שלוש רופאות בזריקה אחת: הנכדה, האם והסבתא התחסנו באותו הזמן

ד"ר גלוריה קינג (סבתא), ד"ר יעל כהן (אמא) וד"ר ענבר כהן (נכדה), שלושה דורות של רופאות מסורות, עברו יחד חיסון נגד קורונה בבבית חולים איכילוב: "כולנו מרגישות טוב"

"הייתה רק שמחה גדולה ותחושה שמתחילים לראות את הסוף של התקופה הקשה הזו". הנכדה ד"ר ענבר כהן, האם ד"ר יעל כהן והסבתא ד"ר גלוריה קינג (צילום: אלבום פרטי)
"הייתה רק שמחה גדולה ותחושה שמתחילים לראות את הסוף של התקופה הקשה הזו". הנכדה ד"ר ענבר כהן, האם ד"ר יעל כהן והסבתא ד"ר גלוריה קינג (צילום: אלבום פרטי)

שלושה דורות של רופאות הגיעו שלשום יחד להתחסן נגד הקורונה בבית החולים "איכילוב": ד"ר יעל כהן (57), המטולוגית בכירה ומנהלת שירות מיאלומה, באיכילוב; בתה, ד"ר ענבר כהן (31), מתמחה במחלקה פנימית בבית החולים והסבתא, אמה, של יעל, ד"ר גלוריה קינג (86), רופאת ילדים שפרשה רק בגיל 70 מעבודתה בטיפת חלב. בבית החולים הוקמו שלוש עמדות לחיסונים ונשות המשפחה נקראו כל אחת לעמדה וחוסנו באותו זמן ממש.

 

 

שלוש הרופאות מתחסנות יחד באיכילוב (צילום: ג'ני ירושלמי)
  שלוש הרופאות מתחסנות יחד באיכילוב(צילום: ג'ני ירושלמי)
   

   

  ד"ר יעל כהן: "בתי ענבר ואני עובדות באיכילוב והצעתי לה שנלך יחד להתחסן. מיד היא אמרה, בואי נביא גם את סבתא. שאלנו את בית החולים אם הם מוכנים למחווה והם הסכימו. אני מגיעה ממשפחה של רופאים. אמא שלי הייתה במשך שנים רופאה בטיפת חלב בנתניה עד שפרשה. אבא שלי, שהיה רופא משפחה, נהרג בתאונת דרכים לפני הרבה שנים. היה קשה לא לבחור במקצוע הזה", היא מספרת. "אנחנו ארבעה אחים וחוץ מאח אחד, כולנו הפכנו לרופאים. אחותי רופאת ילדים בשטוקהולם, אח נוסף הוא רופא בטיפול נמרץ ועובד במחלקת הקורונה בבית חולים מאיר. האח היחיד שבחר במדעי המחשב פיצה באמצעות בנו, שסיים לימודי רפואה ועכשיו עושה סטאז' בבית חולים".

   

  אז איך הייתה החוויה המשותפת?

  "קודם כל, לא היו חששות. לי היה ברור שלטובת המטופלים שלי, שחלילה לא אדביק אותם, אני חייבת להתחסן. הייתה רק שמחה גדולה ותחושה שמתחילים לראות את הסוף של התקופה הקשה הזו. לאמא זה היה קשה. היא לא הייתה יכולה להסתובב בחוץ. מפגשים משפחתיים צומצמו. זה לא היה פשוט. היום היא סיפרה לנו שהתקופה הזו מזכירה לה את תקופת הפוליו בשנות החמישים. היא הייתה אז נערה ואיבדה חברה שנפטרה מפוליו. היה פחד גדול, מיעטו לצאת החוצה, הפסיקו ללכת לקולנוע ואז כשיצא החיסון כולם רצו להתחסן והחיים שבו לקדמותם. מקווה שכך גם יקרה גם הפעם. שאלתי אותה אם גם בתקופת הפוליו אנשים הביעו חשדנות לגבי החיסון או הודיעו שלא יתחסנו. היא אמרה שממש לא, שזו לא הייתה שאלה. ברגע שיצא החיסון, כולם הלכו לקבל. אחרי החיסון, ענבר הלכה לשבת עם סבתא על קפה ועוגה. אני רצתי למרפאה כי חיכו לי מטופלים. בחיסון הבא, כשכבר נוכל להיערך מראש, אפנה גם מעט זמן לשבת עם אמא שלי ועם בתי ביחד".

   

  איך אתן מרגישות, יש תופעות לוואי כלשהן?

  "כולנו מרגישות טוב. דיברתי גם עם אמא והיא מרגישה בסדר גמור. אתמול עוד חשבתי שקצת תכאב לי היד כמו שסיפרו ואוכל לבטל את האימון שתוכנן לי. אבל בסוף לא היה לי תירוץ. הרגשתי נהדר והלכתי להתאמן".

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד