בגיל 73 ציפי שביט מצטלמת להפקת אופנה ולא חוששת לדבר על סקס

גם בעשור השמיני לחייה, שביט לא עוצרת לרגע. על סט הצילומים היא מספרת איך המציאה את עצמה כאושיית אינסטגרם, ומה חושב בעלה על הבדיחות מחיי הזוגיות שלהם

שער לאשה - ציפי שביט
ציפי שביט. "מיניות היא הפעילות הכי נעימה שיש, הכי זמינה, הכי קרובה, ולרוב יוצאים ממנה ילדים שזה שיא הכיף של העולם" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
ציפי שביט. "מיניות היא הפעילות הכי נעימה שיש, הכי זמינה, הכי קרובה, ולרוב יוצאים ממנה ילדים שזה שיא הכיף של העולם" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
 טיפ לקוראות ציפי: "אם בעלך אומר לך שהוא יתקן משהו, הוא יתקן. לא צריך להזכיר לו כל חצי שנה" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
טיפ לקוראות ציפי: "אם בעלך אומר לך שהוא יתקן משהו, הוא יתקן. לא צריך להזכיר לו כל חצי שנה" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
 (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)

משהו נרגע בפניה של ציפי שביט כשבעלה ואבי ילדיה אבישי הגיע לסט הצילומים. פצצת האנרגיה, הטורנדו האנושית בת ה־73, עמדה בגבורה בחום של סוף אוגוסט, במערכות לבוש של כמה שכבות, בלי להתלונן לרגע, בלי לשאול מתי גומרים. אבל משהו שם לא היה עד הסוף. ואז כשאבישי ("אבישקי!") הגיע לחוות הסוסים בשרון שבה צולמה הפקת האופנה, משהו בציפי השתנה. התמונות יצאו מדויקות יותר, חזקות יותר. כל הצוות מסביב התאדה. רק אבישי, הגבר שלצדה כבר יותר מ־45 שנה, היה נוכח.

 

"משוגעת על האיש שלי" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
  "משוגעת על האיש שלי"(צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)

   

  "הוא האיש שלי", מספרת שביט לאחר מכן. "הוא עשה לי ילדים נפלאים. אני משוגעת עליו ואני חושבת שהוא האיזון. הוא העניין. את רואה שאני מצטלמת וכל תמונה אני שואלת אותו אם יצא יפה. זאת אומרת שמכל 250 אלף הקוראים שלכן, הכי חשוב לי שהוא יגיד לי שיצא נהדר. בגדול, אין כמוהו, ואולי בגלל שהוא כזה, אני גם יכולה ככה לצחוק ולהיות מי שאני".

  "נכנסתי לחדר וראיתי את אבישי רואה פורנו במיטה. כשהוא ראה אותי הוא מיד העביר ל'מאסטר שף', אז אמרתי לו, 'תחזיר לפורנו, כי לבשל אתה כבר יודע'"

   

  הקורונה עשתה לשביט, מיסודות התרבות של החברה הישראלית, רק טוב. היא מעידה על עצמה שכמי שחיה מאהבת הקהל ותגובת הרחוב "ההתחלה הייתה ממש קשה. הדלקתי משואה ביום העצמאות, שזה כבוד ענק, והיו חסרים לי 3,000 איש שיריעו לי. אני חיה את זה". אבל אחרי כמה שבועות של חיפוש עצמי היא בראה את עצמה כאושיית אינסטגרם והחלה לצבור מספר עוקבים מעורר התפעלות. מלבד סרטונים מצחיקים שלה מתוך הבידוד היא גם מצליחה לצחוק על הזוגיות שלה ושל אבישי, מספרת בדיחות על מיניות בגיל מבוגר, ולא מפחדת להציף נושאים – בעזרת הומור, כמובן – דוגמת התבגרות ומשיכה מינית. "מיניות היא הפעילות הכי נעימה שיש, הכי זמינה, הכי קרובה, ולרוב יוצאים ממנה ילדים שזה שיא הכיף של העולם וילדים זה הטופ של החיים", היא אומרת. "ונכדים אפילו עוד יותר. אם הייתי יודעת שזה כזה נהדר, הייתי קודם יולדת את הנכדים".

   

  באינסטגרם שלך את מדברת הרבה על הזוגיות שלך ושל אבישי. הוא בסדר עם זה?

  "הוא לגמרי מפרגן. חלק הוא לא רואה. אני תמיד אומרת שאני מדברת אליו ואז מרימה את הראש והוא אפילו לא בבית. אבל הוא מבין שזה חלק מההומור שלי, מהבדיחה שלי. למשל, נכנסתי לחדר וראיתי את אבישי רואה פורנו במיטה. כשהוא ראה אותי הוא מיד העביר ל'מאסטר שף', אז אמרתי לו, 'תחזיר לפורנו, כי לבשל אתה כבר יודע'. או למשל אני מספרת שבימים החמים האלה אבישי יצא עם מכנסי רכיבה לרכוב קצת על אופניים, וכשהוא חזר והוריד את המכנסיים יצאו לו משם שני אפרוחים. בכלל, כל אישה יודעת שמכנסי רכיבה על גברים זה הדבר הכי סקסי שיש. והנה עוד טיפ לקוראות שלך: אם בעלך אומר לך שהוא יתקן משהו, הוא יתקן. לא צריך להזכיר לו כל חצי שנה".

   

  "כל אישה יודעת שמכנסי רכיבה על גברים זה הדבר הכי סקסי שיש" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
   "כל אישה יודעת שמכנסי רכיבה על גברים זה הדבר הכי סקסי שיש"(צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)

    

   ראיתי שמישהי באינסטגרם כתבה לך: "סוף־סוף מישהי בגיל הזה מדברת על מיניות".

   "באמת? לא ראיתי את זה. איזה יופי. שמעי, זה לא שאני מדברת על חיי הסקס הפרטיים שלי, אבל אני צוחקת על זה. אני נהנית מזה. בכל פעם שמישהי ניגשת אליי ומחמיאה לי, זה כיף. הייתה איזו סבתא שאמרה לי, 'שמעי, הסיפור על הוויברטור. כמה צחקתי!'".

   "בהתחשב באלטרנטיבות שעומדות לפניי, המצב נפלא. מה האלטרנטיבה? לשבת בבית אבות עם מקרר ומזגן ולחכות למות, או לעשות את מה שאני אוהבת?"

    

   איזה סיפור על ויברטור?

   "מישהי נכנסת לחנות ויברטורים ושואלת 'יש לכם את דגם אקס־אר בי־אמ־דבליו ארבעעעעעעעעעעעע' (הקול שלה רועד). המוכר אומר לה, 'כן, אבל אנחנו כבר לא מוכרים אותו, הוא דגם נורא ישן'. אז היא אומרת לו, 'לא באתי לקנות, באתי לשאול איך להפסיק את זזזזזזה'. שביט עוצרת שנייה לראות איך הבדיחה השפיעה על הקהל. כשהיא מקבלת את התגובה הרצויה, היא ממשיכה. "כשאיש מבוגר בא ואומר לי, 'עשית לי את הקורונה', ויש לו אור בעיניים וחיוך שבא ממני, מה עוד אני יכולה לבקש? זה המקצוע הכי טוב שיש".

    

   איך יש לך כאלה אנרגיות? עברת יום צילום של שמונה שעות, החלפת עשרות פריטי לבוש. חם פה נורא. איך את מצליחה לשמור על החיוניות?

   "זה הכל מן אללה, ממוקירות התודה שלי. את יודעת, פעם שאלו את צ'רצ'יל שהיה בן 90 מה שלומו, והוא אמר, 'בהתחשב באלטרנטיבות, נפלא!'. בהתחשב באלטרנטיבות שעומדות לפניי, המצב נפלא. מה האלטרנטיבה? לשבת בבית אבות עם מקרר ומזגן ולחכות למות, או לעשות את מה שאני אוהבת? להיות עם הנכדים שלי, לקבל תגובות מהקהל. אלוהים ענק וגדול וטוב אליי נורא, ועם הידיעה הזו אני הולכת לישון עם 'שמע ישראל' וקמה בבוקר עם 'מודה אני'. ואם באמצע של זה יש קהל, ויש סלפי, ויש ילד שמכיר וסבתא שאוהבת, עשיתי את שלי. רק שיימשך ככה".

    

   "הולכת לישון עם 'שמע ישראל' וקמה בבוקר עם 'מודה אני'" (צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)
    "הולכת לישון עם 'שמע ישראל' וקמה בבוקר עם 'מודה אני'"(צילום: איתן טל, סטיילינג: מזל חסון)

     

    וגם זה קורה: האלבום המיתולוגי "ציפיטפוט" יצא לאחרונה במהדורה דיגיטלית (דיסק און קי), להשיג באתר tzipishavit.com

     

    הפקה וסטיילינג: מזל חסון, איפור: דנה דנקנר. שיער: לידור חדידה. ע' סטיילינג: לי גורן. ע' צלם: איזי מרדכי.

    איפה משיגים: זארה, אלדו, פול אנד בר, הכל דבש, ליטל קלמנסון, דורין פרנקפורט, H&M

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד