רוצה שינוי? "חפשי את הרופא ואת חומרי המילוי הכי טובים בשבילך"

ההחלטה להתחיל לטפל בסימני הגיל לא יכולה להיעשות בפזיזות. ד"ר יואב ארוש, כירורג פלסטי, מסביר מה הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת לפני כל טיפול אסתטי

מוגש מטעם Revanesse

|

14.07.20 | 14:29

על כל מטופלת להכיר את הכשרתו של הרופא שבו היא בוחרת לטיפול, להתעניין בניסיון שלו ולוודא שהוא עובד רק עם חברות מוכרות ומורשות, בעלות תקני בטיחות רשמיים ומינימום תופעות לוואי (צילום: Shutterstock)
על כל מטופלת להכיר את הכשרתו של הרופא שבו היא בוחרת לטיפול, להתעניין בניסיון שלו ולוודא שהוא עובד רק עם חברות מוכרות ומורשות, בעלות תקני בטיחות רשמיים ומינימום תופעות לוואי (צילום: Shutterstock)

זה לא סוד שהישראלים אוהבים לטפח את עצמם. מנתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית עולה כי כחצי מיליון הזרקות והליכים אסתטיים מבוצעים בישראל מדי שנה. גם אחוז הגברים שמגיעים להזרקות הכפיל את עצמו ועלה מ-8% מסך כל ההזרקות ב-2017 ל-16% ב-2019.

 

יחד עם זאת, ההחלטה להתחיל לטפל בסימני הגיל אינה צריכה להיעשות בפזיזות. החלטה כזו מחייבת בדיקה הן של מומחיות הרופא המטפל והן של החומרים שבהם הוא משתמש. בנוסף, חשוב לזכור כי רופא מקצועי ואמין מתאים את העבודה לאנטומיה של הפנים ולא מקבל החלטות לפי "הצעקה האחרונה" בתחום או הפוסט האחרון של הקרדשיאנס.

 

"ארגז הכלים שלי, ככירורג פלסטי, הוא רחב מאוד, ונע בין פילינג לעור, דרך הזרקות מסוגים שונים ועד ניתוחים פלסטיים", מסביר ד"ר יואב ארוש, שמשתמש בחומרי המילוי של Revanesse. "יחד עם זאת, כאשר באים להילחם בסממני הגיל, חשוב לפנות אך ורק לרופא מזריק בעל ניסיון רב, רופא שמבין את האנטומיה של הפנים ואת השכבות של העור, שבקיא ביכולות של כל חומרי המילוי ויכול להגיע איתם לתוצאות הטובות ביותר", הוא מסביר.

 

לדברי ד"ר ארוש, בנוסף לבחירה של רופא אמין בעל ניסיון רב בהזרקות, אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הוא תיאום הציפיות בין הרופא למטופלת. "בתחילת הדרך חטאתי בכך שחשבתי מה טוב למטופלת ואף סיפרתי לה על כך", הוא מודה. "היום אני מבין שהדבר החשוב ביותר בהליך אסתטי הוא תיאום הציפיות והדיאלוג הישיר בין הרופא למטופלת. לכן, אני קודם כל מבקש מהמטופלת לספר לי ממה היא לא מרוצה ומה מפריע לה, כדי שנוכל להחליט יחד מהו הטיפול הטוב ביותר בשבילה".

 

" המטרה היא לא להפוך אותך למישהי שאת לא, אלא להפיק את המירב מעצמך". ד"ר יואב ארוש (צילום: אילן בשור)
  " המטרה היא לא להפוך אותך למישהי שאת לא, אלא להפיק את המירב מעצמך". ד"ר יואב ארוש(צילום: אילן בשור)

   

  מה עם מטופלות שמגיעות למרפאה עם תמונה של כוכבת רשת ומבקשות "תעשה לי כזה"?

  "אני לא חושב שזאת הדרך הנכונה. המטרה היא לא להפוך אותך למישהי שאת לא, אלא להפיק את המירב מעצמך, ממבנה הפנים הבסיסי והייחודי שלך ולגרום לך להיראות הכי טוב לגילך. זאת הפילוסופיה שלי. לכל מטופלת יש את הפוטנציאל להיראות נעימה ומושכת עם תווי הפנים שלה. צריך לדעת להשתמש בכלים שברשותנו כדי ליצור למטופלת סימטריה, פרופורציות נכונות ומראה שמתאים לה".

   

  ד"ר ארוש מוסיף: "בתיאום הציפיות אינני מבטיח הבטחות שאין ביכולתי לקיים. לעולם לא אמכור אשליות כמו 'אני הולך להוריד לך שנים מהחיים ואת תיראי 20 שנה צעירה יותר'. לטעמי, זאת קונספציה שגויה בטיפולי יופי. אני כן אטפל בתיקון של מבנה הפנים, כמו הנפילות בצדי הפה וקו הלסת שנגרמות עם הזמן, מכוח המשיכה וכתוצאה מהיחלשות הרקמה".

   

  לעיתים, מסביר ד"ר ארוש, מגיעה מטופלת עם בקשה לטפל בקמט מסוים, אך הבדיקה שלו מגלה כי הטיפול צריך להתמקד דווקא באזור אחר בפנים. "נפילות שונות של הרקמה או היחלשות שלה מתבטאות בקמט, אך מעידות לפעמים על בעיה במיקום אחר, בדרך כלל קרוב לשם. במקרים כאלו, הזרקה בקמט מסוים רק תחטיא את המטרה ויש צורך דווקא להתרחק ממנו כדי להשיג את האפקט הרצוי".

   

  יש לך דוגמה?

  "הקפל הנזו-לביאלי למשל, שהוא קמט נפוץ מאוד שנמצא בין האף לפה. זהו אחד הקמטים הראשונים המופיעים בחלקן התחתון של הפנים, וקמט זה מופיע גם אצל גברים וגם אצל נשים סביב גיל 40. פעמים רבות הוא נגרם כתוצאה מאובדן של נפח באזור הלחי, כך שרק החזרה של הנפח ללחי תמתח אותו. בנוסף, הפעולה תשפר את ההרמוניה בפנים בכללותה".

   

  איך להחזיר את הנפח שאבד

  תהליך ההתבגרות של העור מאופיין בירידה הדרגתית ביכולת הגוף לייצר מרכיבים של רקמת חיבור כמו קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית, ובנוסף לכל אלה – אנחנו מאבדים נפח מהשלד שלנו. "זהו תהליך ארוך שלא ניתן לעצירה", מסביר ד"ר ארוש, "כי אי אפשר לעצור את ספיגת העצם. אנחנו כן יכולים לפעול למילוי קמטים וקמטוטים, להעניק נפח, לעצב את קווי המתאר של הפנים, להחזיר לחות וברק לעור וליצור איזון וסימטריה".

   

  המוצרים של Revanesse נבדלים ביניהם ברמת בסמיכות בהתאם לאזור ולסוג הבעיה שהחומצה ההיאלורונית באה לפתור. "ככל שהאזור המטופל יותר עמוק, אני אשתמש בחומר ברמת סמיכות גבוהה יותר". לפני כל הליך ד"ר ארוש מקפיד לציין בפני המטופלים מה סוג החומר ובכמה מזרקים יעשה שימוש.

   

  ד"ר ארוש מרבה להשתמש בחומרי המילוי הבטוחים והאיכותיים של Revanesse (צילום: רבנס)
   ד"ר ארוש מרבה להשתמש בחומרי המילוי הבטוחים והאיכותיים של Revanesse(צילום: רבנס)

    

   ד"ר ארוש, שמרבה להשתמש בחומרי המילוי הבטוחים והאיכותיים של Revanesse, מעיד שהוא תמיד יפתח את המזרק מול הלקוחה כדי להראות לה שהוא חדש ולהציג בפניה את הלוגו של החברה, וממליץ לכל לקוחה להתעניין ולקרוא בעצמה על סוג חומרי המילוי עמם עובד הרופא שלה.

    

   "על כל מטופלת להכיר את הכשרתו של הרופא שבו היא בוחרת לטיפול, להתעניין בניסיון שלו ולוודא שהוא עובד רק עם חברות מוכרות ומורשות, בעלות תקני בטיחות רשמיים ומינימום תופעות לוואי. אלו הפנים שלך, אז אל תפקירי את עצמך ותמיד זכרי כי בטיחות היא מעל הכול. נכון, זאת רפואה אסתטית, אבל זאת עדיין רפואה. חפשי את הרופא המטפל שראוי לפנים שלך", הוא מסכם.

    

    

   *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד