צילום: סם יצחקוב

עו"ד רונית כהן נלחמת עבור כל לקוח עד לניצחון

כשרונית כהן עבדה במוסד לביטוח לאומי היא ראתה כיצד מתפספס מיצוי הזכויות של האזרחים, והחליטה לעזור להם. היום היא עורכת דין שנלחמת עבור הלקוחות שלה

״האג'נדה המקצועית שלי היא תמיד לחשוב מה טוב ללקוח, ולא מה טוב לכיס שלי. אני עושה את מלוא המאמצים על מנת לסייע ללקוחות המשרד במסע שלהם לעבר מיצוי הזכויות הרפואיות שלהם״. עו"ד רונית כהן
״האג'נדה המקצועית שלי היא תמיד לחשוב מה טוב ללקוח, ולא מה טוב לכיס שלי. אני עושה את מלוא המאמצים על מנת לסייע ללקוחות המשרד במסע שלהם לעבר מיצוי הזכויות הרפואיות שלהם״. עו"ד רונית כהן
בחרנו לראיין את עו״ד רונית כהן, בעלת משרד עורכי דין בתחום הנזיקין, מימוש זכויות ופטור ממס הכנסה.

 

 

מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?

״כשעבדתי כמנהלת סניף במוסד לביטוח לאומי, ראיתי כיצד המוסד לביטוח לאומי מפספס לעיתים את מיצוי הזכויות של האזרח הפשוט. יש אנשים הנדחים על הסף ולא מקבלים את מלוא הזכויות שאמורות להגיע להם. לחלק גדול מהמקרים לטעמי הדבר נעשה באופן שאינו הוגן. לפני כמה שנים חשבתי שהצעד הנכון עבורי הוא לצאת מחוץ למערכת, ללמוד משפטים ולהילחם עבור המבוטחים. כיום אני מייצגת אנשים מכל רחבי הארץ, מצפון ועד לדרום, בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי וגורמים אחרים הנוגעים לתחומי הנזיקין והביטוח. במהלך השנים הבנתי שהמוסד לביטוח לאומי הפך במידה מסוימת את עורו.

 

"ביטוח לאומי הוקם ב 1954 כמוסד סוציאלי, שתפקידו לדאוג לביטחון הסוציאלי של האוכלוסייה ולסייע למבוטחים. עם הזמן שמתי לב שהמוסד הפך להיות במידה רבה מוסד פיננסי שהשיקולים המניעים אותו הם אחרים מאלו שהנחו אותו בתחילת הדרך. כאשר רבים מגיעים לפתחי הביטוח הלאומי כיום, הפקידים אומרים בפניהם משפטים כמו "זה לא אני, אלא החוק", אך לא מסבירים את הזכויות שעשויות להגיע להם״.

 

מה מאפיין את קהל היעד שמגיע אלייך?

״המשרד עוסק במיצוי זכויות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי וגורמים אחרים: חברות ביטוח וסיעוד, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וכיוצא בזה. המשרד מסייע מלוא הזכויות שהאדם עשוי לקבל מפאת מצבו הגופני, לרבות קצבת ניידות, שירותים מיוחדים, שיקום מקצועי וכן הלאה״.

 

ספרי על הישג שאת גאה בו במיוחד.

״הגיע למשרדי גבר בן 60, שעבד שנים רבות במפעל אלומניום אשר חלה במחלת דם נדירה. הלקוח הגיש תביעה לנכות כללית ומצא זכאי ל 100% אי כושר מוחלט הגשתי תביעה לפגיעה בעבודה שהלקוח היה חשוף לחומרים רעילים במשך כל תקופת עבודתו. ביטוח לאומי דחה את התביעה בעילה שמחלתו לא נגרמה כתוצאה לחשיפה לחומרים עקב עבודתו. הגשנו תביעה לבית הדין לעבודה בחלוף שנה וחצי של התכתבויות בבית הדין ביטוח לאומי חזר בו בהחלתו ואישר את התביעה בגין מחלת הדם שנגרמה כתוצאה מפגיעה בעבודה והלקוח קיבל 600.00 ש"ח רטרו וגמלה חודשית בסך 10.000 ש״ח כל חייו״.

 

מה ה'אני מאמין' שלך להצלחה בקריירה?

״האג'נדה המקצועית שלי היא תמיד לחשוב מה טוב ללקוח, ולא מה טוב לכיס שלי. אני עושה את מלוא המאמצים על מנת לסייע ללקוחות המשרד במסע שלהם לעבר מיצוי הזכויות הרפואיות שלהם״.

 

האם להיות אשת קריירה בא לדעתך על חשבון משהו אחר? יש משהו שאת מרגישה שפספסת בבחירתך להתמקד בקריירה מצליחה?

״ההפך הוא הנכון, הסיפוק היום יומי שאני חשה כאשר אני יודעת שהצלחתי לעזור ללקוח במה שהוא לא הצליח לבדו, אני מתנדבת בישוב הקהילתי מעבירה הרצאות למיצוי זכויות רפואיות במועדון ויצו וכן במועדון גיל הזהב. יש לי 6 נכדים מוצאת זמן גם לעשות סבב של שמירה בחגים לארח ולאחד את המשפחה כל שבוע סביב שולחן השבת״.

 

08-6531444 | פקס: 08-6531445 | 050-6136006

פייסבוק: רונית כהן משרד עו"ד - Ronit Cohen - Law Office

Ronitcohen.adv@gmail.com

 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד