"ראיתי את דניאל בשמלת כלה ולא ידעתי איפה לקבור את עצמי"

אלירן ודניאל בן זינו התחתנו, התגרשו ואז חזרו זה לזרועות זו. את חתונתם השנייה היא ארגנה בסודי סודות, ללא ידיעתו: "הרגשתי שזה לא יהיה שלם עד שלא נתחתן שוב"

אלירן ודניאל בן זינו: "הייתי כולי עם ויברציות בגוף אבל זרמתי עם זה, גם כי רציתי להתחתן איתה שוב, וגם כי לא אומרים לה לא" (צילום: גיל נחושתן)
אלירן ודניאל בן זינו: "הייתי כולי עם ויברציות בגוף אבל זרמתי עם זה, גם כי רציתי להתחתן איתה שוב, וגם כי לא אומרים לה לא" (צילום: גיל נחושתן)

אלירן ודניאל בן זינו התחתנו בפעם הראשונה לפני חמש שנים, התגרשו, חזרו זה לזרועות זו ולפני שנה וחצי נישאו בשנית. הורים למיקה־חנה (ארבע וחצי) וליה־סימי (חצי שנה).

הוא:
אלירן בן זינו (31), סגן מנהל במפעל ביצים

היא: דניאל בן זינו (29), אשת מכירות


אלירן: ״נדלקתי עליה מיד. היא נראתה טוב, קלילה ומצחיקה. חיזרתי אחריה במשך חודשיים, והיא לא רצתה אותי״.

דניאל: ״ראיתי אותנו כידידים, לא כבני זוג. אבל אחרי חודשיים של חיזורים הוא החליט לנתק את הקשר, ואז פתאום רציתי אותו. התאהבתי באופי ובהומור שלו. חודש אחרי שהתחלנו לצאת, עברנו לגור ביחד. אין אצלי לאט, או הכל או כלום״.

 

ההיכרות: לפני שמונה שנים, במועדון.

 

הצעת הנישואים: אחרי שלוש שנות זוגיות, שבמהלכן נפרדו וחזרו שלוש פעמים. אלירן: ״היה לנו טוב והבנתי שזה מה שאני מחפש. דניאל דיברה הרבה על זה שהיא רוצה להתחתן. היא הראתה לי טבעות ורמזה לי בלי הפסקה".

 

החתונה הראשונה: באולמי קלה בחיפה, בנוכחות 350 מוזמנים ובעלות של כ־200 אלף שקל.

דניאל: ״הפסדנו 50 אלף שקל על החתונה הזו״.

אלירן: ״הייתה לנו חתונה וואו".

דניאל: ״הרגשתי כמו נסיכת החלומות. זה היה אושר, אופוריה, כמו להיות בסרט״.

 

דניאל ואלירן בחתונה הראשונה. "הפסדנו 50 אלף שקל על החתונה הזו" (צילום: רפי R.O)
  דניאל ואלירן בחתונה הראשונה. "הפסדנו 50 אלף שקל על החתונה הזו"(צילום: רפי R.O)

   

  צרות בגן עדן: החלו לאחר לידת הבת מיקה.

  דניאל: "אלירן עבד במשטרה במשמרות לילה, וכשהוא היה חוזר בבוקר היה יושב ושותה קפה. חטפתי עליו ג׳ננה שהוא לא עוזר לי. הוא בא מבית של אמא מרוקאית חמה שעושה הכל, וכל הזמן היינו רבים על זה. התחלנו טיפול זוגי שנמשך כמעט שנה. המטפלת עזרה לנו לחלק את המשימות היומיומיות בינינו, אבל זה שאב מאיתנו את כל האנרגיות לזוגיות. לא ראינו אחד את השני כבני זוג יותר. הרומנטיקה נעלמה והיינו כמו מכונות״.

   

  הגירושים. אלירן: ״שאלנו את עצמנו, בשביל מה התחתנו? כדי להילחם או כדי ליהנות? שנינו התעייפנו מהניסיון לשמר את זה. אחרי שנה וחצי של נישואים, החלטנו להתגרש".

  דניאל: ״הלכנו למגשרת כדי להסדיר את התהליך. כשבני המשפחות שלנו שמעו שאנחנו מתגרשים, הם היו בהלם".

  אלירן: ״הם ניסו לשכנע אותנו לא להתגרש ובכו. הרגשתי כישלון".

   

  הקאמבק: שנה אחרי הגירושים. דניאל: ״אחרי הגירושים חזרנו לגיל 16 ולחיי הרווקות. יצאנו למסיבות ונפגשנו עם חברים. ואז התחלתי לרדוף אחריו ולרצות אותו שוב".

   

  למה?

  "הוא התחיל פתאום להתאמן בחדר כושר, לקנות בגדים, לעשות כביסות, לבשל ולהחזיק דירה, כל הדברים שהוא לא עשה לפני כן. בהתחלה זה עצבן אותי - איפה היית כשהיינו ביחד? ומהר מאוד פשוט הבנתי שאני מתגעגעת אליו״.

  אלירן: ״היינו חסרים אחד לשני. לא הבנתי לפני כן שעוד יש אהבה״.

   

  במשך חצי שנה הקשר התנהל מתחת לרדאר.

  דניאל: ״לא רצינו לבלבל את המשפחות ואת מיקה, אז שמרנו על זה בסוד. היו את כל הפרפרים מסביב, ולאט־לאט התאהבנו מחדש״.

   

  הקאמבק הרשמי: כשמיקה הייתה בת שנתיים.

  דניאל: ״אלירן אמר לי שהוא השתנה, שהוא רואה את הדברים אחרת ושהוא מבין עד כמה אני ומיקה זה העולם שלו. גם אני הבנתי כמה הוא היה חסר לי. חטפנו סטירה״.

  אלירן: ״כל היום חשבתי עליה. רציתי להיות איתה והחלטנו לקפוץ למים״.

  דניאל: ״עברנו לגור ביחידת דיור של ההורים שלי. המשפחות שלנו התרגשו והופתעו. אמא שלו בכתה וקיללה במרוקאית מרוב התרגשות".

  אלירן: "החלטנו ללכת שוב לטיפול זוגי. היה לנו מטפל מדהים והטיפול עשה לנו קסמים. זה שיפר לנו את התקשורת ברמות מדהימות, ובלעדיו כנראה לא היינו מצליחים. היום אנחנו יודעים לקחת את הקשיים בפרופורציות ומבינים שאנחנו בני אדם".

   

  החתונה השנייה: שנה אחרי הקאמבק.

  דניאל: "הרגשתי שזה לא יהיה שלם בינינו עד שלא נתחתן שוב. החלטתי לארגן לו חתונה בהפתעה, כי אני לא יודעת לעשות דברים בקטן ובשקט. הכל אצלי בחיים זה גרנדיוזי, ורציתי לעשות משהו מגניב. היינו בתהליך של קניית בית, ואמרתי לו שבשביל משכנתה אנחנו צריכים להיות נשואים ברבנות. אז הוא פתח תיק ברבנות, כביכול רק בשביל העניין הרשמי".

   

  אלירן ודניאל בחתונה השנייה. "החלטתי לארגן לו חתונה בהפתעה, כי אני לא יודעת לעשות דברים בקטן ובשקט" (צילום: אלבום פרטי)
   אלירן ודניאל בחתונה השנייה. "החלטתי לארגן לו חתונה בהפתעה, כי אני לא יודעת לעשות דברים בקטן ובשקט"(צילום: אלבום פרטי)

    

   "במשך חודשיים חברה שלי ואני ארגנו הפקה שלמה. קניתי לשנינו טבעות, הלכתי עם אמא של אלירן לקנות לו חליפת חתן, ואבא שלו הזמין חופה ניידת ושכנע את הרב שחיתן אותנו בפעם הראשונה לחתן אותנו שוב. שאלתי מחברה שמלת כלה והזמנתי צלם וידיאו שהתחזה לחבר של אחי. כל אחד מהמוזמנים הביא אוכל שהוא הכין, ואחותו של אלירן הכינה לנו עוגת קומות עם בובות של חתן וכלה, שאותה החבאנו אצל השכנים. כל החברים והמשפחות שלנו ידעו, חוץ ממנו. זה היה סוד מוחלט״.

   אלירן: ״אני חשדתי שנרקמת מזימה. ידעתי שהיא מתכננת משהו, אבל לא ידעתי איך ומתי זה בדיוק יקרה״.

    

   האירוע: ביום הולדת שלוש של מיקה, בחצר בית הוריה של דניאל, בנוכחות המשפחה הקרובה והחברים. המוזמנים העמידו פנים שהם מגיעים למסיבת יום ההולדת של הילדה.

   דניאל: "בזמן שאלירן היה בגינה מאחור והכין פיתות בטאבון לארוחה, נכנסתי לבית והחלפתי לשמלת כלה. מיקה, שהייתה השושבינה, לבשה שמלה לבנה, והאחים שלי, גיסי ואביו של אלירן הרימו חופה. ואז קראו לאלירן להגיע והוא נחנק״.

   אלירן: ״אבא שלי קרא לי כשכולי ג׳יפה מהאפייה בטאבון. ראיתי את הרב, את החופה עומדת ואת דניאל בשמלת כלה. הייתי כולי עם ויברציות בגוף ולא ידעתי איפה לקבור את עצמי. זרמתי עם זה, גם כי רציתי להתחתן איתה שוב, וגם כי לא אומרים לה לא. אצלנו שולט המשפט 'היא החלטנו'. אחותי לקחה אותי מהר להחליף לחליפה, וחתמתי על הכתובה. בחתונה הראשונה נסחפתי וכתבתי חצי מיליון שקל. הפעם הפקתי לקחים וחתמתי על סכום סמלי״.

    

   הטקס. דניאל: ״הקראתי לו מכתב שבו פירטתי כמה שאני אוהבת אותו ומתרגשת מהמעמד הזה, וכל המוזמנים בכו. הרב אמר שדבר כזה עוד לא קרה לו ושזאת מצווה להחזיר את גרושתך. הייתי בהיי. זה היה הרבה יותר מרגש מהפעם הראשונה".

   אלירן: ״זו הייתה ההפתעה הכי גדולה שהייתה לי בחיים. שבוע אחר כך עוד היינו בעננים. היום אנחנו בהתלבטות איזה יום נישואים לחגוג. אני בעד למחוק את החתונה הראשונה, כי זה כמו טסט ראשון שלא עברת״.

    

    

   בשורה התחתונה. אלירן: "בכל פעם שמישהו מתלונן על ויכוחים עם אשתו, אני אומר לו שתמיד אפשר לתקן ולשפר, שגירושים הם המפלט האחרון ושאפשר להימנע מזה. המשפחה היא במקום הראשון״.

   דניאל: ״אם יש אהבה, את כל היתר אפשר לפתור״.

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד