עברו קיצור קיבה יחד: "הכרנו רזים, השמנו יחד וחזרנו להיות רזים"

אחרי שהשילו כשליש ממשקלם, זוהר וולף ובן זוגו סטיבן קארדנס מספרים איך הפכו לאטרקציה בעיר מגוריהם, דאלאס, ואיך הפך זוהר למנטור שמסייע למנותחים אחרים

לפני הניתוח. הצעת החתונה - זוהר וולף (משמאל) וסטיבן קארדנט במגדל אייפל. תחילת 2015 (צילום: Jacques Mateos)
לפני הניתוח. הצעת החתונה - זוהר וולף (משמאל) וסטיבן קארדנט במגדל אייפל. תחילת 2015 (צילום: Jacques Mateos)
אחרי הניתוח. וולף (מימין) וקארדנט חוגגים את נישואיהם בפברואר 2017 (צילום: Johnn Dupee)
אחרי הניתוח. וולף (מימין) וקארדנט חוגגים את נישואיהם בפברואר 2017 (צילום: Johnn Dupee)

לפני ארבע שנים, אחרי שנתיים של זוגיות, החליטו זוהר וולף וסטיבן קארדנס להציע נישואים אחד לשני. וולף היה הראשון: הוא הציע לקארדנס להינשא לו בחדר פרטי במסעדה, מלא בבלוני הליום לבנים, סוכריות שוקולד שעליהן הודפסו המילים "התינשא לי" וקליפ מיוחד שבו כל חבריהם מברכים אותם. קארדנס אמר כמובן "איי דו", ואז הוסיף: "חסכת לי אלף יורו, תכננתי להציע לך בפריז".

 

"עניתי לו: 'נראה לך שאוותר על זה? אתה מציע לי בפריז!'" נזכר וולף. "תכננו ביחד את הצעת הנישואים שלו. ארבעה חודשים מאוחר יותר טסנו לפריז, לבשנו חליפות אלגנטיות, הלכנו לכל אתרי התיירות ובכל מקום הצטלמנו בפוזות רומנטיות. מול מגדל אייפל הוא ירד על ברכיו והציע לי להינשא לו".

 

מי שפוגש את בני הזוג היום, לא יצליח לקשר בינם ובין שני הגברים העגלגלים בחליפות, שהצטלמו על רקע מגדל אייפל ושער הניצחון. לפני שנתיים וחצי החליטו השניים לעבור מהפך משותף: ניתוח לקיצור קיבה. בעקבות הניתוח השיל כל אחד מהם יותר מ־40 קילו ממשקלו. במסיבת החתונה שלהם, שנערכה כשנה לאחר הניתוח, הם שוב הצטלמו בחליפות, אבל הפעם - כשהם רזים וחטובים. השניים הצליחו להפוך מזוג שזולל פיצות והמבורגר לכזה שלא מצליח לסיים חצי מנה שווארמה, ובדרך הפכו לאטרקציה מקומית בעיר מגוריהם, דאלאס שבארצות־הברית.

 

 

השילו יחד כ-85 קילו (צילום: Johnn Dupee)
  השילו יחד כ-85 קילו(צילום: Johnn Dupee)

   

   

   

  רוצה להתנשק?

  וולף (40) נולד בארצות־הברית. בגיל שלוש עלה לארץ וגדל ברמת־גן. כבר בכיתה א' התחיל להשמין. "תמיד לבשתי מכנסי טרנינג, כי לא היה אף ג'ינס במידה שלי", הוא נזכר. "בתיכון כבר ידעתי שאני לא נמשך לבנות ולא ממש הבנתי מה קורה איתי, אז במקום להוציא החוצה את הרגשות שלי, הכנסתי אוכל פנימה. פשוט אכלתי את הרגשות שלי. האוכל הפך לחבר הכי טוב שלי, משהו שנתן לי נחמה. בגיל 21 שקלתי כמעט 100 ק"ג".

   

  אחרי השירות הצבאי למד איפור, ואז החליט לטוס לארצות־הברית. זמן קצר לפני טיסתו סיפר להוריו שהוא גיי ("אבא שלי אמר לי: יש מיליונים כמוך, אל תדאג"). וולף ארז שתי מזוודות ואלף דולר וטס לסן־פרנסיסקו. כעבור שנה וחצי עבר לניו־יורק, שם עבד כאיש מכירות איפור בבתי כלבו יוקרתיים. בהמשך ניהל חנות של "ויקטוריה'ס סיקרט".

   

  יום אחד קיבל טלפון מפתיע מהארץ: אביו, שהיה איש שמן מאוד ("250 ק"ג, מידה 65 בג'ינס") וסבל מלחץ דם גבוה, התמוטט ברחוב מדום לב יום לפני יום הולדתו ה־50, ונפטר כעבור יומיים בבית החולים. "זו הייתה סטירת לחי מצלצלת", נזכר וולף.

  וולף: "בתיכון כבר ידעתי שאני לא נמשך לבנות ולא ממש הבנתי מה קורה איתי, אז במקום להוציא החוצה את הרגשות שלי, הכנסתי אוכל פנימה. פשוט אכלתי את הרגשות שלי. האוכל הפך לחבר הכי טוב שלי, משהו שנתן לי נחמה. בגיל 21 שקלתי כמעט 100 ק"ג"

   

  בעקבות מותו של אביו, החליט לחזור לישראל. בארץ, בעקבות פרידה מבן זוג, החל בדיאטה, כולל תוכנית כושר עם מאמן אישי, במטרה למצוא בן זוג חדש – והשיל כ־35 ק"ג ממשקלו. בדיוק אז, כשהוא רזה וחטוב, הוא פגש את קארדנס.

   

  "סטיבן הגיע לארץ לעבוד פה בחברה למסחר במט"ח", מספר וולף. "הכרנו באתר היכרויות ודיברנו ארבע שעות בשיחת וידיאו דרך הטלפון. למחרת נפגשנו לראשונה ליד הפסל בכיכר הבימה בתל־אביב. אני אדם מאוד ישיר, אז אמרתי לו בתחילת הפגישה שאני יודע אם זה זה לפי הנשיקה, ושאלתי אותו אם הוא מסכים להתנשק. התנשקנו והרגשתי שזה זה. עובדה שאנחנו יחד כבר שש שנים".

  קארדנס: "נדלקתי על האישיות של זוהר. אהבתי את הנדיבות וההרפתקנות שלו. הייתה בינינו מההתחלה כימיה נהדרת".

   

  קארדנס (34) גדל במקסיקו והיגר בגיל ארבע לדאלאס עם משפחתו. גם הוא סבל במשך כל חייו מבעיית משקל. "הסיפור שלנו דומה", אומר וולף. קארדנס: "המשקל הכי גבוה שהגעתי אליו לפני שפגשתי את זוהר היה 113 קילו. הגעתי למשקל הזה בזמן העבודה הראשונה אחרי הקולג', מרוב סטרס. כשפגשתי את זוהר כבר הייתי רזה יותר, כי רצתי הרבה באותה תקופה".

   

  כעבור חודשיים של קשר סיים קארדנס את עבודתו בארץ ועמד לחזור לארצות־הברית. "קצת לפני מועד הטיסה של סטיבן בחזרה לדאלאס, החלטנו יחד שאני נוסע איתו", מספר וולף. "לפני הטיסה סטיבן שאל אותי: 'אם העניינים לא יסתדרו בינינו, יש לך תוכנית חלופית?' עניתי: 'כן, יש לי', אף על פי שלא ממש הייתה לי".

   

  "תכננו ביחד את הצעת הנישואים שלו" (צילום: Jacques Mateos)
   "תכננו ביחד את הצעת הנישואים שלו"(צילום: Jacques Mateos)

    

   פיצה בעשר בלילה

   בני הזוג נחתו בדאלאס והתמקמו בביתו של קארדנס. וולף מצא עבודה כאיש מכירות איפור, ובהמשך כמנהל פרויקטים. הכל היה נהדר, חוץ מדבר אחד: המשקל. "אכלנו המון ג'אנק פוד", נזכר וולף. "פיצה בעשר בלילה, הרבה פסטה, גלידות בכל מיני שעות, המבורגרים, חטיפים מלוחים. בארצות־הברית, ובמיוחד בטקסס, המנות במסעדות מאוד גדולות. בנוסף, הדרך שסטיבן אהב אותי הייתה באמצעות אוכל. זה היה: 'מותק, הבאתי לך עוגה קטנה או עוגייה, להראות לך כמה אני אוהב אותך'. אחרי הניתוח אמרתי לו: 'אני מעדיף שתביא לי פרח או דובי'". 

   וולף: "הדרך שסטיבן אהב אותי הייתה באמצעות אוכל. זה היה: 'מותק, הבאתי לך עוגה כדי להראות כמה אני אוהב אותך'. אחרי הניתוח אמרתי לו: 'אני מעדיף שתביא לי פרח או דובי'"

    

   לאחר שלוש שנים של זלילות, שבמהלכן העלה וולף בחזרה את כל המשקל שהוריד בישראל, פצחו השניים בשרשרת דיאטות. "עשינו דיאטת מיצים, דיאטה לפי שיטת שומרי משקל, הלכנו למכון כושר – וגם עשינו דיאטה שבה קיבלנו ארוחות דיאטטיות מוכנות הביתה במשך חודש וחצי", מספר וולף. "כל הדיאטות נכשלו, כי דיאטה זה דבר שלא מחזיק מעמד, להבדיל מאורח חיים בריא".

    

   בשלב מסוים הגיעו השניים, שגובהם הוא 1.77 מ', למשקל שיא של 122 קילו (וולף) ו־123 קילו (קארדנס). בשלב הזה עלה על הפרק הנושא שעד אז ריחף ברקע – ניתוח בריאטרי. "דיברנו תמיד על נושא הניתוח", מספר וולף, "אבל בכל פעם שהנושא עלה אמרנו: לא, ננסה לרזות לבד. אחרי שכל הדיאטות נכשלו, הבנו שהגענו למוצא האחרון. החלטנו לעשות את הניתוח ביחד, כדי לתמוך אחד בשני. אמרנו שאם העלינו את המשקל הזה ביחד, עכשיו נוריד אותו ביחד".

   קארדנס: "חשבתי על הניתוח עוד קודם, אבל לא הצלחתי להגיע להחלטה. הרגשתי בטוח יותר לעשות את הניתוח עם זוהר, כי ידעתי שנתמוך זה בזה. בלעדיו כנראה לא הייתי עושה את זה".

    

   השניים פנו למרכז רפואי בטקסס ונשלחו לבצע בדיקות דם. "רמת הסוכר בדם שלי הייתה 296 ולחץ הדם שלי היה 200 על 110", נזכר וולף בבהלה. "זו הייתה הפעם הראשונה שאמרו לי שאני סוכרתי ושיש לי לחץ דם גבוה. שנים קודם לכן רופאים שלחו אותי להיבדק – ולא נבדקתי. אני מניח שפחדתי להתמודד עם התוצאות. בדיקות הדם היו הקש ששבר את גב הגמל. פתאום קלטתי: אני הופך להיות אבא שלי! הבנתי שאני עלול לגמור כמוהו. הרגשתי שאני רוצה לחיות עם סטיבן עוד הרבה שנים, וזה חיזק אותי בעניין הניתוח".

   וולף: "אמרו לי שאני סוכרתי ושיש לי לחץ דם גבוה. פתאום הבנתי שאני עלול לגמור כמו אבא שלי. הרגשתי שאני רוצה לחיות עם סטיבן עוד הרבה שנים"

    

   עוד לפני הניתוח, הפכו בני הזוג לאטרקציה מקומית: הם הוזמנו להתראיין בתוכנית הטלוויזיה "בוקר טוב טקסס", ושיתפו בתהליך שהם עומדים לעבור יחד. כהכנה לניתוח, הלכו יחדיו לכל הבדיקות (וולף: "כדי לתת תחושה של: 'אני פה בשבילך והכל יהיה בסדר'"), ארגנו את הבית לקראת הניתוח ("הלכנו לקנות צלחות קטנות וסכו"ם קטן, כדי לא לקחת ביסים גדולים") ובנוסף התחיל וולף, הראשון בין השניים שעבר את הניתוח, את הדיאטה המיוחדת שהכינה אותו לקראתו ("כשסטיבן רצה לאכול דברים שלא יכולתי לאכול, הוא אכל אותם בחוץ, כדי לא לגרות אותי").

    

   במרץ 2016 עבר וולף את הניתוח בשלום, בתמיכתו המסורה של קארדנס. חודשיים אחריו, עבר גם קארדנס את הניתוח. "בזכות החוויה של זוהר, ידענו למה לצפות", הוא מספר. "למעשה, בזכות התמיכה שלו, ההתאוששות שלי הייתה יותר מהירה משלו". חצי שנה לאחר הניתוח הגיעו השניים שוב ל"בוקר טוב טקסס", והציגו את משקלם החדש: וולף השיל 45 ק"ג ממשקלו וקארדנס - 40 ק"ג.

    

   מה השתנה בחייכם מאז הניתוח?

   וולף: "מבחינה בריאותית, הסוכר שלי נורמלי ביותר ואין לי לחץ דם גבוה. פתאום אנחנו יכולים לעשות המון דברים שלא עשינו הרבה זמן, כמו להניח רגל על רגל, להתכופף ולשרוך נעליים, ללכת מבלי להתנשף, לקצוץ ציפורניים ברגליים בקלות, להתחבק מבלי שהבטן שלנו תתנגש קודם, דברים טריוויאליים שאנשים לא חושבים עליהם. מכל דבר קטן כזה התלהבנו נורא".

    

   איך השתנו הבילויים הזוגיים?

   "אם אנחנו יוצאים למסעדה, אני מזמין בשביל סטיבן, כי אני מודע יותר לאוכל שמתאים לנו עכשיו. מתחילים בחלבונים, אחר כך ירקות ורק אם נשאר מקום, מעט פחמימות. אנחנו אוכלים למשל חזה עוף בגריל, טונה, סטייקים. אחרי סטייק אני לא יכול לאכול הרבה, מקסימום ברוקולי. אם מתחשק לי שווארמה, אני אוכל חצי מנה ולא תמיד מסיים אותה. כל בוקר אני מכין לסטיבן את האוכל שלו לעבודה: ארוחת בוקר, ארוחת צהריים וחטיפים. כל אחד מאיתנו מבקר חמש פעמים בשבוע במכון כושר ובסופי השבוע אנחנו עושים הליכות ביחד. אנחנו גם משתתפים יחד בתחרויות ריצה מקומיות. לפעמים אנחנו סתם עושים אמבטיה ביחד".

    

   אני מניחה שחל שיפור גם בחיין המין.

   "כשיורדים במשקל, החשק המיני עולה. בנוסף, כשאתה מרגיש נוח עם עצמך, אתה מרגיש נוח יותר גם במערכת היחסים שלך ומרגיש יותר סקסי".

    

   עכשיו, כשאתם כאלה חתיכים, איך אתם מתמודדים עם מבטים של גברים אחרים?

   "אין בינינו קנאה. סטיבן אמר לי שכשהוא רואה שמישהו מתחיל איתי, הוא מרגיש גאווה, כי הוא יודע שהבחורצ'יק הזה הוא בעלו. אין הרגשה טובה יותר מאשר ללכת עם בחור שאנשים אחרים חושבים שהוא חתיך. בכל מקרה, לפני שאנחנו יוצאים מהבית אנחנו שואלים אחד את השני: החולצה הזו משמינה אותי? ואנחנו מחויבים להגיד זה לזה את האמת".

    

   "אין בינינו קנאה" (צילום: Johnn Dupee)
    "אין בינינו קנאה"(צילום: Johnn Dupee)

     

    מצאתי את אהבת חיי

    בעקבות הניתוח עשה וולף שינוי גם בחייו המקצועיים: במקביל לעבודתו, הוא הפך למנטור ויועץ לאנשים שעוברים ניתוח בריאטרי. "כחצי שנה לאחר הניתוח הלכתי לבדיקת מעקב ופגשתי מנותחת שניגשה לאותה בדיקה לבדה", הוא מספר. "דיברנו ונורא כאב לי עליה שהיא לבד, ואז נפל לי האסימון כמה חשובה התמיכה וכמה בר מזל אני שיש לי את סטיבן. הבנתי שצברתי הרבה ידע והרגשתי שאני רוצה להעביר את הידע לאחרים. הצעתי את העניין למרכז הרפואי שבו עברנו את הניתוח והם נורא התלהבו. התחלתי לענות על שאלות של מטופלים באתר שלהם, ולארגן בשבילם הליכות בפארק ומפגשים עם דיאטנית. קיבלנו המון תגובות חמות, וכעבור חצי שנה החלטתי להפוך למנטור עצמאי.

    סטיבן: "אפילו אם זוהר לא היה מנטור באופן רשמי, הוא בעלי. הוא תמיד יעודד אותי לאכילה נכונה וימריץ אותי ללכת לחדר הכושר כשמתחשק לי להישאר במיטה"

     

    "אני תומך במנותחים באמצעות הטלפון, ווטסאפ, צ'אטים ומיילים. אם יש בארץ אנשים שקוראים את הכתבה וזקוקים לתמיכה וירטואלית, אפשר לפנות אליי דרך עמוד הפייסבוק Zohar Wolf WLS Patient Mentor. אני חולם לארגן מפגש נטוורקינג בארץ, שיחבר בין אנשים שהצליחו לשמור על משקל יציב לאחר ניתוח ומוכנים לעזור לאנשים אחרים - ובין אנשים שלא הצליחו, או כאלה שעדיין חוששים מניתוח".

     

    סטיבן, עכשיו כשזוהר הוא מנטור, אתה נהנה ממנטורינג פרטי בחינם?

    "אפילו אם זוהר לא היה מנטור באופן רשמי, הוא בעלי. הוא תמיד יעודד אותי לאכילה נכונה וימריץ אותי ללכת לחדר הכושר כשמתחשק לי להישאר במיטה".

     

     

     

    משיכה גופנית קוסמית

    לפני שנתיים נערכה חתונתם של וולף וקארדנס, שכללה טקס יהודי בניצוחו של רב. "סטיבן אמנם נוצרי, אבל הוא שם את הכיפה ועשינו הכל, כולל שתיית יין ושבירת כוס", מספר וולף. "כל מי שחולם על יום החתונה שלו, מדמיין את ההורים שלו צועדים לצדו אל החופה. כשעמדתי מול הרב ובירכתי, פתאום קלטתי כמה אבא שלי חסר לי. כל כך רציתי שהוא יהיה לידי באותו רגע. ידעתי שהוא יהיה גאה בי, גם בגלל הניתוח וגם בגלל שמצאתי את אהבת חיי".

    וולף: "פתאום אנחנו יכולים להתחבק מבלי שהבטן שלנו תתנגש קודם. מכל דבר קטן כזה התלהבנו נורא"

     

    חצי שנה מאוחר יותר ערכו השניים מסיבת חתונה לחברים: לבושים בחליפות כחולות זוהרות הם נישאו זה לזה בטקס שניהלה דראג קווין. בהמשך השנה הם מתכננים חתונה נוספת, בארץ. "חתונה עם רב, חתונה עם דראג קווין. סטיבן אומר שהחתונה הבאה תהיה עם כומר קתולי", צוחק וולף.

     

    מה סוד החיבור ביניכם?

    "אנחנו לגמרי שונים ולכן משלימים אחד את השני. יש בינינו משיכה גופנית ברמה קוסמית, לא רק פיזית ומנטלית. סטיבן כל הזמן אומר לי שהוא אוהב אותי, הוא מקיף אותי באהבה אינסופית, מעין הילה שעוטפת אותי ונותנת לי תחושה שאני יכול לכבוש את העולם. הוא החבר הכי טוב שלי ולא רק בן זוג ובעל".

     

    העובדה ששניכם עברתם את הניתוח שומרת על הזוגיות שלכם?

    "בטח. אם סטיבן לא היה עובר את הניתוח ואוכל ג'אנק מולי, אני לא יודע לאן היינו מגיעים. הכרנו רזים, השמנו יחד וחזרנו להיות רזים ובריאים. כשיש לך בן זוג תומך, שנמצא שם בשבילך 24/7, אפשר לפעמים למעוד ולסלוח לעצמך, כי יש מישהו שירים אותך תוך שנייה ולא ייתן לך ליפול עמוק יותר. אתה מרגיש שאתה נמצא במקום בטוח ויכול לטעות".

    קארדנס: "שמענו סיפורים על ניתוחים שבעקבותיהם אחד מבני הזוג רזה יותר – והשני כעס או קינא. אתה מתחתן עם מישהו כי אתה אוהב אותו ואתה אמור לשמוח כשהוא מצליח. מה ששומר על מערכת היחסים שלנו הוא העובדה שאנחנו שותפים מלאים ולא מתחרים".

    וולף: "הניתוח הזה מצריך התמודדות לא פשוטה. כיום הזוגיות שלנו חזקה יותר. זוג שמצליח לעבור את הניתוח הזה ביחד, יוכל לעבור הכל ביחד".

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד