"והזוכה היא!" כך מגיע לשיאו הערב הגורלי, ואחר כך מוכרז שם של נערה שעד אתמול היתה יפיפיית התיכון או שבט הצופים ופתאום היא הופכת למלכת יופי רשמית. החבר, אם יש כזה, יושב באולם ונקרע מבפנים: מצד אחד הוא שמח בשמחתה של אהובתו, מה גם שלהיות בן זוג של מלכת יופי זה סעיף מכובד ביותר ברזומה; מצד שני כולם מסביבו קורצים לו ושואלים, נו, היא כבר זרקה אותך?

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

כל אחד מאיתנו היה נורא שקוע בעצמו

"אצלנו זה היה בהתאם לקלישאה", אומרת שביט ויזל, 21, מלכת היופי לשנת 2010. "אחרי התחרות היתה לי תקופה נורא אינטנסיבית שלא הייתי בבית, החבר שלי היה בצבא, כל אחד מאיתנו היה נורא שקוע בעצמו. היינו ביחד חמש שנים ולא הרבה אחרי התחרות נפרדנו. היום אני עם מישהו כבר שנה, קוראים לו נדב והוא סטודנט".

איך הוא התייחס לזה שאת מלכת יופי?

"זה לא הרתיע אותו. נפגשנו דרך חברים משותפים, הוא הכיר אותי בתור שביט".

מה אתם אוהבים לעשות ביחד?

"לבשל".

מה תעשו בט"ו באב?

"נבלה בקיבוץ שלי, בארי".

טיפ שלך להצלחה בקשר זוגי?

"לכבד אחד את השני כמה שאפשר".

לקראת התחרות היה קצת מפחיד

אלה רן, מלכת היופי הנוכחית, הכירה את בן הזוג שלה אבירם זליקוביץ' במסיבה בקיבוץ, כששניהם היו חיילים. בהתחלה היה לה חבר אחר, בהמשך היא נפרדה ממנו והיא ואבירם, עד אז רק ידידים, הפכו לזוג. מאז עברו כמעט שלוש שנים. אבירם מתנשא לגובה 1.92 מטר, כדורסלן צעיר ומבטיח שהוחתם לאחרונה בקבוצת הפועל ת"א.

היו חששות שהתחרות והזכייה בתואר יפגעו בקשר ביניכם?

"לקראת התחרות זה היה קצת מפחיד ולא ברור, ואחרי שזכיתי היה קשה כי לא היה לי הרבה זמן לראות אותו וגם הייתי קצת בהלם. אבל עכשיו אנחנו בסדר גמור".

ומה הוא הרגיש?

"הוא קצת חשש אבל לא הראה את זה. בזמן התחרות כולם אמרו לו שבטח ניפרד וזה קצת הפריע".

הזוג הגבוה בילה לאחרונה חופשה באילת אבל אלה מעידה שבדרך כלל הם לא מתפנים לרומנטיקה. במקום זה, "אנחנו מנסים לתמוך כמה שאפשר, להבין שיש תקופות לא פשוטות בחיים ולהתגבר. יש עליות ויש ירידות". אז אולי ראייה מפוכחת זה המפתח להצליח להישאר כזוג? נראה שאצלם זה עובד.

מה אתם אוהבים לעשות ביחד?

"לישון".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במלכות היופי:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

קיבלתי ממנו ים של אהבה

גם בר מרום, מלכת החן לשנת 2011 וסטודנטית לראיית חשבון, מנפצת את הסטריאוטיפ עם בן זוג צמוד במשך יותר משלוש שנים: אלי דפס, 27, סטודנט למשפטים. השניים עברו לאחרונה לגור יחד בצפון תל אביב. "הוא האהבה הכי גדולה שהייתה לי בחיים", אומרת בר, "ואני בטוחה שמחכות לנו עוד שנים רבות יחד".

איך עברה עליכם התקופה שלפני התחרות?

"אלי היה הראשון שתמך בי ותמיד היה לצידי, גם אם זה הצריך להקפיץ אותי באחת בלילה לצילומי קליפ או באמצע היום לראיון. ביום של התחרות כל כך התרגשתי לראות אותו, ברגע שראיתי אותו מחייך אלי הבנתי שזה ממש קטן עלי ולא הורדתי את החיוך עד סוף הערב!"

ואחרי התחרות?

"קיבלתי ממנו המון פרגון וים של אהבה".

אז איך עושים את זה נכון?

"צריך לדעת להקשיב, ללמוד ולקבל את האחר. עוד דבר חשוב זה לתת ספייס אחד לשני לנסיעות לחו"ל, צילומים וסתם בילוי עם חברים, לא ללחוץ יותר מדי. והכי חשוב: פשוט לאהוב".

ומה קורה אצל שאר הזוכות? נערת ישראל קים אדרי רווקה וכך גם נערת היופי עשרה קים אקאפי: "מזל", חייכה קים אקאפי, "אין לי בן זוג אז אי אפשר להכניס אותי לפינה הזאת".