השאלה הכי חשובה שלא שאלתם את הרופא: "ד"ר, מה אתה מזריק לי?"

שומעים עליה בכל מקום, וחשוב שתדעו איזו חומצה היאלורונית מזריקים לכם. ד"ר אופיר ארצי על השאלות שכדאי לבדוק עם הרופא שלכם לפני כל הליך אסתטי

מוגש מטעם Revanesse

|

12.03.20 | 12:49

"כשליצרן יש תמהיל של תכשירים, בדיוק כמו שיש ל- Revanesse, אז יש לרופא אפשרות אמיתית לבחור את חומרי המילוי הטובים והמתאימים ביותר שיעניקו למטופלת את המראה הטבעי וההרמוני מכולם" (צילום: Shutterstock)
"כשליצרן יש תמהיל של תכשירים, בדיוק כמו שיש ל- Revanesse, אז יש לרופא אפשרות אמיתית לבחור את חומרי המילוי הטובים והמתאימים ביותר שיעניקו למטופלת את המראה הטבעי וההרמוני מכולם" (צילום: Shutterstock)

"לפני 20 שנה היה רק חומר אחד וחברה אחת שכל הרופאים השתמשו בה, אבל היום, עם התקדמות הרפואה והטכנולוגיה, מסתובבים בשוק מאות סוגים שונים של חומצות היאלורוניות", אומר ד"ר אופיר ארצי, רופא עור המנהל מרכז מומחים לרפואת עור ולייזר.

 

ד"ר ארצי עובד עם חומרי המילוי המתקדמים של חברת Revanesse ולדבריו, כשלקוחה מתכננת לעבור פעולה של הזרקה, כדאי מאוד שהיא תדע איזה חומר הרופא שלה עומד להזריק לה.

 

 "יש המון משמעויות בבחירה של חומר מסוים ובהתאמתו למטופל", אומר ד"ר ארצי. "החשיבות היא בכמה היבטים: קודם כל, בהיבט הבטיחותי. לצערי הרב, יש בשוק חומרים שאנחנו יודעים שהם פחות בטוחים מאשר חומרים אחרים, כי יש להם שיעורים יותר גבוהים של תגובות של רגישות יתר או תופעות לוואי למיניהן".

 

"היבט נוסף הוא כמובן ההיבט האסתטי", הוא אומר ומוסיף: "ישנה חשיבה שכל חומר מייצר את אותה תוצאה אסתטית – וזה לגמרי לא נכון. אנחנו יודעים שחומרים שונים ישיגו תוצאה אחרת לחלוטין אצל אותם אנשים. זה אומר שאם אני אזריק לחצי פנים חומר מסוים ולחצי השני חומר אחר – התוצאה האסתטית תהיה שונה לגמרי. וזה אומר שמי שמעוניין לקבל תוצאה טובה, טבעית, שמחזיקה לזמן ממושך וכמובן יפה ואסתטית, צריך לקחת בחשבון הרבה גורמים, אבל הגורם הראשון הוא לדעת מה בדיוק מזריקים לו".

 

"כשלחברה יש ממש פורטופוליו של מוצרים, בדיוק כמו שיש ל- Revanesse אז יש אפשרות אמיתית לרופא לבחור את המילויים הטובים והמתאימים ביותר" (צילום: רבנס)
  "כשלחברה יש ממש פורטופוליו של מוצרים, בדיוק כמו שיש ל- Revanesse אז יש אפשרות אמיתית לרופא לבחור את המילויים הטובים והמתאימים ביותר"(צילום: רבנס)

   

  "חשוב גם לזכור", אומר ד"ר ארצי, "שלא ניתן להגיע לאותה תוצאה על ידי שימוש בחומר אחד בלבד. גם בסדרת Revanesse ישנם חומרים שונים בסמיכויות שונות ואני אתאים אותם בהתאם לפעולה שארצה לעשות".

   

  מה הכוונה?

  "תחשבי על ציור בצבע אחד לעומת ציור צבעוני. אנחנו נשאף שיהיו כמה שיותר צבעים כדי שהתמונה תהיה הרמונית ותיראה טבעית ויפה. ככל שיש יותר צבעים, כך ניתן לדייק יותר. וכשמדובר בחומצה היאלורונית, מדובר על סמיכויות ועל מאפייני גמישות וזרימה המשפיעות על היכולת של הג'ל להיטמע ברקמה ו'לחיות' בה בצורה בטוחה. או במילים אחרות, לכל חומר תכונות אחרות, וכשליצרן יש תמהיל של תכשירים, בדיוק כמו שיש ל- Revanesse, אז יש לרופא אפשרות אמיתית לבחור את חומרי המילוי הטובים והמתאימים ביותר שיעניקו למטופלת את המראה הטבעי וההרמוני מכולם".

   

  מה עוד חשוב לדעת לפני שמזריקים?

  "חשוב לזכור שבדיוק כמו שיש הבדלים בין החומרים השונים, כך יש הבדל מאוד משמעותי בין שני רופאים שמזריקים. זה ממש דומה לשני אנשים שקונים צבעים ומכחול באותו מקום, אבל יוצרים בסופו של דבר שני ציורים שונים לגמרי".

   

  אתה מתכוון לכך שהיד של הרופא חשובה גם היא.

  "חומצות היאלורוניות הן בכל מקום היום, אבל לא מזריקים אותן במסיבות ולא עושים את זה בחדרי כושר ולא על ידי הקוסמטיקאית שלך. עושים את זה רק במרכז רפואי על ידי רופא שמתעסק בזה שנים ושצבר את הניסיון הדרוש"

  "בהחלט! אני יודע שחומצות היאלורוניות הן בכל מקום היום, אבל לא מזריקים אותן במסיבות ולא עושים את זה בחדרי כושר ולא על ידי הקוסמטיקאית שלך. עושים את זה רק במרכז רפואי על ידי רופא שמתעסק בזה שנים ושצבר את הניסיון הדרוש. מה גם שברוב המקרים, כשמדובר במקום בטוח והגון, הוא מלכתחילה לא יכניס אליו חומרי מילוי שאינם בטוחים".

   

   

  "רק במרכז רפואי על ידי רופא שמומחה בתחום". ד"ר ארצי (צילום: רן יחזקאל)
   "רק במרכז רפואי על ידי רופא שמומחה בתחום". ד"ר ארצי(צילום: רן יחזקאל)

    

   "תמיד תשאלו מה מזריקים לכם", הוא חוזר ומדגיש, "בדיוק כמו שכיום לא נאסוף אף מוצר בסופרמרקט לפני שנקרא את הרכיבים שלו, כך אין סיבה שנחדיר לגופנו חומרים שעלולים חלילה להזיק לנו מבחינה רפואית. חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם והמובילות מבחינת איכות, ייצור ובקרה. החשובה שבהן היא ה-FDA האמריקאי. למוצרים מאושרי ה-FDA יש פרופיל בטיחותי גבוה יותר מאשר למוצרים אחרים שלא הצליחו להשיג תו תקן זה. כמו כן חשובים ה-CE האירופאי וכמובן האמ”ר הישראלי שנדרש לכל מכשיר רפואי המיובא ארצה. בסופו של דבר זה הגוף שלנו, אין שום סיבה שנתפשר, נחסוך או נסכן את עצמנו", מסכם ד"ר ארצי.

    

    

   *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד