voice".

סקי: מי חיפשה אקסטרים וקיבלה שלג לפנים?

המשתתפות עלו על מחליקיים וקדימה, לשלג. אחרי שעתיים של תירגול טכני, המדריכה רצתה לקחת אותן למדרון המתון ביותר, של המתחילים. זואי ראסל חשבה שזה קטן עליה: "אמרתי לה 'מה?! תני לי אקסטרים!' היא אמרה לי בחיוך, 'בואי ננסה קודם את המדרון של המתחילים'.

"עליתי לשם ולא הצלחתי בכלל לתפוס את הטי בר (המתקן שמעלה את הגולשים לראש המדרון), ישר נפלתי, ועוד הייתי מוקפת בילדים בני שלוש שעשו את זה בלי בעיה. בסוף הגעתי והתחלתי לעוף למטה במהירות, צרחתי לה שתבוא להציל אותי!"

"היה מפחיד בהתחלה", אומרת גם יובל ברגמן, "היה קטע שעפתי כמו כדור באולינג על הגולשת לפני. אבל לא קרה לי כלום, היה מצחיק. אני מקווה לעשות את זה שוב".

המשתתפות לא ויתרו על הקלאסיקות של בילוי קפוא, כולל מלחמת כדורי שלג, איש שלג והטבעת צורה של מלאך. "התלהבנו כמו ילדות", הן אומרות.

 רונן כץ, מנכ"ל Ski Deal, עם לין צוקרמן והדר דולינסקי (צילום: ששון משה)
רונן כץ, מנכ"ל Ski Deal, עם לין צוקרמן והדר דולינסקי (צילום: ששון משה)

ברצלונה: ביקור מרגש בבית הכנסת

משם המשיכו לברצלונה, אטרקצית התיירות היפהפייה וסמל ליצירתו של האמן הקטאלוני אנטוניו גאודי. דנה ויוסי אלקיים, המדריכים של Ski Deal בספרד, לקחו אותן לסיור מודרך מרתק שכלל את כל אתרי החובה (וגם המלצות על הסיילים הכי שווים. חשוב!).

גאיה שור-קון היא בת לאב אמן ועוסקת באמנות בעצמה. "שמעתי בבית המון על ברצלונה ועל גאודי, מאוד חיכיתי לראות את העבודות שלו והתרגשתי". אחרי יום מלא רשמים, שהסתיים בפארק גואל המרשים, הן קיבלו דפי ציור ומי שרצתה הוזמנה להעלות את התחושות ביצירה. "כולם ציירו את הנוף, רק אני ציירתי צבעים וקשקושים", מחייכת גאיה, "זה מה שאני תמיד עושה – ציור אבסטרקטי".

הביקור בבית הכנסת העתיק בברצלונה היה מרגש לכולן. הוא ניצב בלב הרובע היהודי העתיק ושקוע מעט. בית הכנסת היה פעיל ותוסס עד גירוש ספרד ובעקבות האירוע הטרגי הזה נשכח והוזנח, עד העשורים האחרונים. "היה יפה לראות שחזרנו למרות שגירשו אותנו", אומרת יובל פלדמן והאחרות מסכימות. הביקור הסתיים בשירת התקווה.

אוכל, קדימה, אוכל!

ואיך אפשר בלי אוכל? טפאס, פאייה ספרדית אמתית ושאר מעדנים מקומיים. "הלכנו למסעדת טפאס ומילאנו צלחות עם כריכים קטנים, שבכל אחד מהם תקוע קיסם. בסוף הארוחה המלצר סופר את הקיסמים שנשארו בצלחת וכך מחשב את התשלום", מספרת גאיה שור-קון. אבל רגע, אפשר להכניס קיסם לכיס ולהתחמק מתשלום! בארץ זה לא היה עובד, פסקו המועמדות.

"היינו גם בשוק אוכל מיוחד של איכרים שגרים בהרים ומוכרים את הגבינות הביתיות שהם מכינים. אהבתי את זה מאוד", נזכרת גאיה בגעגועים.

מי תהיה חביבת הקהל? אתם בוחרים!

הנסיעה היתה חוויה מגבשת לקבוצת המתמודדות, שבעצם הכירו זו את זו רק בשבועות האחרונים והפכו לחברות טובות. הווי באוטובוס, ריקודים ובדיחות פרטיות התעופפו רוב שעות היממה. תחרותיות? מלחמה על הכתר? זה פשוט לא היה שם.

אבל התחרות בכל זאת הולכת ומתקרבת: ביום רביעי הבא זה יקרה – טקס חגיגי באודיטוריום חיפה, שבו ייבחרו מלכת היופי, נערת ישראל, מלכת החן ונערת היופי עשרה.

10 מועמדות כבר עלו לשלב חצי הגמר אחרי פגישות וראיונות עם השופטים. תואר אחד עדיין פתוח לכולן – חביבת הקהל!

איך זה עובד? בסוף התוכנית התיעודית על המועמדות, שתשודר במוצ"ש הקרובה, ה-23.2, ייפתחו הקווים להצבעה עבור חביבת הקהל וכל אחד יכול להשתתף!

ההצבעה תיעשה במסרונים לטל' 7070 וההודעה שצריך לשלוח לאותו מספר היא פשוטה: מספר המועמדת העדיפה עליכם.

עוד אפשרות: להתקשר למספר 1901-720020 ולעקוב אחרי ההוראות. (עלות מסרון/שיחה – 1 ש"ח).

המועמדות עסוקות בימים האחרונים במדידות ובהכנות לטקס שהולך ומתקרב. סקרנים? צפו בשידור הקרוב וכמובן בטקס עצמו. יהיה יופי.

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי: