מדריך שבוע העיצוב מילאנו 2019: תערוכות ואירועים שאסור להחמיץ

אירוע העיצוב החשוב בתבל יוצא לדרך, והוא גדול מתמיד: כאלף אירועים במקביל. מה עושים נגד תחושת הפספוס? קוראים את מדריך Xnet ומסמנים את תחנות החובה

סיגל נמיר

|

04.04.19 | 13:03

שני מותגי יוקרה בעיצוב הבית - הרהיטים של מורוסו וגופי התאורה של אינגו מאורר - משיקים שיתוף פעולה (צילום: Leonardo Duggento)
שני מותגי יוקרה בעיצוב הבית - הרהיטים של מורוסו וגופי התאורה של אינגו מאורר - משיקים שיתוף פעולה (צילום: Leonardo Duggento)
כמדי שנתיים, תערוכת התאורה תמשוך תשומת לב. ובתוך העיר, בין היתר, תצוגה של Stellar Works. בתמונה: עיצובים של OEO Studio
כמדי שנתיים, תערוכת התאורה תמשוך תשומת לב. ובתוך העיר, בין היתר, תצוגה של Stellar Works. בתמונה: עיצובים של OEO Studio
טייקון העיצוב הבריטי טום דיקסון חוזר למילאנו, ופותח מסעדה המשולבת בחלל תצוגה שלו, בלב העיר
טייקון העיצוב הבריטי טום דיקסון חוזר למילאנו, ופותח מסעדה המשולבת בחלל תצוגה שלו, בלב העיר
כל קשת העיצוב נמצאת כאן, ממיצבי ענק עתירי תקציב ועד כלים לבית
כל קשת העיצוב נמצאת כאן, ממיצבי ענק עתירי תקציב ועד כלים לבית
במתחם Venture Centrale, במחסנים של תחנת הרכבת המרכזית, תתרחב התערוכה ותכלול 17 תערוכות ומיצבים (צילום: Ivela spa)
במתחם Venture Centrale, במחסנים של תחנת הרכבת המרכזית, תתרחב התערוכה ותכלול 17 תערוכות ומיצבים (צילום: Ivela spa)
שלל מעצבים יוצרים מוצרים מיוחדים שנחשפים בשבוע העיצוב. כך, למשל, בנג'מין הוברט ל-Cosentino הספרדית (צילום: Jose Santopalomo)
שלל מעצבים יוצרים מוצרים מיוחדים שנחשפים בשבוע העיצוב. כך, למשל, בנג'מין הוברט ל-Cosentino הספרדית (צילום: Jose Santopalomo)

שבוע העיצוב של מילאנו שנערך אשתקד (2018) היה אחד הצפופים, אם לא הצפוף ביותר בכל 57 שנותיו. רק במרכז הירידים, שבו מתקיימת תערוכת הרהיטים - שהיא לב האירוע - נספרו יותר מ-400 אלף מבקרים מ-181 מדינות.

 

השנה, שהיא גם שנת ה-500 למותו של ליאונרדו דה-וינצ'י, יקדיש היריד שני מיצבים במחווה לאיש האשכולות שבדמותו יוצאת הדופן התחברו האמן, האדריכל, המדען והמהנדס. מיצב אחד יוצג במרכז הירידים (Fiera), והשני במרכז מילאנו, העיר שבה חי דה-וינצ'י 20 שנים. בתקופה זו ערך את מחקריו על אודות המים. כהצדעה להישגיו תכנן Marco Balich מיצב אינטראקטיבי שנקראAqua, Leonardo Da Vinci's Water Vision - והוא יוצג בתעלת Conca Dell'Incoronata בוויה סן מרקו.

 

ירידי הרהיטים המרכזיים יעברו מתיחת פנים מסוימת. Salone del Mobile (תערוכת הרהיטים העצומה) ו-Euroluce (תערוכת התאורה הדו-שנתית) יוצגו בפורמט המוכר, אבל תערוכת המעצבים הצעירים Salone Satelite תתמקד הפעם בנושא מרכזי, והוא הקשר שבין אוכל לעיצוב. תערוכת רהיטי המשרד Workplace3.0 תוצג בפורמט חדש, רחב וחוצה גבולות, במטרה לשקף את השינויים הדרמטיים שעוברת סביבת העבודה אל חלל גמיש ודינמי המתאים לאינטראקציות מסוגים שונים, ומחבר בין עבודה לפנאי, בין המקצועי לאישי.

 

חידוש נוסף הוא S.Project, תערוכה חדשה שתוקדש לפתרונות דקורטיביים וטכניים בעיצוב פנים.

 

ברחבי מילאנו יתקיימו לא פחות מאלף אירועים, והבחירה מה לראות ועל מה נאלצים לוותר היא משימה עמלנית, שמגיעה יחד עם תחושת FOMO מובטחת. בואו נתחיל - מתחם אחר מתחם:

 

הטריאנלה

 

במוזיאון העיצוב המילאנזי מוצגת התערוכה הבינלאומית ה-22 של הטריאנלה של מילאנו. הפעם אוצרת את התערוכה המסקרנת פאולה אנטונלי, אוצרת העיצוב והאדריכלות של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק.

 

 

 

עוגן התערוכה Broken Nature: Design Takes on Human Survival הוא מחקר המציג את הנימים הקושרים אותנו, בני האנוש, לסביבתנו הניזוקה, והיכולת לגייס את העיצוב והאדריכלות להצגת אפשרויות חדשות של קשר בין האדם לסביבת חייו הטבעית והחברתית. ב-10 באפריל, בשעה שתיים אחר הצהריים, יתקיים כאן יום עיון בחסות מוזיאון העיצוב של VItra על הפוליטיקה של העיצוב. שלושה פאנלים יתמקדו בפוסט-תעשייה, פוסט-משילות ופוסט-טבע. בין הדוברים: אנטונלי, ברוס סטרלינג ויאן בולן.

 

viale Emilio Alemagna 6, Milano

 

Brera

 

 The art side of Kartell: ענקית הריהוט האיטלקית חוגגת 70, ומציגה בארמון המלכותי (פאלאצו ריאלה) 70 שנים של קשר בין אמנות על ביטוייה השונים לבין רהיטי החברה שמייסדיה היו מחלוצי מחקר החומר החדש, המסקרן ורב-הפוטנציאל בראשית המאה הקודמת.

 

Piazza del Duomo, 12

 

A life Extraordinary - אחרי שנים שהציגה בטורטונה, MOOOI ההולנדית עוזבת את ויה סבונה 56 ומציגה את חידושיה במדיאטק של מילאנו. אפרופו מוי, מרסל ואנדרס חבר לפסטיבל הסרטים של מילאנו להצגת מחווה קולנועית לאלסנדרו מנדיני - המעצב האיטלקי הגדול שהלך לעולמו בחודש שעבר – בימי הסלונה.

 

Mediateca St. Teresa - Via della Moscova 28

 

 

 

M'afrique Detached 10 Years After – עשר שנים חלפו מאז חשפה מורוסו את שיתוף הפעולה שלה עם מעצבים כמו טורד בונטייה מזה ואנשי קראפט מאפריקה מזה. החיבור הצבעוני והכובש ייחגג בחלל התצוגה של החברה, במיצב של מרקו ויולה, ויחד איתו ייחגג גם שיתוף הפעולה החדש בין מורוסו למעצב התאורה הגרמני אינגו מאורר.

 

Via Pontaccio 8-10

 

מורוסו פוגשת את גופי התאורה של אינגו מאורר (צילום: Copyright Ingo Maurer GmbH)
  מורוסו פוגשת את גופי התאורה של אינגו מאורר(צילום: Copyright Ingo Maurer GmbH)

   

   

  ,Unifour מותג הריהוט המשרדי מקבוצת "מולטני", חוגג 50 עם מיצב מולטימדיה של רון גלעד בפלאצו בררה. אם תציצו ימינה ושמאלה תיתקלו בתערוכות נוספות המוצגות באותו מתחם, כמו זו של יצרנית העץ היוקרתית Bottega Ghianda שתציג פרויקטים חדשים של האדריכל זוכה פרס פריצקר אלווארו סיזה, ואדריכלים ומעצבים כמריו בליני, מיקלה דה לוקי, נאוטו פוקאסאווה, ז'אן נובל וטוביה סקרפה.

   

  Palazzo di Brera, Via Brera 28

   

  Hidden Rooms - סדרת חללים באולם התצוגה של Salvatori, מותג השיש והאבן, יציגו פאטרנים, טקסטורות וגימורים מגוונים באבן טבעית פרי עיצובם של אליסה אוסינו, פיירו ליסוני וג'ון פוסון. בשאר קומות הבניין בוויה סולפרינו מוצגות תערוכות נוספות, למשל Digital Detox ו-Diorama של Mingardo וסטודיו ארט.

   

  Via Solferino 11

   

  Gamperana Triplex, the wood that wasn’t there - מרטינו גמפר יציג פרשנויות ואפשרויות חדשות בעץ, בתערוכה של חברת החיפויים ALPI. המנהל האמנותי של אלפי, פיירו ליסוני, יצג כאן גרסאות משלו לחיפויי העץ החדשניים של החברה.

   

  Via Solferino 7

   

  ממפיס – בגלריה של המותג האיטלקי המיתולוגי יאצור Matheo Thun פריטים מהמיטב של חברי הקבוצה, שגם הוא היה אחד מחבריה.

   

  Claudio Treves 5

   

   

  The Secret Boxes of Design - מותג העיצוב EXTO מציג רהיטים בעיצוב אלדו באקר, סם בארון, קיקי ואן אייק, קונסטנס גיסה ואחרים.

   

  Via Cavalieri del Santo Sepolcro 3

   

  The Nature of Time - למיצב חברת השעונים היפנית "גרנדי סייקו", אחראים סטודיו העיצוב היפני WE+ והמעצב .Shingo Abe הרכב מנצח שמרמז שיש למה לחכות.

   

  Poldi Pezzoli Museum, Via Alessandro Manzoni, 12

   

  The Manzoni – אחרי שנת שמיטה חוזר טום דיקסון לשבוע העיצוב של מילאנו, והפעם לא רק למתחם פופ-אפ אלא להשתקעות קבע. ב-9 באפריל ישיק דיקסון את ה"מאנצוני" – חלל רחב ידיים שישלב מסעדה עם חלל תצוגה של מוצרי החברה שלו. זהו אולם התצוגה הראשון של דיקסון באירופה, ואולי כל זה קשור איכשהו לברקזיט המקרטע.

   

  Via Alessandro Manzoni 5

   

  Manzoni של דיקסון בלב העיר
   Manzoni של דיקסון בלב העיר

    

   Behind The Scenes – מפגש בין מותג הריהוט הסיני Stellar Works שמנהליו האמנותיים הם האדריכלים Neri & Hu, לבין מותג הרהיטים Agapecasa של המעצב Angelo Mangiarotti.

    

   Via Manzoni 40-42 Galleria Teatro Manzoni,

    

   Crochet – בחנות המילאנזית של Melissa יציגו האחים קמפאנה מיצב מחווה לקולקציית הנעליים החדשות שעיצבו לחברת הנעליים הברזילאית. כמו הנעליים, גם המיצב יתבסס על יריעות קרושה שנסרגו בידיהם של חברי קולקטיב האומנים של פרויקט Arrastão ומליסה.

    

   Via Palermo 1

    

   INTERNI Human Spaces - הצרכים שלנו, קיימות וסביבה הם הנושאים שבהם תעסוק תערוכת המיצבים, שמפיק מגזין העיצוב והאדריכלות Interni בחצר האוניברסיטה ובגן הבוטני באזור בררה.

    

   Via Festa Del Perdono 9 

    

    

   Tortona (טורטונה)

    

   Affinity in Autonomy – השנה התבקשו המעצבים הצעירים של "סוני" לדמיין את היחסים העתידיים שישררו בין בני האנוש לבין הרובוטים. בחזונם, הרובוטים יעשירו את חיינו ויתרמו תרומה חיובית לחברה.

    

   via Savona 56/A ,Spazio Zegna

    

   Join, תערוכת המעצבים הנורווגים (Norwegian Presence) תתמקד השנה בשיתופי פעולה.

    

   Officina Savona via Savona, 35, Milano

    

   FEEL HOME WITH IKEA. LIVING WITH SOUND AND LIGHT – שיתוף הפעולה בין איקאה למותג מערכות השמע Sonos.

    

   Via Novi 5

    

   BASE Milano - המתחם המילאנזי לקידום האמנות, העיצוב, החדשנות והתעשיות היצירתיות יארח השנה את Ventura Future – התערוכה הבינלאומית של מעצבים צעירים מבית הפקות העיצוב ההולנדי "ונטורה".

    

   Via Bergognone 34

    

    

   View this post on Instagram

   VENTURA PROJECTS IN ARRIVO A BASE. Il connubio tra @venturaprojects e BASE segna il ritorno del design olandese in zona Tortona con Ventura Future. Ventura Future è un’indagine nelle estetiche, le tecnologie e i processi produttivi del futuro. Mette insieme la ricerca delle migliori accademie di design e università internazionali come Central Saint Martins, Royal College of Art / Design Products e Design School Kolding, con il lavoro di designer e marchi di frontiera. La mostra prende due interi piani dell’edificio ex-industriale, coinvolgendo anche casaBASE, l’ostello di design / residenza d’artista di BASE Milano aperta tutto l’anno. LINK ALLA BIGLIETTERIA PER LE MOSTRE: VENTURA FUTURE + UNLEARN/RELEARN AL LINK IN BIO. Credits: The Cure_ Richard Yasmine_ photo by Bizzare Beirut. Form&Seek Studio_Sarmite Tactile Matter. OliveLab_Giulia Liverani_Equilibrio_photo by OliveLab Studio. Design Wanted_Oleg_Faveliukus_Blueberry pie sofa. Institute of industrial design_ Photo by Ober Schlaepfer Zbinden. #basemilano #design #designweek #designweek2019 #milandesignweek2019 #designlovers #zonatortona #venturaprojects #venturafuture #fuorisalone #fuorisalone2019

   A post shared by BASE Milano (@base_milano) on

    

   The Challenge – התערוכה של האדריכל היפני טדאו אנדו היא הראשונה המתקיימת ב- Armani / Silos מאז חנך ג'ורג'ו ארמאני ב-2015 את המבנה המשכן את ארכיונו הדיגיטלי, בית קפה, חנות מזכרות וחללי תצוגה.

    

   Armani/silos, via bergognone, 40

    

   Superstudio Piu – המתחם רחב הידיים יציג, בין היתר, את המיצב של "לקסוס" ואת תערוכת הזוכים בפרס העיצוב השנתי של מותג הרכב.

    

   Via Tortona, 27

    

   Design Language - מעצבים מכל העולם נפגשים לספר את סיפוריהם המקומיים דרך צורה, חומר, צבע וטכניקת ייצור.

    

   Nhow Hotel, Via Tortona 35

    

   5VIE

    

   Connect היא אחת הבולטות שבתערוכות 5VIE - המתחם המזוהה עם סטודיות קטנים של אומנים בסמטאות ציוריות ומשתרע ביןVia Meravigli ו-Via Torino. קיקי ואן אייק, יוסט ואן בלייסוויק ומעצבים הולנדים נוספים יציגו מיצב שנוצר במיוחד לחלל המרכזי שבו יוצג, ויעלה לדיון את אחד הרעות החולות של ימינו, בעיניהם: חוסר אמפתיה.

    

   בין התערוכות האחרות: Human Code של רוברטו סירוני, The Fish And The Crowd שאצרה מריה כריסטינה דידרו, Sam goes to to The Cloister- עבודות של סם ברון ((Via Valpetrosa 5, ו- Bloom By Paula Cademartori של מותג הקרמיקה Bitossi Home והחנות Funky Table.

    

   Via Santa Marta, 19

   VIA CESARE CORRENTI, 14

    

   רחבי העיר

    

   GUILTLESSPLASTIC (פלסטיק ללא אשמה) הוא מיזם חדש של הגלריסטית הססגונית רוזאנה אורלנדי. "בנובמבר 2017 ישבתי על החוף בסרדיניה, וצפיתי בהר של פלסטיק צבעוני צף לו בים", סיפרה אורלנדי כיצד הגיעה לרעיון לאתגר את קהילת העיצוב, ולהפיק פרויקט שיוקדש ליצירת מוצרים שימושיים, נחשקים ועמידים מחומרים קיימים, שצריכים למצוא חיים חדשים במקום שיושלכו לים. שלושה אירועים ייערכו במסגרת המיזם:

    

   1. Ro PLASTIC PRIZE – הפרסים ניתנים בארבע קטגוריות: עיצוב, טקסטיל לבית, פתרונות אריזה, ופרויקטים המגלמים חדשנות מתוך נקודת מבט אתית-מוסרית. העבודות של 82 הפיינליסטים (מתוך 300 שהציגו מועמדות) יוצגו בחללי גלריה רוזאנה אורלנדי.

    Via Matteo Bandello 14-16

    

   2. Ro PLASTIC-MASTER’S PIECES - עם 29 עבודות "וואן-אוף-א-קיינד" מפלסטיק ממוחזר פרי יצירתם של אמנים, מעצבים ואדריכלים בעלי שם, יש סיבה להגיע למוזיאון המדע והטכנולוגיה, לא רחוק מהגלריה של אורלנדי.

    

   The Railway Pavilion of the Museo Scienza e Tecnologia Leonardo da Vinci,

   Via Olona 7-11

    

   3. Ro RING – נקודת מפגש בהשראת זירת אגרוף, שבה ישבו ארבעה זוגות מומחים – יזמים, אקטיביסיטים, מעצבים ואנשי תקשורת – ויתווכחו על סוגיית הפלסטיק לאן. הקהל יוזמן לשאול שאלות ולבחור את המנצחים בכל סיבוב. הזירה תתקיים ביום שישי, 11 באפריל, בשעה 18:00, בגלריה רוזאנה אורלנדי.

    

    

   Ventura Centrale – מתחם התערוכות במחסנים הישנים שמאחורי תחנת הרכבת המרכזית גדל, ויכלול השנה 17 תערוכות ומיצבים שיציגו עיצוב "אימרסיבי, פואטי ואירוני". בין המשתתפים Lensvelt ההולנדית, ו-Cosentino הספרדית, שתציג את המיצב של בנג'מין הוברט Raytrace.

    

   Via Ferrante Aporti 9

    

   ALCOVA. מיזם ניסיוני להצגת אירועי תרבות, שנוסד בשנה שעברה, ובין מקימיו ג'וזף גרימה – עורך מגזין "דומוס" בעבר והמנהל האמנותי של אקדמיית העיצוב איינדהובן. בשבוע העיצוב יתפצל המיזם לשני חללים: האחד, Alcova Sassetti, ישתכן במה שהיה מפעל צמר בשכונת Isola ההיפסטרית, והשני במבנה שהיה מפעל עוגות ה"פנטונה" המסורתיות באזור התעשייה שמצפון ל-Loreto, לא רחוק ממרכז העיר. ביחד יהפכו שני החללים לפלטפורמה למעצבים, מוסדות, גלריות וחברות שפועלים בספקטרום האוונגרדי בתחומי התרבות-עיצוב-חומרים-וחדשנות טכנולוגית.

    

   Via Popoli Uniti 11-13 Alcova,

   , Via Sassetti 31 Alcova Sassetti

    

   Alcova. שני חללים מסקרנים (צילום: Thijs Wolzak)
    Alcova. שני חללים מסקרנים(צילום: Thijs Wolzak)

     

    A Space for Being by Google – גוגל מציגה הפעם בשיתוף מותג הריהוט הדני Muuto, Reddymade Architecture , והמעבדה לאמנויות ומיינד באוניברסיטת ג'ון הופקינס. על הפרק: האופן שבו משפיע העיצוב על חיינו.

     

    Via Achille Maiocchi, 7

     

    Materialmessage – במיצב שיתקיים בתיאטרו ארסנלה, יחבר משרד האדריכלים הניו-יורקי Snarkitecture (שאחראי למיצב של "אבן קיסר" אשתקד) את 127 השנים שבהן קיימת Laufen השווייצרית לעתיד.

     

    Teatro Arsenale, Via Cesare Correnti, 11

     

    Tomás Saraceno x Bulgari – לידיעת חובבי האמנות, חברת התכשיטים היוקרתית "בולגרי" הזמינה את האמן הארגנטינאי תומס סרצ'ינו, המחבר בעבודותיו הפוטוריסטיות אמנות ומדע, לחבר בין הפלנטריום המילאנזי לביתן התצוגה שהיא תקים בפארק הסמוך.

     

    planetario ulrico hoepli, corso venezia, 57

     

    carpenters workshop gallery x de cotiis - ועוד אמנות: גלריה וינצ'נזו דה קוטיס תארח את אמני Carpenters Workshop Gallery, מהמובילות שבגלריות העיצוב, עם סניפים בלונדון, פריז, ניו יורק וסן פרנסיסקו. יוצגו עבודות של מרטן באאס, וונדל קאסל, ריק אוונס ורבים נוספים.

     

    via carlo de cristoforis, 14

     

    Shape of Gravity - וונדרגלאס וננדו יציגו עבודות חדשות ומאתגרות בזכוכית, כגון נברשת שנוצרה בהשפעת כוח הכבידה, רהיטים מזכוכית יצוקה וחפצי נוי לשולחן.

     

    Via Vivaio 7, Istituto dei Ciechi

     

    CONIFERA - בפאלאצו איזימברדי תציג COS מיצב הדפסה תלת-ממדית בביופלסטיק, שיצר האדריכל הצרפתי ארתור מאמו-מאני. את משרד האדריכלות שלו קבע מאמו-מאני (36) בלונדון, והוא מתמחה בתכנון, בעיצוב ובייצור בטכנולוגיות דיגיטליות.

     

    ארתור מאמו-מאני ל-Cos (צילום: Thomas Lohr)
     ארתור מאמו-מאני ל-Cos(צילום: Thomas Lohr)

      

     Corso Monforte 35

      

     The Cultural Collective for Zaha Hadid Design - תערוכה שתציג את התפתחות השפה העיצובית של האדריכלית המנוחה זאהה חדיד לאורך השנים, וקשרי הגומלין שפיתחה בין שדה האדריכלות לשדה עיצוב המוצר.

      

     ME Milan Il Duca, Piazza della Repubblica 13

      

     David Chipperfield Architects – פרויקטים ואוביקטים של המשרד יוצגו ב- GALLERIA OTTO ZOO E SPAZI ADIACENTI.

      

     Via Vigevano 8

      

     Masterly – התערוכה שמציגה עיצוב עכשווי מהולנד מתקיימת גם השנה.

      

     Palazzo Francesco Turatti, Via Meravigli 7

      

     Andre Fu Living –האדריכל אנדרה פו ישיק את מותג מוצרי הלייף-סטייל שלו. יליד הונג קונג, הגיע פו לאנגליה בגיל 14, סיים תואר שני באדריכלות בקיימברידג', ועד מהרה נסקה הקריירה של האיש הצעיר, המשלב באופן ייחודי ידוע השקט של המזרח למודרניזם של המערב, ונחשב לאחד האדריכלים העסוקים בתחום עיצוב מלונות ומסעדות יוקרה.

      

     Via St Damiano 2

      

     Dimoremilano - אמיליו סלצ'י ובריט מורן, הזוג שמאחורי ,Dimorestudio בחרו באולם הקולנוע לשעבר "ארטי" כאתר להשקת המותג החדש שלהם "דימורהמילאנו". בחלל הפואטי הם יציגו את קולקציית הרהיטים הראשונה של המותג, שתכלול גם גופי תאורה, חפצי נוי ובדי ריפוד. בסמיכות הם יציגו את שיתוף הפעולה עם AU DEPART PARIS.

     Via Pietro Mascagni, 8

      

     Dimoregallery - בגלריה שלהם יציגו "דימורה סטודיו" מהדורת פריטים מיוחדת של גבריאלה קרספי.

     Via Solferino 11

      

     DESIGN ACADEMY EINDHOVEN – אקדמיית העיצוב הנחשבת תציג תשעה פרויקטים של בוגרים, במסגרת פלטפורמת Geo Design שהוקדשה הפעם לאתר "אליבאבא" והשפעתו על העולם.

      

     Via Marco Aurelio 21

      

     הישראלים

      

     חגית פינקוביץ מתגוררת ועובדת במילאנו. בשבוע העיצוב היא תציג ב- GALLERIA LORENZELLI ARTE את DESERT, סדרת אובייקטים חדשה.

     CORSO BUENOS AIRES 2

      

     עמרי רבס מתגורר ופועל בוונציה. בסלון הריהוט הוא יציג אוסף מנורות שעיצב לחברת Masiero, ובעיר יציג שולחנות וגופי תאורה מזכוכית מוראנו ועצי מהגוני בתערוכה של Gallery Blanchaert

     , Via Pier Lombardo 14 Teatro Franco Parenti.

      

     אלון ברנוביץ' ואירנה קרוננברג עיצבו לחברת Lensvelt את הראשון בסדרת רהיטים, שתעוצב כולה בהשראת ספת צ'סטרפילד מהמאה ה-18. בתערוכה של המותג בוונטורה צ'נטרלה יושקו לצד כיסא New Chesterfield רהיטים חדשים בעיצוב מרטן באאס, פביו נובמברה, משרד האדריכלות OMA ואחרים. 

      

      Asia Design Milano ודן מוקטל מציגים ביתן ישראלי של יוצרים מתחומי העיצוב התעשייתי ועיצוב המוצר, אופנה ואביזרים, תקשורת חזותית, קרמיקה וזכוכית, טקסטיל וצילום. כותרת התערוכה היא "The Impossible Story of Israeli Design – מגלים את היצירתיות והעיצוב הישראליים ללא מחסומים".

     Via Tortona 31

      

     הצמד גילי קוצ'יק ורן אמיתי עיצבו ל-Magis כיסא, ושמו Vela. הוא ייחשף בביתן של מאגיס במהלך שבוע העיצוב.

      

     שחר ליבנה - בוגרת איינדהובן מלפני שנתיים - תציג עור אלטרנטיבי. עמליה שם טוב - בוגרת טריייה של המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר - תציג את פרויקט הגמר שלה Roots בתערוכת המעצבים הצעירים ונטורה פוטורה במתחם .BASE Milano

     Via Bergognone 34

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     כל מה שקורה בשבוע העיצוב החשוב בעולם: מעצבים, מתחמים, פרויקטים - וכמובן הזווית הישראלית. ערוץ העיצוב של Xnet מדווח ממילאנו. חפשו אותנו גם באינסטגרם:
     https://www.instagram.com/xnet.architecture.design/