קמי אפללו: "ההרזיה והחיטוב הם הבונוס של הטיפול בגוף ובנפש"

קמי אפללו, מדריכת כושר ומאמנת מוסמכת, בעלת סדנאות הרזיה וחיטוב בשיטת קמי פיטנס: "למתאמנים שלי אין סיכוי לפרוש - אני עקשנית!"

קמי אפללו. "האימון הוא הריסטרט של הנשמה ומכניס איזון ואנרגיה מחודשת לכל שריר ואיבר בגוף" (צילום: טל שחר)
קמי אפללו. "האימון הוא הריסטרט של הנשמה ומכניס איזון ואנרגיה מחודשת לכל שריר ואיבר בגוף" (צילום: טל שחר)

 1. מה הרגע שבו הבנת שתהיי מדריכת כושר?

"כושר הוא חלק בלתי נפרד מחיי מאז שאני זוכרת את עצמי. תמיד התחברתי לתנועה, לתזוזה ולפעילות. בשיעורי הספורט בבית הספר, כשהמורה הייתה שואלת מי רוצה להעביר שיעור במקומה, מיד הייתי קופצת על ההזדמנות. בשלב מסוים, במהלך כל ההיריון שלה, מצאתי את עצמי, ילדה ללא ידע וניסיון, עומדת מול כיתה שלמה ומעבירה שיעורי ספורט. אז, במעמד ההוא, הבנתי שזה הייעוד שלי בחיים".

 

2. מה זה כושר בשבילך?

"טיפול נפשי וגופני בו זמנית. הראש שלנו עובד וחושב 24/7. כשהגוף נכנס לתנועה בזמן אימון זה הזמן היחיד שבו הראש בהפסקה מכל המחשבות שמציפות אותו. האימון הוא הריסטרט של הנשמה ומכניס איזון ואנרגיה מחודשת לכל שריר ואיבר בגוף. ההרזיה והחיטוב הם בעצם הבונוס של הטיפול בגוף ובנפש".

 

3. מה קורה למתאמנים שמגיעים אלייך?

"בניית התוכנית מתחילה באבחון אישי, בין אם מדובר באימון יחידני או זוגי ובין אם קבוצתי. האבחון כולל שקילה מקצועית, מדידת נתונים אישיים והגדרת המטרה האישית של כל מתאמן. לאחר מכן נרשמים כל הנתונים בכרטיס מעקב אישי כדי לנטר את ההתקדמות ואת ההישגים. התוכנית עצמה משלבת את כל מרכיבי הכושר (כוח, קרדיו, גמישות, כוח מתפרץ) ובנויה בהדרגתיות בהתאם לנתונים האישיים של המתאמן".

 

4. איך היית מגדירה את החוזקות שלך כמאמנת?

"מעבר להיותי מאמנת כושר בעלת ותק של 22 שנה, אני גם מנטורית. בראש ובראשונה חשוב לי לתת לכל מתאמן להרגיש טוב עם עצמו, לוודא שייצא מהאימון עם ביטחון עצמי ועם המודעות לכך שהכל אפשרי. בסיום האימון מרגישים שלווים בראש ובגוף, זאת הרגשה עוצמתית וממכרת".

 

"מצאתי את עצמי, ילדה ללא ידע וניסיון, עומדת מול כיתה שלמה ומעבירה שיעורי ספורט" (צילום: טל שחר)
  "מצאתי את עצמי, ילדה ללא ידע וניסיון, עומדת מול כיתה שלמה ומעבירה שיעורי ספורט"(צילום: טל שחר)

   

  5. איפה תפסה אותך הקורונה ומה עשית בעקבות המצב החדש?

  "הנתק הפיזי מהמתאמנים היה לא קל בכלל. כפי שכבר ציינתי, האימונים שלי הם באמת אחד על אחד, הם לא 'אימון והביתה' אלא הרבה מעבר לזה - מדובר בטיפול לכל דבר ועניין. לכן, בעקבות ההגבלות החלטתי לשמר את המגע האישי ולעבור לאימוני אונליין פרטיים בלבד כדי לא לעצור למתאמנים את התהליך. האמת שיצא מזה גם משהו טוב כי כך הגעתי פתאום למתאמנים מערים מרוחקות".

   

  6. מה תגידי למתאמן שרוצה לפרוש מכל סיבה שהיא, כולל שיבושי הקורונה?

  "אם זה בגלל הפחד מהקורונה והתקופה הזאת, מצאנו פתרון: אימון אישי ופרטני אונליין. אם זה מסיבות אחרות, אנחנו נשוחח ונבין היכן הקושי. לרוב נמצא פתרון. אין לו סיכוי לפרוש - אני עקשנית!".

   

  7. אילו אימונים את הכי אוהבת ולאילו התחברת פחות?

  "אני אוהבת אימוני כוח, כאלה שמאתגרים עם הצבת זמנים, עם תחנות, עם מוזיקה והרבה אנרגיה. אני שונאת להשתעמם ופחות מתחברת לריצות ארוכות. אבל אין לדעת, אולי בבוא היום תמצאו אותי על קו הזינוק במרתון".

   

  הטיפים הכי חזקים שלי למתאמנים

  • לכו על מה שאתם אוהבים. אם תעשו את האימון שאתם מתחברים אליו, הסיכוי שתתייאשו יפחת וגם תיהנו מהתהליך.
  • תבינו: משקל "מושלם" זה משקל שאתם מרגישים נוח איתו, והוא משתנה מאדם לאדם. כדי לרדת במשקל אל תתמקדו כל היום ב"ירידה במשקל", התמקדו במשקל המושלם שלכם.
  • קחו את זה באיזי. התחילו בתוכנית אימון מתונה והעלו את העצימות בהדרגה. גלו סבלנות.

   

  בואי להתאמן איתי

  קמי פיטנס | טל': 050-6224422 | אינסטגרם: CamieFitness | פייסבוק: קמי אפללו | מייל: camieaflalo@gmail.com

   

  צלם: טל שחר | סטיילינג: פיני זומר | איפור: נטלי יקובוב ל״סולו״ | שיער: קארין טומין ל״סולו״ | טופ: hsBodyTalk /// טייץ: Tali Dadon

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד