צילום: סם יצחקוב

"שמחה על הזכות לסייע לאנשים ועסקים המצויים בתקופות משבר"

כבר בזמן הצבא נרשמה גלית בן ארויה ללימודי הנהלת חשבונות ובהמשך לייעוץ מס, והיום היא יועצת מס מוסמכת וחשבונאית בכירה בעלת משרד משלה

עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה: "להקשיב ולא לשמוע, להיות חכמה ולא צודקת, לסגל את היכולת לקבל עצה טובה מאנשים קרובים ובדגש על אנשי מקצוע מנוסים, ובעיקר להקשיב לרחשי הלב שלך. לשאוף להגשים את חלומך, גם אם הדרך ארוכה וקשה, צריך תמיד לזכור שמאחורי כל קושי, מסתתר הישג". גלית בן ארויה  (צילום: אביגיל עוזי)
עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה: "להקשיב ולא לשמוע, להיות חכמה ולא צודקת, לסגל את היכולת לקבל עצה טובה מאנשים קרובים ובדגש על אנשי מקצוע מנוסים, ובעיקר להקשיב לרחשי הלב שלך. לשאוף להגשים את חלומך, גם אם הדרך ארוכה וקשה, צריך תמיד לזכור שמאחורי כל קושי, מסתתר הישג". גלית בן ארויה (צילום: אביגיל עוזי)
גלית בן ארויה, יועצת מס מוסמכת וחשבונאית בכירה, משרדה ברעננה, נותן שירותי מיסוי וחשבונאות לחברות, לעוסקים מורשים, לפטורים ולשותפויות, ומעניק ייעוץ נרחב בתחום המיסוי.

 

איך החלה התמקצעותך בתחום?

״תמיד הייתי בחורה עם ראש ריאלי ולא היה לי כל ספק שבעתיד אעסוק בתחום מתמטי כזה או אחר, יחד עם זאת חיפשתי תחום עיסוק בעל שיעור ביקוש גבוה במשק, וזה מאוד התחבר לנושא הנהלת החשבונות. בשנת 2002, השנה השנייה לשירותי בצה"ל, נרשמתי ללימודי הנהלת חשבונות במכללה למינהל, לאחר שחרורי התקבלתי לעבודה במשרד רו״ח יגאל דן ושות'. לאחר כחצי שנה לעבודתי, הרגשתי כי נושאי העיסוק השונים החבויים בעולם המיסים מדבר אליי יותר, וחשבתי כי נכון יהיה שאעמיק את ידיעותיי בתחום. מרגע שהחלטתי על הדרך, היה לי מאוד ברור כי ארשם ללימודי ייעוץ מס. בסיום 3 שנות לימוד אינטנסיביים, קיבלתי את הרישיון המקצועי ואף הוענקה לי תעודת הצטיינות. עם סיום הלימודים, ניגשתי להתמחות בתחום המיסוי הכללי, מיסוי עצמאים ושותפויות בפרט (בדגש על תחום החשבונאות), מתוך ראייה מפוכחת ומטרה שהצבתי לעצמי, כי בעסק שאפתח בעתיד, יינתן הליווי ללקוח מקצה לקצה ALL IN HOUSE.

 

"אני שמחה ומאושרת על הדרך והקריירה בה בחרתי, ועל היכולת שנפלה בחלקי לסייע לאנשים ועסקים המצויים בתקופות משבר, להכווין ולסייע להם לחזור למסלול הפעילות התקין. היחס האישי, יצירת אמון ושותפות לדרך, הליווי המקצועי ומיקוד המטרות והיעדים שאני בונה עם הלקוח בעבודה על התיק, הוא החשוב והמרכזי ביותר בליווי הלקוחות. מכאן ולנגד עיניי עומדים צרכי הלקוח במרכז העשייה, תוך הנחיה מקצועית מתואמת צרכים״.

 

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

״בדרך בה בחרתי לפתח את עצמי, במשרד שבניתי בעמל רב, במקביל לגידול ילדיי, תוך שאיני מתפשרת על רמת השרות הגבוהה הניתנת לקהל לקוחותיי.העמידה ביעדים שקבעתי לעצמי, כל זאת במקביל להתפתחות מקצועית והרחבת פעילות מתמדת ומשמעותית, בהיקף הלקוחות המרוצים לאורך השנים תחת דגל איכות, שירות ומקצועיות. המשרד בבעלותי מעסיק כ-30 עובדים במקצועות המיסים והחשבונאות השונים״.

 

השינוי שאת מקווה לראות בישראל עד יום האישה הבא?

״לראות יותר ויותר נשים המפתחות קריירה, בחזית העשייה הציבורית והפרטית, בתפקידי מפתח רבים ושונים במינעד תחומי העיסוק המגוונים במשק הישראלי. היום הזה מוקדש לנו הנשים ועלינו להיות גאות בהישגים עד כה, לצד הבנה כי אנו יכולות להמשיך ולהשפיע יותר ויותר בשנים הבאות. אני מאחלת לכלל הנשים בארץ ובעולם את היכולת למצוא את האיזון הנכון לנוע ביתר קלות בין המשפחה, הקריירה וזוגיות מוצלחת, ולמצוא רגעים של אושר ואת המקום שממנו נמשיך לצמוח".

 

מה הקו האדום שלך בעבודתך?

״לא אתן יד להעלמות מס או להיות שותפה לקיצורי דרך שלא במסגרת החוק״.

 

מה עקרון ההצלחה שלך?

״יחס אישי, מקצוענות ומקצועיות שזורה ברמת שירות מעל הכל״.

 

איזו אשה מעוררת בך השראה, ולמה?

״הלקוחה הראשונה במשרדי הייתה הגברת אורנה קלמנוביץ, בעלת מתחם הכנסים והאירוח "קריפטון". אשת עסקים בכל רמ״ח איבריה, עם ידע נרחב וחובק עולם בתחום העסקים והשיווק, עם ידע ואמביציה שאינם נגמרים. היא העניקה לי את הביטחון בראשית הדרך והאמינה ביכולותיי, הרחיבה אופקיי, ובזכותה הבנתי שאפשר לשלב בין עולמות המשפחה לעבודה והקריירה שבחרתי״.

 

עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה:

"להקשיב ולא לשמוע, להיות חכמה ולא צודקת, לסגל את היכולת לקבל עצה טובה מאנשים קרובים ובדגש על אנשי מקצוע מנוסים, ובעיקר להקשיב לרחשי הלב שלך. לשאוף להגשים את חלומך, גם אם הדרך ארוכה וקשה, צריך תמיד לזכור שמאחורי כל קושי, מסתתר הישג".

 

050-8633154 | galitba.co.il | Galit@gba-tax.co.il

 

הפקה: קבוצת רוטנברג תקשורת

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד