ונקסיה יו, מלכת היופי של סין, נבחרה הערב למיס עולם 2012. ונקסיה בת ה-23 למדה מוזיקה ומתכננת להמשיך בתחום הזה בהוראה; הנציגה הסינית גם זכתה במקום הראשון בתחרות הכשרונות שמתקיימת במסגרת מיס עולם כשהופיעה על הבמה בשירה.

בזמנה הפנוי היא חובבת טיולים, מחול ונגינה על פסנתר. בשאלון המקדים לתחרות תיארה את עצמה כמי ש"הולכת אחרי החלומות שלה בחיוך". גובהה 177 ס"מ.

זו הפעם השנייה שבה סין זוכה בתואר, הפעם הקודמת היתה ב-2007.

רגע ההכתרה:

מיס עולם 2012 מספרת על עצמה:

הסגניות הן ג'סיקה מייקלה קהוותי מאוסטרליה, שדוברת גם ערבית ובמקום השני, סופי אליזבת מוויילס.

בואו להיות חברים של מלכת היופי הישראלית בפייסבוק!

הטקס: ממונגוליה באהבה

טקס מיס עולם היה הגדול ביותר בתולדות התחרות, בהשתתפות 117 מעמדות מכל העולם. הלוקיישן היה מרהיב ולא שגרתי, מונגוליה הפנימית, איזור אוטונומי מונגולי בצפון סין. בשבועות שלפני ערב הסיום של התחרות המועמדות טיילו באיזור, למדו מעט על התרבות והפולקלור וזכו לחוויה ענקית. הטקס היה מיצג של כוריאוגרפיה מרהיבה, כולל הופעה של ריקוד לחימה מונגולי מסורתי. הטקס שודר בשידור חי בדף הפייסבוק של התחרות ובטלוויזיה למיליארד צופים ביותר מ-160 מדינות.

שני חזן: קיבלה מהתמודדות את הכינוי המפרגן "שייני"

הנציגה שלנו בטקס, מלכת היופי של ישראל שני חזן, העפילה לשלב 30 המועמדות הסופיות אבל לא התקדמה לשלבים הבאים. "נהניתי מאוד מהתחרות ואני מתכוונת ליהנות גם מהטקס עצמו", אמרה לנו לפני התחרות. "מה שצריך לקרות יקרה".

גם אם לא זכתה בתואר הרשמי, בין המועמדות אין ספק שהיא היתה חביבת הקהל - ובגדול. תוך זמן קצר הן התמגנטו אליה והחלו לקרוא לה "שייני", בזכות האישיות הקורנת שלה. שני קיבלה - והחזירה! - כמויות של אהבה ופירגון מנציגות מקצוות הגלובוס, החל בשותפתה לחדר, הנציגה מדנמרק שהיא חצי ישראלית ודוברת עברית שוטפת ועד הנציגה מלבנון שהחמיאה לשני על ההופעה שלה בתחרות הכשרונות.

תחרויות מקדימות

לתחרות הסופית הערב קדמו תחרויות מקדימות בתחומים מגוונים: תחרות כשרונות והופעה על הבמה, ספורט, צילומים בביקיני ואפילו תחרות מיס מולטימדיה, שבה נמדדו המועמדות על יכולתן להציג את עצמן בדף פייסבוק שהוקצה להן. שני חזן הגיעה לחצי הגמר בתחרות הביקיני ובתחרות הכשרונות, שם הופיעה בשיר מקורי שכתב והלחין בן דודה, המוזיקאי שחר אבן צור.

הזוכה בתחרות הכשרונות היתה הנציגה הסינית, שבהמשך התחרות זכתה בתואר מיס עולם 2012. סקרנים? צפו:

בשנה הבאה באינדונזיה

במהלך התחרות הערב הוכרז הלוקיישן לתחרות 2013 - אינדונזיה. עד אז יש לונקסיה יו הרבה עבודה והרבה שמלות קוקטייל ללבוש. בהצלחה!

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי :